Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Święto Wojska Polskiego w Garnizonie Grójec

16 sierpnia 2016; 18:19

Informacja prasowa

5 komentarzy

Fot. Magdalena Sitarek Fot. Magdalena Sitarek

W Grójcu pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego i 96.rocznicy Bitwy Warszawskiej z udziałem żołnierzy 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego.

News will be here

Obchody Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia 2016 roku rozpoczęła o godz. 10.30 uroczysta Msza Święta w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Mszę Świętą odprawił ks. dziekan Stefan KAZULAK. Przed Mszą Świętą delegacja żołnierzy z Dowództwa 1.ORel., na czele z  Zastępcą Dowódcy ppłk Jackiem Klatką, dokonała zapalenia symbolicznych zniczy pod pomnikami:  Zbrodni Katyńskiej, Katastrofy Smoleńskiej oraz gen. Władysława Sikorskiego.

Bezpośrednio po Mszy Świętej sformowano kolumny pododdziałów wojska i przemaszerowano pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie o godz. 12.00 rozpoczął się uroczysty apel. Dowódca uroczystości ppłk Sławomir Bukowski złożył meldunek Zastępcy Dowódcy 1. Ośrodka Radioelektronicznego ppłk Jackowi Klatce o gotowości pododdziałów. Wagę obchodów święta podkreśliła obecność przybyłych gości: parlamentarzystów, samorządowców ziemi grójeckiej, kombatantów, służb mundurowych, żołnierzy i pracowników 1.ORel., mieszkańców miasta, młodzieży szkolnej oraz pocztów sztandarowych. Po odegraniu hymnu państwowego, ppłk Jacek Klatka przywitał zgromadzonych.

Pułkownik w swym wystąpieniu przypomniał genezę Święta Wojska Polskiego. Powiedział: „Bitwa Warszawska 96 lat temu, szeroko rozsławiła w świecie imię żołnierza polskiego. Był to jeden z największych sukcesów naszego oręża, i jednocześnie jedna z najważniejszych bitew stanowiących o losach świata. Dziś na pamiątkę właśnie tej bitwy - „Cudu nad Wisłą z 1920 r.” obchodzimy doroczne Święto Wojska Polskiego. Zastępca Dowódcy 1.ORel złożył też życzenia wszystkim żołnierzom i pracownikom wojska oraz ich rodzinom.

Następnie mjr Adam Grzebalski odczytał apel pamięci, kompania honorowa 1.ORel. dowodzona przez por. Pawła Wójcika oddała salwę honorową, a delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Symboliczny znicz pod polnikiem zapalił  ppłk Jacek Klatka. Podczas obchodów Święta Wojska Polskiego Zastępca Dowódcy 1.ORel. uhonorował przybyłych kombatantów okolicznościowym adresem.

Uroczystość zakończyła defilada kompanii honorowej i pododdziału towarzyszącego z 1.ORel., jedną z głównych ulic miasta Grójca.

Tekst: mjr Adam Grzebalski
Zdjęcia: Magdalena Sitarek

TAGI:

Komentarze (5):

Dziwne; 17 sierpnia 2016, 15:06

Byłem na obchodach i muszę poprawić tekst p. mjr Adama Grzebalskiego. Nie było parlamentarzystów a parlamentarzysta. Ja wiem, że gdyby był słynny pan Maliszewski, to by może z imienia i nazwiska byli wymienieni. Dziennikarstwo na bardzo wysokim poziomie. Przykre!!!!!!!!!!

nick; 17 sierpnia 2016, 16:43

ciekawe jakim adresem uhonorował pplk Klatka kombatantów?

caly ja; 21 sierpnia 2016, 07:30

Sami malkontenci, zròbcielepiej wstyd ze garstka osób - mieszkancow Gròjca bierze udziałw uroczystosciach jaki dajecie przyklad mlodszemu pokoleniu? Ale do krytyki pierwsi!

ot filozof sie znalazł; 21 sierpnia 2016, 10:34

a z czego mam sie cieszyć i wasze tłuste dupy oglądać? sami na wzajem sie oglądajta, towarzystwo wzajemnej adoracji. Za komuny mundurowi żyli jak pączki w maśle - własne sklepy, te z wędliną też mieliście, po tych niby przemianach to już niemal jak bonzowie po Grójcu jeżdżą furami, w młodym wieku idzie mundurowy na emeryturę, a Szarak Kowalski na niego zapierd...... do 67 roku życia i do tego za marne grosze, bo wam trzeba dać podwyżki, za mieszkanie zapłacić, i większość mundurowych dorabia, a skarbówka ich nie widzi, albo emerytura albo praca, też bym tak chciał, pozdrawiam tych pracujących za przysłowiową łyżkę ryżu. Aha i zgadnijcie dlaczego was nie lubi społeczeństwo.

nick; 21 sierpnia 2016, 21:28

garstka ludzi bo ile raz można oglądać to samo, a przy tym nudy na pudy ... a powinniśmy sie radować ze mamy takie wspaniale wojsko a nie co miesiąc opłakiwać bohaterów. Pamięć o nich musi być ale nie co miesiąc bo nikt tego w takim natężeniu nie zniesie. chyba ze mu zapłacą to przyjdzie

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...
Czy przechowywanie żywności w lodówce jest bezpieczne? Przechowywanie żywności w lodówce jest praktyką powszechnie...
Remonty czterech dróg w gminie Grójec zakończone! Wiosna jeszcze trwa, a my już zakończyliśmy remonty...
Prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjedzie do Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na...
Łączność w Twoim kasku motocyklowym: jak znaleźć idealnego towarzysza drogi? Łączność jest bardzo istotna dla motocyklisty. Dzięki niej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.