Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Święto 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego

2 lipca 2018; 12:42

Informacja prasowa

7 komentarzy

Żołnierze i pracownicy RON 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego im. ppłk. Jana Kowalewskiego obchodzili swoje święto. Tegoroczne obchody odbyły się 28 czerwca 2018 r. na terenie jednostki wojskowej.

News will be here

Uroczyste obchody 28 czerwca otworzyła Msza święta polowa w intencji żołnierzy oraz Ojczyzny, którą celebrowali: ks. mjr Kryspin RAK, - proboszcz Parafii Wojskowej w Radomiu i ks. Zbigniew SUCHECKI -  Proboszcz Parafii p.w Świętego Mikołaja w Grójcu . We Mszy uczestniczyło dowództwo, żołnierze, pracownicy wojska ich najbliżsi oraz zaproszeni goście.

Po Mszy Świętej pod obeliskiem upamiętniającym patrona 1. Ośrodka Radioelektronicznego ppłk. Jana Kowalewskiego złożono wiązanki kwiatów i zapalono symboliczny znicz.

W południe rozpoczął się uroczysty apel z okazji święta 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego. Meldunek o gotowości pododdziałów ośrodka , inspektorowi Rodzajów Wojsk - gen. bryg. Sławomirowi OWCZARKOWI, któremu towarzyszył płk Andrzej KOZERA -  Dowódca 1. ORel., złożył dowódca uroczystości -  Szef Sekcji Szkolenia 1.ORel mjr Mariusz WOŹNIAK. Wśród zaproszonych  gości był gen. broni Michał SIKORA I Zastępca Szefa Sztabu Generalnego, władze samorządowe, duchowieństwo, przedstawiciele służb mundurowych i jednostek wojskowych, przedstawiciele instytucji współpracujących  z jednostką, przedstawiciele organizacji kombatanckich i szkół,  byli żołnierze służący w naszej jednostce, sympatycy wojska, i pracownicy RON.

Święto Ośrodka to także okazja do wyróżnienia i uhonorowania najlepszych żołnierzy i pracowników. Zgodnie z rozkazami Dowódcy Generalnego RSZ i Dowódcy 1. ORel. wręczono Odznaki, listy gratulacyjne oraz inne formy wyróżnień. Wręczenia wyróżnień dokonali gen bryg. Sławomir OWCZAREK oraz płk. Witold ŁUKASZEWSKI – Szef Zarządu Rozpoznania i Walki Elektronicznej.

Po defiladzie pododdziałów przy akompaniamencie orkiestry wojskowej z Radomia, zaprezentowano pokaz wyszkolenia i umiejętności żołnierzy.          

W  podstawionym Mobilnym Punkcie Poboru Krwi  chętni mogli podzielić się z potrzebującymi „Darem Życia”.

Po części oficjalnej wszystkich zgromadzonych zaproszono na żołnierski poczęstunek połączony ze spotkaniem pokoleń.

Nie zabrakło też atrakcji dla naszych najmłodszych uczestników uroczystości.

TAGI:

Komentarze (7):

KUSY; 2 lipca 2018, 20:41

Bardzo dobrze zorganizowane uroczystości jednostki. Władze miasta mogą sie wiele nauczyć.

stary kapral; 3 lipca 2018, 13:17

jednostka wojskowa to nie zespół tańca i śpiewu. Jej celem to obronność kraju. Nie na miejscu jest ta licytacja Panie Kusy kto lepszy, wojsko czy władze miasta.

www; 3 lipca 2018, 22:07

Tu nie chodzi o licytacje tylko organizacje, zaangażowanie i dowodzenie. Trzeba się od nich uczyć

trep; 4 lipca 2018, 11:04

Uczyć się od nich mógłbym: musztry, regulaminów wojskowych, chwytów broni, strzelania i zazdrościć sylwetki sportowej, a nie dowodzenia na piknikach i gotowania zupy grochowej.

www; 4 lipca 2018, 21:56

trep ty jesteś chyba "starym trepem". wojsko tez musi wychodzić do Polaków i dla mnie zwykłego mieszkańca jest fajnie być i zobaczyć również wojsko , sprzęt, umiejętności i przy okazji cos zjeść. Chyba Ty służyłeś dawno, dawno. pozdrawiam

zolnierz; 5 lipca 2018, 15:52

Trep Ty chyba nie wiesz co to święto jednostki wojskowej. Proponuje zastanowić się co piszemy i zajrzeć do Ceremoniału Wojskowego i tradycji WP, nie tych z PRL, gdy chlało się gorzałę ale z czasów II RP. Również pozdrawiam

Arsen Lupin; 10 lipca 2018, 22:55

władze miasta są silne siłą jednostki wojskowej...
a sami bardziej poświęcają się wyjazdom do zaprzyjaźnionych miast partnerskich ... tam nie ma paparazzich

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...
Opinie o kuchniach z Agaty: przewodnik po najnowszych trendach i funkcjonalnościach Kojarzące się ze stylem retro ryflowane fronty i niebanalne...
Dzień Dziecka na Osiedlu Ilona w Grójcu Osiedlowy Dzień Dziecka to świetna okazja do wspólnej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.