Szpital w Grójcu ma wznowić pracę w poniedziałek

4 kwietnia 2020; 08:54

Grojec24.net

17 komentarzy

Fot. Szymon Wójcik

Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu w poniedziałek ma wznowić przyjmowanie pacjentów – informuje Radio dla Ciebie.

– Mamy  nadzieję, ze ruszymy z izbą przyjęć i oddziałami: wewnętrznym, chirurgii i rehabilitacji neurologicznej – mówi w rozmowie z RDC prezes szpitala w Grójcu Joanna Czarnecka. – Zbieramy informacje, komu kończy się kwarantanna, komu kończy się zwolnienie. Wiem, że w poniedziałek wraca dyrektor medyczny i ordynator chirurgii. Będziemy układali grafiki z dnia na dzień – dodaje.

Radio dla Ciebie podaje, że Na kwarantannie przebywa obecnie 118 pracowników Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu, a kolejnych 224 jest na zwolnieniach lekarskich. Pozostałe oddziały szpitala będą uruchamiane stopniowo w miarę powrotu pracowników z kwarantanny.

W środę rano zakończono ewakuację pacjentów, a następnie przeprowadzono dezynfekcję budynku. W piątek straż pożarna rozstawiła na terenie szpitala polową izbę przyjęć.

TAGI:

Komentarze (17):

kek; 4 kwietnia 2020, 11:16

a co z odkazaniem wentylacji i kanalizacji oraz inych pomieszczen chca szpital uruchamiac jak nie maja pracownikow i testow wszyscy nie mieli pracownicy i z ich rodzin

Mieszkaniec; 4 kwietnia 2020, 11:51

Może warto przemianować szpital na jednoimienny skoro mamy tyle przypadków w powiecie

Starosto Ambroziak...; 4 kwietnia 2020, 15:04

Testy są? Kiedy dowiemy się oficjalnie jak to było i jest w PCM?

Lalala111111***; 4 kwietnia 2020, 15:22

Tylko pytanie, kto tam bedzie pracował? Przecież pracownikom wyszły testy pozytywne, lekarzom również.. I powrotem bedzie ognisko zakażenia jak ci pracownicy wrócą. Nie mi to oceniać.. ale mysle ze zarządzający ta spółka powinni zatrudnić więcej ludzi do pracy i nie było by problemów i złych opinii które słychać do tych czas. . Osobiście uważam ze tak jak w szpitalu sa pielęgniarki to Tak samo stwierdzam ze stalowe sa potrzebne dokładnie tak samo. Bez nich nie ma pracy. Słyszałam na własne uszy jak panie pomoce chodzą z badaniami, dbają o pacjentów , dbaja o ich higiene I czyste pościele. Pielęgniarki rzadko to robią więc może trzeba O tym pomyśleć.?

Kwestia czasu; 4 kwietnia 2020, 16:26

Jako pracownik tegoż przybytku mogę potwierdzić, że nie wszystkie osoby tu zatrudnione miały wykonywane testy czy w ogóle były na jakiejś kwarantannie. Testów nie ma i bardzo wątpię żeby były. Oczywiście wszystko kwestia kasy.
A przy osławionych na cały kraj standardach przeciwdziałania zarazie tylko patrzeć jak za jakiś czas będzie powtórka z rozrywki..

Do Starosto Ambroziak; 4 kwietnia 2020, 18:23

Zapewne nie wiesz, że robienie testów jest po stronie sanepidu, który podlega pod wojewodę z pisu! Więc kto zawinił?

Do Do Starosto Ambroziak; 4 kwietnia 2020, 18:23; 4 kwietnia 2020, 20:09

W artykule o DTS Tomczyce napisano cyt.: "Starostwo zleciło we własnym zakresie badania u 111 osób, tj. pracowników i pensjonariuszy." więc Starosta może zlecić badania sam. Żeby tylko dla zarządu nie zabrakło.

kamyk; 5 kwietnia 2020, 05:21

Czy w Polsce tak szybko wszyskie szpitale zakończyły działalność , jak w powiecie grójeckim ?Były dwa.Czyżby ostał sìę jeno
sznur.Podziękowania dla Mirosława
i Władysława.

Do Do Do Starosto Ambroziak; 5 kwietnia 2020, 09:46

Najlepiej niech starosta wszystkim zakupi testy z pieniędzy starostwa, a Ty na jesieni powiesz, że któraś droga nie da się przejechać! Jak to źle on zarządza pieniędzmi.
Za testy odpowiada sanepid i to on ma ku... źwa robić! Co miesiąc w zębach zanosisz do NFZ u pieniądze i to nie małe to wymagaj. Jak NFZ nie potrafi zarządzać naszą kasa, to po co on jest. Jak ministerstwo zwala wszystkie koszty na gminy, starostwa, to po co te ministerstwa funkcjonują? Po to, żeby kasę brać? A później wystąpią w tvpis i powiedzą jak to sobie poradzili z koronawirusem. Tylko nie wspomina, że kosztem samorządów i przez ich nieporadnosc gdzieś nie będzie zrobiona droga !
Jest coś takiego jak kompetencje. Opanuj się i nie wiem propagandy!

Św ; 5 kwietnia 2020, 09:56

Dobrze, że starosta zakupil testy pomimo tego, że to powinien zrobic sanepid j wojewoda. Tym gestem okazał się dobrym gospodarzem. Wiedział, że najważniejszymi grupami społecznymi w tym momencie są lekarze i pielęgniarki i to w pierwszej kolejności trzeba o nich zadbać. Tym samym nie czekając na decyzję sanepidu w nowym mieście można było przeprowadzic test pielegniarce, która wykazywała objawy. Fakt, zaraziło się wielu ludzi, lekarzy pielęgniarek pacjentów, ale dzięki obecności testów na miejscu, ta lawina została szybciej zatrzymana. Podczas, gdy inne szpitale dopiero teraz zmagają się z koronawirusem, grójec i nowe miasto wraca do normalności.

Do "Do Do Do Starosto Ambroziak; 5 kwietnia 2020, 09:46"; 5 kwietnia 2020, 11:13

idąc drogą, którą wytyczasz w swej wypowiedzi powiem tak, za szpital to ON odpowiada i to ON ku... źwa mać ma nam zapewnić jego bezpieczeństwo, bezpieczeństwo załogi, pacjentów i odpowiednią jakość świadczonych usług. Opanuj się więc i nie siej więc proszę polityki PIS, PO, KO, PSL, SLD i innych bo jest ona w tym momencie mało interesująca. Jednostką starostwa jest PCM i na dzień dzisiejszy nic nie uległo w tym temacie zmianie. zawsze szpital w Grójcu był zaniedbany, były zawsze ważniejsze cele ale w tym momencie trzeba zauważyć, iż dbanie o nasze życie i zdrowie jest najważniejsze więc powiat musi troszkę zmienić swe podejście do szpitala.

wp.pl; 5 kwietnia 2020, 11:48

wyniki audytu PCM gdzie znajdę. Może ktoś poda link?

Pacjęt; 5 kwietnia 2020, 15:43

To jeszcze ta Pani Prezes i Dyrekcja rządzi .
Myślałem że ludzie mający zarzuty w Prokuraturze są odsunięci od rządzenia . Powinien być powołany nowy Zarząd tymczasowy , żeby nie było następnych błędów.

Św ; 5 kwietnia 2020, 21:01

Dobrze, że starosta zakupil testy pomimo tego, że to powinien zrobic sanepid j wojewoda. Tym gestem okazał się dobrym gospodarzem. Wiedział, że najważniejszymi grupami społecznymi w tym momencie są lekarze i pielęgniarki i to w pierwszej kolejności trzeba o nich zadbać. Tym samym nie czekając na decyzję sanepidu w nowym mieście można było przeprowadzic test pielegniarce, która wykazywała objawy. Fakt, zaraziło się wielu ludzi, lekarzy pielęgniarek pacjentów, ale dzięki obecności testów na miejscu, ta lawina została szybciej zatrzymana. Podczas, gdy inne szpitale dopiero teraz zmagają się z koronawirusem, grójec i nowe miasto wraca do normalności.

Do "Św ; 5 kwietnia 2020, 21:01"; 5 kwietnia 2020, 21:38

Gdyby był dobrym gospodarzem to problemów w szpitalu w Grójcu by nie było takiego wielkiego. Gdyby był dobrym gospodarzem to zadbałby aby odpowiednia ilość testów czekałaby już przed osławioną sytuacją z zarażeniem, nie musiałby kupować. Gdyby był dobrym gospodarzem to nie byłoby takiego syfu w szpitalu, miałby kto i czym pracować, byłaby odpowiednia ilość maseczek, kombinezonów, płynów dezynfekujących itp.. nie zwalaj wszystkiego na wojewodę, sanepid i inne, państwowe służby (obojętne z jakiej formacji politycznej, starosta z PSL? czy KO?) bo szpital jest jednostką starostwa i to Starostwo za nią odpowiada i nią zarządza.

Już?; 6 kwietnia 2020, 16:31

Ruszyli?

MS; 8 kwietnia 2020, 19:37

Marek, gdzie jesteś?

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Autobus uderzył w drzewo. Nie żyje 55-letni kierowca PKS Grójec W Górze Kalwarii autobus PKS Grójec uderzył w drzewo....
Kredyt konsolidacyjny. Jaki bank zrobi konsolidację na 300 tys. zł? Kredyt konsolidacyjny pozwala kredytobiorcą połączyć co...
Koronawirus w powiecie grójeckim: raport z 29 maja 1979 spośród 2009 osób objętych kwarantanną domową w...
Na prostym odcinku drogi wjechał do stawu W piątek po godzinie 10 na trasie Kocerany - Zalesie 18-...
Łoś spacerował po ulicach Grójca Nietypowe zgłoszenie otrzymali policjanci z Grójca. Po...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Zatrudnię Kosmetyczkę / Pomoc Kosmetyczną... Zatrudnię osobę do gabinetu kosmetycznego
- Kosmetyczka / Pomoc...
Ciężko pracujesz i nie możesz nauczyć... Dla osób, które nie mają czasu, są dorosłe i MUSZĄ mówić
po...
Opiekunka i opiekun osoby starszej...

Planowany termin wyjazdu: od 10.07.2020 na 1 miesiąc
Opiekunka i opiekun osoby starszej...

Planowany termin wyjazdu: 31.07.2020 na 2 miesiące
Para opiekunów osoby niepełnosprawnej...

Planowany termin wyjazdu: od 30.09.2020 na 2 miesiące

Firmy z Grójca i okolic

Firma przeprowadzkowa Lider - Przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową z Krakowa, jednak wykonujemy także przeprowadzki...
Twój Dzień - organizacja imprez okolicznościowych... Szukasz wodzireja na swoje wesela? Skontaktuj się z agencją Twój Event,...
zielonyVOLT.pl Podstawową działalność firmy stanowi dostarczanie kompleksowych rozwiązań...
... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...
ProPrzeprowadzki - przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową zajmującą się przeprowadzkami domów,...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.