Świeża krew w Mazowszu - wywiad z prezesem Jarosławem Kostrzewą

30 października 2019; 12:06

Grojec24.net

2 komentarze

Jarosław Kostrzewa (fot. Mateusz Adamski)

Z Jarosławem Kostrzewą, który we wrześniu po raz drugi został wybrany na prezesa klubu ze stadionu przy ulicy Laskowej, rozmawia Mateusz Adamski.

W wyniku wyborów w składzie zarządu Mazowsza Grójec doszło do sporych zmian personalnych. Co one oznaczają dla klubu?

Zmiany te powinny przełożyć się na lepsze funkcjonowanie klubu i pozyskiwanie sponsorów. Duża część poprzedniego zarządu można powiedzieć, że była już w wieku emerytalnym. Chwała im za to, że do tej pory wytrwali, natomiast potrzebowaliśmy wpuszczenia świeżej krwi, czyli rodziców naszych młodych piłkarzy, którzy będą utożsamiać się z klubem, a jednocześnie będą dążyć do tego, aby były jak najlepsze warunki pracy i szkolenia. Od wyborów spotkaliśmy się już kilka razy i opracowaliśmy plan działania. Zobaczymy, co uda nam się z niego zrealizować. Będziemy działać.

Jaki jest ten plan?

Chcemy, żeby w przeciągu dwóch lat, minimum dwie drużyny młodzieżowe grały na szczeblu ligi mazowieckiej, stwarzając młodzieży jak najlepsze warunki rozwoju oraz możliwości zdobywania cennego doświadczenia, aby po przejściu do drużyny seniorów byli gotowi do gry na jak najwyższym poziomie. Drugą sprawą jest awans seniorów do IV ligi. Myślę, że szereg kibiców, którzy przychodzą na stadion ma aspiracje, aby drużyna występowała na tym poziomie rozgrywkowym, i obecny zarząd będzie do tego dążył. Być może stanie się to już w najbliższym czasie. Uważam, że drużyna jest piłkarsko mocna. Jeśli tylko zdrowie dopisze wszystkim zawodnikom, to będziemy walczyć do ostatniego meczu o awans.

Dotychczasowa frekwencja na meczach Mazowsza, mówiąc delikatnie, nie należała do najwyższych…

Nasz plan zakłada pozyskanie dużej rzeszy nowych kibiców, którzy będą przychodzili na stadion dopingować nie tylko zespół seniorów, ale też nasze drużyny młodzieżowe. W poprzednich latach mieliśmy słabą komunikację z kibicami, dlatego już przed meczem w Grójcu z Orłem Wierzbica postanowiliśmy umieścić nowy plakat na Facebooku. Przyniosło to już pewien pozytywny efekt, ponieważ kibiców przyszło faktycznie więcej. W niedalekiej przyszłości pojawią się plakaty w wersji papierowej na terenie miasta, tak aby dotrzeć do starszych kibiców, którzy nie są internetowi.

Mówił Pan o pozyskiwaniu sponsorów.

Tak, będziemy chcieli ściągnąć nowych sponsorów, chociażby mniejszych. Ich pozyskanie umożliwi nam jeszcze większy rozwój, szczególnie w zakresie szkolenia młodzieży. Chcielibyśmy zatrudnić trenera bramkarzy oraz trenera od przygotowania fizycznego w początkowej fazie rozwoju. Obecnie brakuje nam na to funduszy. Mamy co prawda dość dużą dotację, ale gros tych pieniędzy przeznaczamy na wpłaty dla trenerów, stypendia dla zawodników, wyjazdy grup młodzieżowych oraz organizację meczów. W związku z tym zarząd wyszedł z inicjatywą organizacji zabawy andrzejkowej. Być może, już na niej pojawią się potencjalni sponsorzy. W tym roku chcemy też zorganizować piłkarską gwiazdkę. Ponadto w przyszłym roku przypada jubileusz 75-lecia naszego klubu. Jesteśmy już po rozmowach z burmistrzem Dariuszem Gwiazdą i jego zastępcą Jarosławem Rupiewiczem. Przymierzamy się do zorganizowania dużej imprezy na Placu Wolności. Jednocześnie chcemy ogłosić konkurs na nowy herb.

Klub przystąpił niedawno do programu certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej.

To jest dla nas bardzo ważna sprawa. Certyfikacja będzie pomagała w szkoleniu dzieci i młodzieży według wizji wypracowanej przez Polski Związek Piłki Nożnej. Szkolenie od najmłodszego wieku w całym kraju ma być ujednolicone, tak aby w wieku szesnastu czy siedemnastu lat nie trzeba było uczyć zawodnika od początku, co oznacza dany numer na koszulce. Certyfikacja wiąże się też z środkami finansowymi, które będziemy mogli wykorzystać na zakup sprzętu, zatrudnienie dodatkowych trenerów czy wynajem hali do treningów. Jesteśmy już na końcu procesu weryfikacji. Oprócz nas do tego etapu doszło zaledwie kilka klubów z dawnego województwa radomskiego. Reszta została odrzucona w trakcie procedur weryfikacyjnych. Chciałbym podkreślić, że nawet jeśli teraz nie otrzymamy certyfikatu, to będziemy starali się pozyskać sponsorów, aby spełnić wszystkie wymagania i w przyszłości spróbować jeszcze raz się o niego starać.

Dziękuję za rozmowę.

Również dziękuję, i zapraszam wszystkich sympatyków piłki nożnej i nie tylko, do kibicowania naszym drużynom.

Wywiad ukazał się w październikowym wydaniu gazety "Życie Grójca".

TAGI:

Komentarze (2):

realia; 30 października 2019, 13:05

Panie "prezesie" weź w końcu nie mydl oczu kibicom oraz włodarzą miasta po to żeby dostać dofinansowanie z gminy bez żadnego wysiłku. Wyznaczył Pan cele : 1 awans do 4 ligi ( o którym mówi się głośno co roku w Mazowszu, a rezultatów BRAK) , 2 cel dwie drużyny młodzieżowe na szczeblu ligi mazowieckiej (zostawię bez komentarza, bo to odbiega od dalekiej rzeczywistości).
Nam kibicom zostało tylko czekać na wynik końcowy, a zobaczymy co Pan dalej z tym zrobi .

Kibic z dala; 6 listopada 2019, 14:29

Szanowni Mieszkańcy Grójca i Okolic! zapraszam na stadion przy Laskowej. Chłopaki całkiem dobrze grają, atmosfera na trybunach miła, rodzinna ale trochę nas jednak mało! bilet to tylko 5 zł a po meczu można skoczyć na piwo do Topolki i pogadać o piłce. Support Your Local Football Team! Wspierajmy Swoja Lokalną Drużynę!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Wjechał do rowu. Był pijany i poszukiwany Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 45-latek, któ...
Urodziłaś się w latach 1951-1970? Zbadaj się i zyskaj spokój Wraz z nastaniem 2020 roku LUX MED kontynuuje akcję bezpł...
Poznaj nauczanie Prymasa Tysiąclecia 26 stycznia o godz. 16.00 w Sali koncertowej Centrum...
X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci Zapraszamy dzieci do udziału w 10. edycji Ogólnopolskiego...
Mieszkanie z przetargu - dobra okazja na zakup taniego lokum Rynek nieruchomości cały czas dynamicznie się rozwija,...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

części do silników Deutz ktservice.com.pl,... KT Service - posiadamy największy w Polsce magazyn części do silników...
... Potrzebujesz pomocy przy opiece nad bliskim Seniorem? A może wiesz,...
Wysokiej jakości wzmacniacze, miksery,... Firma mwsystem w swojej ofercie posiada bogaty wybór: wzmacniaczy estradowych,...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...

Planowany termin wyjazdu: do uzgodnienia
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...

Planowany termin wyjazdu: 28.01.2020 do 11.02.2020

Firmy z Grójca i okolic

Sklep elektryczny - ABCelektro Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego ABCelektro.pl....
ProPrzeprowadzki - przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową zajmującą się przeprowadzkami domów,...
CityBus - przejazd busem do Modlina Profesjonalna firma transportowa, o ugruntowanej pozycji na rynku, CityBus,...
Firma przeprowadzkowa Lider - Przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową z Krakowa, jednak wykonujemy także przeprowadzki...
Twój Dzień - organizacja imprez okolicznościowych... Szukasz wodzireja na swoje wesela? Skontaktuj się z agencją Twój Event,...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.