Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net

Suszarnia biomasy w Kępinie - burmistrz Grójca podjął ważną decyzję

11 lipca 2022; 14:18

Grojec24.net

0 komentarzy

Fot. Życie Grójca Fot. Życie Grójca

Burmistrz Dariusz Gwiazda odmówił wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pod nazwą montaż instalacji do odzysku odpadów - suszarni biomasy w Kępinie.

Jak przypomina serwis internetowy "Życia Grójca", dokument ten jest niezbędny dla osoby/ firmy starającej się o realizację inwestycji na określonym terenie.

W uzasadnieniu mowa m.in. o dużym sprzeciwie oraz obawach ze strony mieszkańców i stowarzyszeń. Inwestycja wpłynęłaby na jakość życia w najbliższym otoczeniu. Mieszkańcy boją się o swoje zdrowie, podnoszone są także kwestie infrastruktury, hałasu i uciążliwości zapachowej.

Burmistrz argumentuje swoją decyzję również tym, że są to tereny w ścisłym sąsiedztwie miasta, gdzie znajdują się osiedla mieszkaniowe i zabudowa jednorodzinna. Zarówno miasto, jak i cała gmina rozwija się, a w pobliżu planowanej inwestycji, w niedalekiej przyszłości z pewnością powstaną kolejne osiedla i domy - czytamy na łamach "ŻG".

Inwestor - Firma Arex Sp. z.o.o - ma teraz czas, aby odwołać się od decyzji burmistrza.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

W trakcie libacji zaatakował kompana 30-centymetrowym nożem Policjanci zatrzymali 53-latka, który jest podejrzany o usi...
Nauka Pływania | instruktor Emil Siedlarz | Chełmiec - Nowy Sącz - Korzenna
Księgowość w stolicy. Jakie są realia pracy księgowych w Warszawie? Praca w księgowości należy do zawodów cieszących się dużym...
Podpisano umowę! Wkrótce rusza przebudowa stadionu przy Laskowej W czwartek burmistrz Dariusz Gwiazda podpisał umowę na...
Ostatnie pożegnanie podinspektora Pawła Korczaka W środę w Tarczynie obyła się uroczystość pogrzebowa...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.