Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu

29 listopada 2018; 17:53

Informacja prasowa

3 komentarze

28 listopada 2018r. w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu miała miejsce zorganizowana przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, a wśród nich Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska oraz szef gabinetu politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski.

News will be here

Już po raz kolejny w historii najlepsi z najlepszych  z okręgu radomskiego zostali nagrodzeni za bardzo dobre wyniki w nauce.

„Jest to kwiat polskiej młodzieży. To najlepsi z najlepszych. Trzeba mieć talent, wytrwałość  i mądrych ludzi wokół siebie – mówiła Pani Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty.”

68 stypendystów odebrało dyplomy z podpisem premiera Mateusz Morawieckiego.  Wśród wyróżnionych znaleźli się nasi uczniowie: Kamil Pietrzak- uczeń Liceum Ogólnokształcącego klasa sportowa oraz Karol Kotyński-  uczeń Technikum Agrobiznesu. 

Uroczystość rozdania nagród odbyła się w auli Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu. Podczas rozdania nagród uczestnicy spotkania mieli możliwość wysłuchania radomskich talentów wokalnych. 

Aby otrzymać stypendium Prezesa Rady Ministrów, kandydat musi spełnić przynajmniej jeden z niżej podanych warunków :

- otrzymać promocję z wyróżnieniem (tj. posiadanie przez ucznia średniej ocen z zajęć obowiązkowych nie niższej niż 4,75 oraz bardzo dobrej oceny z zachowania), uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen,

- wykazywać szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Kamilowi i Karolowi nie brakuje zapału i chęci do zdobywania wiedzy. Oni wiedzą, że nauka jest ich przyszłością. Daje szansę na zdobycie dobrego zawodu, a jednocześnie przyczynia się do poszerzenia horyzontów.

Stypendystom 2018/2019  Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu, nauczyciele oraz cała społeczność szkolna gratuluje i życzy dalszych sukcesów.

Rodzicom  Kamila i Karola chcemy serdecznie pogratulować wychowania wspaniałych młodych ludzi, którzy osiągają najwyższe oceny w nauce zachowując nienaganną postawę w życiu szkolnym.

Warto się uczyć dla siebie, a nie dla innych...

Anna Górecka

TAGI:

Komentarze (3):

ktos; 29 listopada 2018, 18:43

Odebrać coś z rąk Suskiego - bezcenne:)

do ktoś; 29 listopada 2018, 19:37

Trochę kultury by się przydało. Nie grzeszy pan/i swoją umiejętnością myślenia.

Coś; 29 listopada 2018, 22:32

Nawet i to coś ,Ci olero przeszkadza.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.