Szkoły gotowe na zdalne nauczanie?

10 września 2021; 09:03

Materiał promocyjny

fot.pixabay fot.pixabay

Nowe komputery, laptopy, projektory multimedialne – taki właśnie sprzęt pojawi się niebawem w 130 szkołach na Mazowszu, w tym w 30 z subregionu radomskiego i powiatu grójeckiego. To efekt unijnego projektu realizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego. Jego wartość w tym roku wynosi blisko 22 mln zł.

Nie wszyscy uczniowie mają komputery


Z raportu przygotowanego przez Federację Konsumentów wynika, że aż 50-70 tys. uczniów w Polsce nie posiada w domu komputera lub tabletu, a ponad milion uczniów współdzieli urządzenia z innymi domownikami (Raport Federacji Konsumentów, http://www.federacja-konsumentow.org.pl/s,1479,wykluczenie-cyfrowe-podczas-pandemii.html). Dlatego Mazowsze już drugi rok z rzędu realizuje projekt unijny, dzięki któremu nowoczesny sprzęt komputerowy trafia do mazowieckich szkół. Jego całkowita wartość to już ponad 55 mln zł. Co istotne, sprzęt otrzymają placówki, które do tej pory nie brały udziału w projekcie, w tym 30 szkół z regionu radomskiego i powiatu grójeckiego.

– To szczególna forma pomocy dla mazowieckich szkół – wskazuje wicemarszałek Rafał Rajkowski. – Jestem przekonany, że zakupione laptopy, tablety czy tablice interaktywne przydadzą się nie tylko podczas zajęć prowadzonych online, ale także w regularnej pracy szkoły. Nowy sprzęt to inwestycja w przyszłość uczniów i komfort pracy nauczycieli. Dzięki temu lekcje będą ciekawsze i atrakcyjne dla uczniów  –  mówi Rafał Rajkowski.

Pomaga samorząd województwa mazowieckiego


Nowy sprzęt trafi m.in. Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Chomentowie Puszcz. Burmistrz Miasta i Gminy Skaryszew Dariusz Piątek podkreśla, że przekazany sprzęt usprawni pracę placówki. – Bardzo się cieszę, że kolejna szkoła z naszej gminy może mieć dostęp do sprzętu, który pozwoli kontynuować  podstawę programową. Przekazany sprzęt stanowić będzie zarówno wsparcie dla procesu dydaktycznego w razie konieczności wprowadzenia systemu kształcenia zdalnego, jak i podniesie jakość prowadzonej nauki w systemie stacjonarnym – dodaje burmistrz.

Dzięki unijnemu dofinansowaniu do szkół zostaną dostarczone nowe urządzenia i oprogramowanie. Będą to m.in. stanowiska komputerowe, urządzenia wielofunkcyjne, monitory interaktywne, laptopy, projektory oraz moduły i programy edukacyjne, w tym pakiety Office 365. Co ważne, uczniowie bez dostępu do sieci zostaną wyposażeni w internet mobilny. Program obejmuje również szkolenia oraz zdalne instruktaże, które pomogą nauczycielom i uczniom przygotować się do ewentualnego kolejnego okresu nauki zdalnej oraz efektywnie korzystać z zakupionego sprzętu.

– Sprzęt, jaki otrzymają szkoły, będzie stanowił bardzo duże wsparcie nie tylko w okresie pandemii – wskazuje radny Tomasz Śmietanka. – Chcemy zadbać o to, by jak najwięcej uczniów miało dostęp do nowoczesnych pomocy naukowych, niezależnie od miejsca zamieszkania. W ramach dwóch edycji projektu z dofinansowania skorzystało w sumie 366 mazowieckich szkół – dodaje radny.

Kto otrzymał pomoc?


W tym roku z subregionu radomskiego i powiatu grójeckiego sprzęt komputerowy otrzymają: Publiczna Szkoła Podstawowa w Zespole Placówek Oświatowych w Kazanowie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Mirowie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Walk Partyzanckich w Chotczy, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Potworowie, Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą, Publiczna Szkoła Podstawowa w Solcu nad Wisłą, Szkoła Podstawowa z Klasami Sportowymi im. Jana Kochanowskiego w Wieniawie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Rosłońca w Zespole Placówek Oświatowych w Przybyszewie, Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Polskich spod Monte Cassino w Grabowie nad Pilicą, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Iłży, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Armii Krajowej 72 Pułku Piechoty w Mniszku, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu, II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Przysusze, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Garbatce-Letnisko, Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mogielnicy, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Maksymiliana Marii Kolbego, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Chomentowie Puszcz, Szkoła Podstawowa im. Józefa Chełmońskiego w Kuklówce Radziejowickiej, Szkoła Podstawowa im. mjr. Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Chlewiskach, Liceum Szkół Plastycznych w Zespole Szkół Plastycznych im. J. Brandta w Radomiu, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 34 w Radomiu, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orła Białego w Radomiu, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kard. St. Wyszyńskiego, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Kowali, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Haliny Mirosławskiej w Grabowie nad Wisłą, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Biskupa Jana Chrapka w Starych Sieklukach, Szkoła Podstawowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Wsi.

W 2020 roku z subregionu radomskiego i powiatu grójeckiego sprzęt komputerowy otrzymały: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ks. Czesława Sadłowskiego w Zbroszy Dużej, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jedlni-Letnisko, Publiczna Szkoła Podstawowa w Wysokim Kole, Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach, Zespół Szkolno-Przedszkolny Publiczna Szkoła Podstawowa im. Dr. M. Papuzińskiego w Ciepielowie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Odechowie, Szkoła Podstawowa im. Janusza Łąckiego w Borkowicach, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Lipsku, Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Biskupa Jana Chrapka w Majdowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnolesie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Starym Goździe, Szkoła Podstawowa w Kłudnie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Skrzyńsku, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kuczkach-Kolonii, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. H. Sienkiewicza w Szydłowcu, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Orła Białego we Wrzosie, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Siennie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Taczowskiej, Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. ppłk Józefa Pawlaka "Brzozy" w Łaguszowie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Patriotów w Drwalewie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kończycach – Kolonii, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Rusinowie, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tczowie, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi im. Henryka Sienkiewicza w Cukrówce, Publiczna Szkoła Podstawowa w Guzowie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Czarnej, Zespół Szkół im. 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” w Warce, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Romualda Traugutta w Łęczeszycach, Zespół Placówek Oświatowych w Krępie Kościelnej, Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłży, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Starych Zawadach, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Odrzywole, Zespół Szkół nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Kostrzynie, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 Integracyjna im. Jana Pawła II w Radomiu, II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Radomiu, VI Liceum Ogólnokształcące  z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, Publiczna Szkoła Podstawowa w Rudzie Wielkiej, Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzózie, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Pionkach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gielniowie, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Gabriela Narutowicza w Grójcu.

Projekt „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, X Osi priorytetowej „Edukacja dla rozwoju regionu”, Działania 10.1 „Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży”, Poddziałania 10.1.1 „Edukacja ogólna”.

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Dariusz Gwiazda wśród najbardziej wpływowych burmistrzów Facebookowy profil szefa grójeckiego samorządu - Dariusza...
ZUS wypłaca już świadczenia 500 plus. Podano dane z powiatu grójeckiego Dzisiaj ruszyły pierwsze przelewy świadczenia 500 plus od...
Ania Dąbrowska gwiazdą Święta Kwitnących Jabłoni 2022 Grójecki Ośrodek Kultury poinformował w środę, że podczas...
Włamał się do domu i ukradł dwa telefony Grójeccy kryminalni zatrzymali 41-latka w związku z wł...
Uwierzył w fałszywą historię i stracił 130 tys. zł Grójeccy policjanci prowadzą sprawę oszustwa metodą „...

Najnowsze ogłoszenia

Praca w hotelach w Irlandii Cekal jest polską agencją pośrednictwa pracy powstałą w 2013 roku która...
Magazynier - praca w Berlinie W związku z rozpoczęciem nowego projektu poszukujemy osób do pracy w...
... Salon Endorfiny w Warce zatrudni fryzjerkę, jeżeli
posiadasz...
... Instalacje Serwis Utrzymanie
Praca w Niemczech/ Operator wozka... Pracuj w Niemczech jako operator wózka widłowego

Miejscowość:...

Firmy z Grójca i okolic

Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
Klinika Medycyny Estetycznej FabMed Klinika Medycyny Estetycznej FabMed działająca w Warszawie specjalizuje...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Wynajem koparki - 1Rent 1RENT to wypożyczalnia maszyn budowlanych z wieloletnim doświadczeniem...
Serwis laptopów RatujLaptopa Masz problem ze swoim laptopem i szukasz specjalistów, którzy zadbają...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.