Święty Mikołaj w przebraniu funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Grójcu

21 grudnia 2021; 15:04

Informacja prasowa

0 komentarzy

Dzielenie się z innymi ludźmi tym, co mamy, jest jedną z najpiękniejszych rzeczy, jakich możemy dokonać w swoim życiu. Nieważne, czy jesteśmy bogaci, czy biedni. Zawsze można czymś się podzielić. Tak też było i tym razem. Przedstawiciele Aresztu Śledczego w Grójcu dzielili się prezentami ze wspaniałą rodziną, która pozostaje pod opieką Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grójcu.

Funkcjonariusze i pracownicy Aresztu Śledczego w Grójcu i Oddziału Zewnętrznego w Stawiszynie przygotowania do tego przedsięwzięcia rozpoczęli wiele dni temu. W jednostkach ogłoszono wśród funkcjonariuszy zbiórkę datków, słodyczy, prezentów z przeznaczeniem na akcję charytatywną. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu kierownictwa Oddziału Zewnętrznego w Stawiszynie, koleżanki st. chor. Agnieszce Bratoszewskiej oraz st. sierż. Marcinowi Witaszkowi każdego dnia przybywało prezentów. W akcję włączyli się funkcjonariusze wszystkich działów i pionów służby. Ludzie o dobrym sercu. Dzięki nim, można było przekazać – oprócz prezentów – wiele wsparcia, życzliwości i serdecznych życzeń dla całej rodziny zastępczej. Szczególne podziękowania należą się również firmie Racing Center Warsaw, która ufundowała dla rodziny vouchery, by Ci mogli skorzystać z przejazdów na ich torze kartingowym. Był to główny punkt naszego dnia!

Założeniem akcji było aby tegoroczna wigilijna zbiórka trafiła w wyjątkowe miejsce. Zaproszono do współpracy Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grójcu. Wykorzystując również wiedzę i doświadczenie koordynatorów PCPR, wybrana została niezwykła rodzinę zastępczą. Warto tutaj wspomnieć czym jest rodzina zastępcza? Rodzinę zastępczą lub rodzinny dom dziecka tworzą małżonkowie lub osoba niepozostająca w związku małżeńskim. Rodzina zastępcza w wypełnianiu swoich funkcji kieruje się dobrem przyjętego dziecka i poszanowaniem praw, a także zapewnieniu dziecku warunków rozwoju i wychowania odpowiedniego do stanu zdrowia i poziomu rozwoju w tym m.in: odpowiednie warunki bytowe, możliwości rozwoju fizycznego, psychicznego i społecznego, możliwości zaspokojenia indywidualnych potrzeb dziecka, rozwoju zainteresowań oraz właściwej edukacji. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grójcu wykonuje zadania organizatora pieczy zastępczej w powiecie. Podjęcie się roli rodziny zastępczej to ogromne wyzwanie, odpowiedzialność, wysiłek a przede wszystkim wyraz miłości do swoich podopiecznych. Koordynator pieczy zastępczej wybrał właśnie taką rodzinę.

Prezenty zostały spakowane i przedstawiciele wyruszyli z niespodzianką do rodziny. Każdy z podopiecznych miał przygotowaną indywidualną paczkę uwzględniając jego zainteresowania oraz wielki kosz niespodzianek. Mikołaj nie zapomniał również o zwierzętach domowych takich jak psy i koty, które też otrzymały prezenty. Niewątpliwym przeżyciem dla wszystkich było spotkanie z zaskoczonymi domownikami. Nikt nie spodziewał się Mikołajów w mundurze! Tymbardziej takich, którzy zabierają rodzinę na niezwykłą niespodziankę. Była to ogromna przyjemność móc patrzeć na radość sprawioną rodzinie zabierając ich na tor kartingowy. W drodze powrotnej nie było końca komentarzy jak należy wchodzić w zakręty, by czas okrążenia był lepszy itd. Była to wielka przyjemność podzielić się odrobiną dobra, ciepła i prezentami, które przygotowała cała jednostka. Osoby tworzące rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka warte są każdego wsparcia. Swoją postawą dają innym nieoceniony dar. Był to dowód na to, że powiedzenie „ile dasz, tyle otrzymasz, czasem z najbardziej niespodziewanej strony” nabrało mocy sprawczej.

Jest to druga akcja zorganizowana wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i na pewno nie ostatnia.

Wszystkim rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka życzymy dobrych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i spełnienia marzeń w nadchodzącym Nowym Roku. Wesołych Świąt!

Opracowanie: ppor. Bartosz Muszyński

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Policyjny technik i dzielnicowy z wizytą u najmłodszych Technik Kryminalistyki z Komendy Powiatowej Policji w Gró...
Ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Zatrzymali ich grójeccy policjanci W ostatnim tygodniu grójeccy mundurowi zatrzymali kilku...
Ukradli gąsienice od maszyny leśnej, które sprzedali na złom Grójeccy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu gr...
Na prawo jazdy tej kategorii nie zdamy już w Grójcu Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu poinformowa...
Wysoka porażka Mazowsza z wiceliderem Podopieczni Mariusza Lisieckiego wrócili z boiska w Jedliń...

Najnowsze ogłoszenia

Zatrudnimy kierowców C+E ( ADR )... Zatrudnimy kierowców C+E (ADR podstawa+cysterny) do przewozu asfaltów.
Praca dla STUDENTÓW / MATURZYSTÓW... STUDENCIE!
UCZNIU!

Chcesz sobie dorobić podczas...
Pracownik produkcji (k/m) bez znajomości... Agencja Pracy Concept Plus Sp. z o.o. (nr 11738) poszukuje dla swojego...
Przedstawiciel Handlowy To oferujemy

- atrakcyjne wynagrodzenie

-...
Praca w Niemczech/ Monter drewnianych... Pracuj jako monter drewnianych domów w Niemczech ‼️

Firmy z Grójca i okolic

Klinika Medycyny Estetycznej FabMed Klinika Medycyny Estetycznej FabMed działająca w Warszawie specjalizuje...
Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.