Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Sukces Damiana Piwowarskiego z ZSP w Jasieńcu

20 kwietnia 2016; 22:00

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. ZSP w Jasieńcu Fot. ZSP w Jasieńcu

19 kwietnia br. w Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Mieście nad Pilicą miał miejsce finał IV edycji konkursu o Żołnierzach Wyklętych, którego organizatorem jest Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski.

News will be here

Rywalizacja konkursowa została objęta patronatem honorowym Instytutu Pamięci Narodowej, Rady Ochrony Pamięci i Męczeństwa, oraz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Wzięła w niej udział młodzież powiatów: grójeckiego, białobrzeskiego, kozienickiego i przysuskiego- ponad 120 uczniów z 14 szkół.. W finale uczniowie rozwiązywali test wiedzy o żołnierzach polskiego podziemia niepodległościowego w latach 1944-1963.

I miejsce zajął Damian Piwowarski, uczeń II klasy Technikum Informatycznego z ZSP w Jasieńcu , II miejsce zajęła Monika Kamińska z Liceum Ogólnokształcącego w Białobrzegach.

To im przypadła nagroda główna, czyli ufundowane przez europosła Zbigniewa Kuźmiuka bilety na wycieczkę do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Honorowe III miejsce zajęła Julita Leśniak z ZS w Tarczynie, ponadto została wyróżniona razem z Sylwią Bednarek z Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Mieście nad Pilicą za najlepsze prezentacje multimedialne o żołnierzach wyklętych. Wszyscy laureaci otrzymali liczne nagrody rzeczowe i wartościowe upominki.

Konkursową galę uświetnili: Posłowie RP – Marek Suski i Dariusz Bąk,  przedstawiciel IPN – wiceprezes IPN dr Paweł Ukielski, wicewojewoda radomski Artur Standowicz, oraz licznie przybyli samorządowcy z powiatów: grójeckiego, białobrzeskiego, kozienickiego i przysuskiego. W uroczystościach finałowych uczestniczyły zasłużone osoby dla lokalnej społeczności, oraz kombatanci. Część artystyczną gali konkursowej stanowił występ uczniów ZS im. Szarych Szeregów w Tarczynie, podczas którego zaprezentowano ciekawe interpretacje pieśni i wierszy patriotycznych. Żywe zainteresowanie wzbudził także pokaz musztry w wykonaniu uczniów dwóch szkół: – kadetów Liceum Kadetów Rzeczypospolitej w Lipinach, oraz uczniów ZS w Tarczynie.

Robert Zalewski

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...
Zmiany w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Grójcu W środę (15.05) podczas uroczystej zbiórki w sali...
Przy stacji PKP Warka powstanie parking na 150 miejsc Mieszkańcy dojeżdżający na co dzień do pracy i szkoły ł...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.