Święto Wojska Polskiego w 1.Grójeckim Ośrodku Radioelektronicznym

16 sierpnia 2019; 20:01

Informacja prasowa

14 komentarzy

Święto Wojska Polskiego obchodzone 15 sierpnia w rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r. zwanej Cudem nad Wisłą nawiązuje do tradycji Święta Żołnierza, ustanowionego w 1923 r. dla uczczenia chwały oręża polskiego i pamięci żołnierzy poległych w walkach o niepodległość Polski.

Uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego w 1.ORel poprzedzono odwiedzeniem grobów byłych dowódców , żołnierzy i pracowników RON naszej jednostki, na których wystawiono wartę honorową i zapalono  znicze pamięci. Symboliczne znicze zapłonęły również pod obeliskiem upamiętniającym patrona 1. Ośrodka Radioelektronicznego ppłk. Jana Kowalewskiego się na terenie jednostki, który złamał szyfry bolszewickie i walnie przyczynił się do zwycięstw w Bitwie Warszawskiej znajdującego i w miejscowości Worów przed pomnikiem bohaterów Ziemi Grójeckiej Poległych w Walkach o Niepodległość Ojczyzny w latach 1918 – 1920 roku.

15 sierpnia o godz. 10.30 uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Wojska polskiego  w kościele pw. Miłosierdzia Bożego  rozpoczęto obchody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Grójec. We mszy  św. udział wzięli Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów  Pan Minister Marek SUSKI, Poseł na Sejm RP Pan Mirosław MALISZEWSKI, Poseł na Sejm RP Pani Anna KWIECIEŃ,  Pani Weronika PIWARSKA  przedstawiciel Marszałka Senatu  Pana  Stanisława KARCZEWSKIEGO oraz Pan Michał PRUŚ przedstawiciel  Posła na Sejm RP Pana Dariusza BĄKA, Dowództwo i żołnierze 1.ORel, Dowództwo i żołnierze 61. batalionu lekkiej piechoty 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, kombatanci, weterani, władze samorządowe i miasta Grójca, przedstawiciele służb mundurowych i instytucji, harcerze, poczty sztandarowe oraz licznie zebrani mieszkańcy miasta. Przed mszą świętą delegacja pod przewodnictwem Pana Ministra Marka SUSKIEGO, w asyście dowódcy 1. ORel i dowódcy 61. blp ppłk Janusza Ostrowskiego zapaliła  znicze pod pomnikami Zbrodni Katyńskiej, Katastrofy Smoleńskiej i gen. Władysława Sikorskiego znajdującymi się na terenie kościoła.

Po uroczystościach religijnych przemaszerowano ulicami miasta pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Kolumnę marszową otwierała Kompania Honorowa pod dowództwem ppor. Filipa MUCHY, Dowódcą uroczystości był mjr Mariusz WOŹNIAK. Po powitaniu zebranych przez Dowódcę 1.ORel płk Andrzeja KOZERĘ głos zabrał Minister Marek SUSKI, oraz poseł na RP Mirosław MALISZEWSKI, którzy podziękowali żołnierzom za trudy codziennej służby Ojczyźnie oraz życzyli dalszych sukcesów i awansów w życiu zawodowym i prywatnym. Odczytane zostały listy od Marszałka Senatu Pana Stanisława KARCZEWSKIEGO i Posła na Sejm RP Pana Posła Dariusza BĄKA. Podczas uroczystości żołnierze i pracownicy RON 1. Ośrodka Radioelektronicznego odebrali z rąk Pana Ministra Marka Suskiego i Dowódcy płk Andrzeja KOZERY, za swoją rzetelną i nienaganną pracę medale nadane przez Ministra Obrony Narodowej, awanse na wyższe stopnie wojskowe, listy gratulacyjne, wyróżnienia i odznaki pamiątkowe.

Po odczytaniu Apelu Pamięci przez mjr Romana FIJALKOWSKIEGO i salwie honorowej  nastąpił ceremonia złożenia wieńców pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego i zapalenia symbolicznego znicza. Uroczystość zakończono wspólnym odśpiewaniem pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

Uroczystości  towarzyszyła wystawa tematyczna poświęcona Bitwie Warszawskiej 1920 r.

W Grupie Rozpoznania Radioelektronicznego Lidzbark Warmiński obchody Święta Wojska Polskiego przeprowadzono w dniu 14.08.2019 r. uroczystą zbiórką żołnierzy i złożeniem kwiatów przed pomnikiem ppłk Jana Kowalewskiego patrona Jednostki.

TAGI:

Komentarze (14):

gc; 16 sierpnia 2019, 21:52

dowódcą się bywa już niedługo

Ja; 18 sierpnia 2019, 09:01

To sie zdziwicie

Wgr; 18 sierpnia 2019, 12:00

Bardzo dobry Dowódca Osoba tak pisząca nie zna realii

Antykomuch; 18 sierpnia 2019, 15:49

A co robią te kreatury pisobolszewickie.

Milo; 19 sierpnia 2019, 13:52

do Antykomuch - odpowiem co tam robi ten PIS , ano bo PO nigdy nie uczciła naszych bohatyrów , nie oddała honoru tym co za naszą ojczyznę krew przelali

Legionista; 20 sierpnia 2019, 12:59

Powstaje gra poświęcona Wojnie polsko-bolszewickiej!
#GraWojnaPolskoBolszewicka
http://fundacjainteraktywna.pl/dev-log/

wgr; 21 sierpnia 2019, 20:57

Pani żołnierz była najlepsza,pięknie maszerowała ...
panowie bierzcie przykład !!!

Do wgr ; 23 sierpnia 2019, 12:11

Daj spokój ile razy krok mylila Strach mówić ;) kiepska reklamę jej robisz ...

j7777; 23 sierpnia 2019, 13:46

Harcerze kiedyś lepiej maszerowali jak to dzisiejsze wojsko. Przed oddaniem salwy honorowej plątali się paskami od karabinów Tak wygląda ta nasza armia zawodowa. No cóż 8-16 i do domu na pikniki wystarcza i grochówkę.

lalalalala; 24 sierpnia 2019, 19:12

ponoć chłopaki z jednoski wojskowej zatrzymali pijanego na trasie grójec radom ? czy zostali odzaczeni?

do wgr; 24 sierpnia 2019, 19:31

Jak zwykle bardzo merytoryczna dyskusja. Gratuluję.

pp; 24 sierpnia 2019, 19:54

Tylu specjalistów, wiec zapraszamy Panowie i zaprezentujcie jak powinno wygladac 'prawdziwe wojsko' 😊

Jak ; 25 sierpnia 2019, 08:37

Nie czepiaj się wojska j7777 Widocznie jesteś w harcerstwie i czegoś nie spelniles w swoim życiu bo się nie udało Możesz postarać się o służbę przygotowawczą

Caly ja; 25 sierpnia 2019, 13:44

Wszystkich krytykujących zapraszamy do wstąpienia do WOT i sprawdzenia sie w maszerowaniu! A i to tylko weekendy nie od 8 do 16 jak ktos tu podaje ze służą żolnierze co jest zupełną bzdurą. Niespelnione ambicje krytykujących którzy nie byli nigdy w wojsku bo byc może to zwykłe ciamajdy..

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Złote Gody w Grójcu W środę 27 listopada 2019 w Urzędzie Stanu Cywilnego w Gró...
Mamy reprezentantkę w Młodzieżowym Sejmiku Mieszkanka gminy Błędów - Julia Senator - będzie...
Najtańsze zakupy online Zakupy wielu różnych produktów, z użyciem wyłącznie...
Regeneracja skóry - jak o nią zadbać? Zabiegi medycyny estetycznej zyskują coraz więcej...
Wigilia Miejska na grójeckim Rynku Burmistrz Gminy i Miasta Grójec Dariusz Gwiazda oraz Gró...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

ZAPROJEKTUJ SWOJĄ PIENIĘŻNOŚĆ TUTAJ... Oferujemy wszelkiego rodzaju inwestycje, aby każdy klient, który chce...
Metformina XR 750mg cukrzyca leki... Metformina XR 750mg cukrzyca hirsutyzm leki sprzedam

Opakowania...
Kredyty dla Firm z niskim dochodem... Witam, jestem doradcą kredytowym.
Zajmuję się pomaganiem przedsiębiorcom...
Murarz/Cieśla szalunkowy-praca w... Niemiecka firma BSI IngenieurBau GmbH zatrudni pracowników na stanowiska:...
Praca w Holandii! Zadzwoń już dziś! Praca w branży spożywczej czeka na Was! Agencja pracy LiderJob (cert.16198)...

Firmy z Grójca i okolic

glazurnik budowa Zajmujemy się obróbką i montażem ceramiki budowlanej /gresy , płytki...
Sklep elektryczny - ABCelektro Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego ABCelektro.pl....
... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...
Twój Dzień - organizacja imprez okolicznościowych... Szukasz wodzireja na swoje wesela? Skontaktuj się z agencją Twój Event,...
CityBus - przejazd busem do Modlina Profesjonalna firma transportowa, o ugruntowanej pozycji na rynku, CityBus,...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.