Przewrót w radzie powiatu

29 grudnia 2015; 11:16

Grojec24.net

103 komentarze

Gorący dzień w starostwie powiatowym. Odwołano dotychczasowego przewodniczącego Rady Powiatu Janusza Karbowiaka. Jego miejsce zajął Leszek Kumorek, którego zastępcami będą Michał Pruś i Teresa Bednarska (wszyscy PiS). Wicestarostą wybrano będącego dotychczas w opozycji radnego Dariusza Piątkowskiego. Radni wygasili mandat radnego Macieja Dobrzyńskiego.Polecamy

To był gorący a zarazem zaskakujący dzień w grójeckim starostwie powiatowym. Sesja zaczęła się od wniosku grupy radnych Prawa i Sprawiedliwości o odwołanie dotychczasowego prezydium Rady Powiatu.

Na znak protestu radni kojarzonego z Polskim Stronnictwem Ludowym klubu Powiat Sprawny i Przyjazny (PSiP) oraz klubu Nasze Czasy opuścili salę obrad. - Personalne roszady są dla PiS ważniejsze od budżetu – tłumaczył tę decyzję w rozmowie z reporterem Grojec24.net radny PSiP, Zygmunt Merski.

Wniosek o zmianę przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady był efektem zaskakującego porozumienia zawartego pomiędzy klubem Prawa i Sprawiedliwości oraz będącego od początku tej kadencji w twardej do PiS opozycji radnego Dariusza Piątkowskiego (jedyny reprezentant w radzie komitetu Aktywni dla Powiatu).

Pod nieobecność dziesięciu radnych, nowa większość w radzie wymieniła całe prezydium rady. Na swoje stanowiska powrócili radni PiS Leszek Kumorek (przewodniczący) oraz Michał Pruś (wiceprzewodniczący). Drugą wiceprzewodniczącą została Teresa Bednarska (również PiS).

Klub PSiP powołując się na opinie z biura prawnego wojewody kwestionował podjęte decyzje personalne, wskazując, iż po opuszczeniu sali przez przewodniczącego Janusza Karbowiaka i jego zastępców (Janusza Gawła i Andrzeja Zaręby), sesja nie powinna być prowadzona dalej.

Po wybraniu nowego prezydium, nowa 11-osobowa większość w radzie zmieniła szefów poszczególnych komisji, a na wicestarostę wybrała Dariusza Piątkowskiego.

Nowa większość rządząca powiatem przyjęła uchwałę budżetową na 2016 rok, odrzucając poprawkę zaproponowaną przez opozycyjny klub Powiat Sprawny i Przyjazny.

Sesję zakończyło podjęcie uchwały wygaszającej mandat radnego klubu Nasze Czasy, a wcześniej wicestarosty w koalicji z PiS, Macieja Dobrzyńskiego.

Oto zapis naszej relacji "na żywo" z tego co działo się dzisiaj w starostwie:

15.43

Koniec sesji.

15.40

Radni podjęli uchwałę o wygaszeniu mandatu radnego Macieja Dobrzyńskiego (Nasze Czasy).

15.07

Dariusz Piątkowski został wybrany na funkcję wicestarosty.

15.00

Dariusz Piątkowski kandydatem na wicestarostę.

14.57

Nowa większość w radzie wymienia przewodniczących poszczególnych komisji. Podjęto też uchwałę podnoszącą wynagrodzenie staroście Markowi Ścisłowskiemu. Będzie teraz zarabiał łącznie 11,340 zł brutto miesięcznie.

14.31

Teresa Bednarska wiceprzewodniczącą Rady Powiatu.

14.25

Andrzej Zaręba odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Powiatu. Kandydatką na jego miejsce Teresa Bednarska (PiS).

14.15

Michał Pruś (PiS) wiceprzewodniczącym Rady Powiatu.

14.07

Janusz Gaweł (PSiP) odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Powiatu. Jego miejsce ma zająć Michał Pruś (PiS).

13.56

- Personalne roszady są dla PiS ważniejsze od budżetu - skomentował w rozmowie z reporterem Grojec24.net radny PSiP, Zygmunt Merski.

13.33

Leszek Kumorek (PiS) nowym przewodniczącym Rady Powiatu Grójeckiego. Za jego kandydaturą głosowało 11 radnych.

13.27

Zdaniem klubu PSiP (po zasięgnięciu opinii biura prawnego wojewody), po opuszczeniu sali przez przewodniczącego i jego zastępców, sesja nie powinna być prowadzona dalej. Tymczasem obrady prowadzi radna PiS Barbara Kowalska.

Według PSiP ustawa o samorządzie terytorialnym nie reguluje kto ma prowadzić sesje gdy salę obrad opuszczą członkowie prezydium Rady. Ich zdaniem nie może być tak, że pozostali radni wybiorą sobie spośród siebie osobę, która poprowadzi sesje do czasu wyboru przewodniczącego.

13.16 

Leszek Kumorek (PiS) kandydatem na przewodniczącego Rady Powiatu

13.15

Oto wnioski o odwołanie Janusza Karbowiaka i jego zastępcy Janusza Gawła.

 

Fot. Szymon Wójcik

 

13.07

Radny Janusz Karbowiak odwołany z funkcji przewodniczącego Rady Powiatu Grójeckiego. Za odwołaniem głosowało 11 obecnych na sali radnych.

13.04

Rozpoczyna się głosowanie za odwołaniem przewodniczącego Janusza Karbowiaka. W komisji skrutacyjnej radni: Siennicki, Wojtczak i Szymczak

12.55

Chwila przerwy w obradach. Na sali zostało jedenastu radnych. Radny Dariusz Piątkowski głosuje tak samo jak klub PiS.

Fot. Szymon Wójcik

12.44

Kluby Nasze Czasy oraz Powiat Sprawny i Przyjazny (PSL) opuściły sesje w geście protestu przeciwko temu, iż najpierw pod głosowanie mają zostać poddane sprawy personalne, a dopiero później uchwała budżetowa.

11.15

Radni będą głosować nad odwołaniem prezydium Rady oraz nad powołaniem wicestarosty.

Przypomnijmy, iż dotychczas zarząd powiatu tworzyli radni z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, natomiast większość w radzie powiatu mieli radni opozycjnego Polskiego Stronnictwa Ludowego, Naszych Czasów oraz radny Dariusz Piątkowski. Szefem rady był Janusz Karbowiak z PSL.

S.W., DG, mat

TAGI:

Komentarze (103):

Jachos; 29 grudnia 2015, 13:17

Szymek, żebyś tam po głowie nie dostał od jakiegoś nerwusa ;)

Szymek; 29 grudnia 2015, 13:33

Boję się tego Nerwusa

Dobry człowiek ; 29 grudnia 2015, 14:13

P. Kumorek widzę wszędzie się we pchnie, afera to Pana drugie imię. Jak nie list do Wójta w którym są same kłamstwa to blokada naprawy drogi we własnej wsi.. człowiek bielinka, po trupach do celu.

Ja; 29 grudnia 2015, 14:20

Po prostu nie wierze.....

bobasek; 29 grudnia 2015, 14:47

podoba mi sie ten przewrót. Nareszcie coś się dzieje w tym grajdole. Jak sie nie umie współpracować to się brać za robote na stokach, a nie bumelować. Niech zgadnę czy przypadkiem ten dawny aktywny dla gminy nie bedzie w-ce Starostą?

szymek; 29 grudnia 2015, 14:53

Wojtczak przew drogowej . No wreszcie zrobi porządek z Stanisławem Sitarkiem on tylko może mu dać Radę

Bobas; 29 grudnia 2015, 15:05

To co się dzieję w Starostwie w tym momencie nadaję się do TV. Czas na Uwagę...

Szymek; 29 grudnia 2015, 15:15

Myśle że trwam powinniście zaprosić na komisję drogową

kompromitacja pis; 29 grudnia 2015, 15:34

nowi przewodniczący rady i PIERWSZA UCHWAŁA "Nowa większość w radzie wymienia przewodniczących poszczególnych komisji. Podjęto też uchwałę podnoszącą wynagrodzenie staroście Markowi Ścisłowskiemu. Będzie teraz zarabiał łącznie 11,340 zł brutto miesięcznie." SKANDAL!!!

pinio; 29 grudnia 2015, 15:38

zdaniem klubu PSiP (po zasięgnięciu opinii biura prawnego wojewody), po opuszczeniu sali przez przewodniczącego i jego zastępców, sesja nie powinna być prowadzona dalej. Tymczasem obrady prowadzi radna PiS Barbara Kowalska.
jakie to towarzystwo prawe i sprawiedliwe hehe

BEZPRAWIE ; 29 grudnia 2015, 15:41

Bezprawne obrady i nieprawomocne uchwały. Słomiany wicestarosta i pensja starosty do zwrotu .
Wiadomości zostały sprawdzone i potwierdzone w kilku biurach prawnych wojewody

wyborca; 29 grudnia 2015, 15:42

Do tej pory rządził PSL NC, bo mieli większość. Czas najwyższy na dogadanie się by powiat zaczął funkcjonować dla ludzi. Trochę za późno ale lepiej późno niż wcale. Może teraz zacznie to wszystko działać. Zakończcie ten rok uporządkowaniem spraw kadrowych a w nowym roku zacznijcie działać. Oby Wam się udało. Do Bobasa: dlaczego jak powiat był zadłużany przez te wszystkie lata nie zapraszał pan telewizji??????????????

gość; 29 grudnia 2015, 15:52

Przecież PIS wszystko może. W nocy przynieśli Panią Prezes do PCM a teraz odwołali nie które osoby. Nie długo zobaczymy co z zrobią. Nic nic nic. Będą pierdziec w stołki. ....

jakie bezprawie?; 29 grudnia 2015, 16:03

Bezprawie to bylo! Brawo radni! Takiej odwagi Wam brakowalo. A jak to mozliwe, ze przewodniczacy kiedy wie, ze go zaraz odwolaja bierze dupe w troki i zmyka z sesji? Moze o tym pogadajmy:))

Dryl; 29 grudnia 2015, 16:08

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Kronikarz; 29 grudnia 2015, 16:10

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

przeciwny pis; 29 grudnia 2015, 16:11

Czemu ta sesja była tak wcześnie? Teraz w Polsce takie sprawy załatwia się w nocy.

Papapipa; 29 grudnia 2015, 16:13

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Pan Zbyszek; 29 grudnia 2015, 16:16

Odpowiecie pisowscy bandyci za niszczenie demokracji.

:); 29 grudnia 2015, 16:19

Dlaczego Karbowiak uciekl z sesji???

Szymon Wójcik red. grojec24.net; 29 grudnia 2015, 16:27

od red. Grojec24.net ; Osoba publikująca komentarze pod nickiem "szymek" nie jest współautorem powyższego tekstu. przyp. red. Szymon Wójcik . Odcinam się od jakichkolwiek komentarzy za równo na temat nowych kandydatów jak i poprzednich.

OBSERWER; 29 grudnia 2015, 16:40

....wreszcie, Brawo Panie Darku, wreszcie Pan stanął po dobrej stronie. Czas nazywać sprawy po imieniu a nie po kolesiowemu. Może ktoś wreszcie pomyśli by to nie była grajdołowa rada a porządne gremium. Brawo PIS!!!!

Wyborca z Jasieńca; 29 grudnia 2015, 16:47

Wypisujecie banaluki napiście coś z pracy radnych co z inwestycjami na 2016 rok uchwalili coś czy tylko o stołki i dojście do żłobu się awanturujecie . Jak z drogą z Jasieńca Zbroszy, Leźnego jest czy dla Kumorka ważniejsze jest siedzenie na cieplejszym stołku czy wykonanie drogi.

adam; 29 grudnia 2015, 16:55

rozpoczęła sie "rewolucja moralna" w powiecie hahahahahahhahaha

nie wstydź się ; 29 grudnia 2015, 16:56

Czy szef kontrwywiadu Pan Bączek schował się ze wstydu.( patrz zdjęcie - czubek głowy obok radnego Prusia) Nie ma co się dziwić w takim towarzystwie się pokazać to nie jest powód do dumy. W przyszłości to mogłoby być wykorzystane. Trzeba w życiu robić tak by nie trzeba było się chować Panie Bączek !

Chłoporobotnik; 29 grudnia 2015, 17:00

Na pis głosuje bogate chłopstwo, myślicie badylarze, że pisostwo wam da?

Zenobiusz; 29 grudnia 2015, 17:07

to teraz Nowe Dni, które wspierał poseł Ruchu Palikota Armand Ryfiński beda oficjalna gazeta starostwa?

xxx; 29 grudnia 2015, 17:09

czy podczas handlu stolkami w starostwie jedna z walut wymiany byl schab i podroby? ;)

robanka; 29 grudnia 2015, 17:11

ten swiniarz viestarosta? zreszta on do tego koryta pasuj

Mietek; 29 grudnia 2015, 17:17

Istna ballada z Kopydłowa w wersji grójeckiej.

sojusz PiS - Palikoty; 29 grudnia 2015, 17:24

Teraz to będzie się działo !!! Na pewno nie będziemy się nudzić - Chyba palikociarz zacznie chodzić do kościoła, baldachim nosić za księdzem i razem z radnym ministrantem służyć do mszy. Tyko żeby fajfusem za mocno się nie chwalił. A tak na marginesie - kto wie - maturę to Piątkowski ma ?

adam; 29 grudnia 2015, 17:24

PiS powinien być dumny, polityczna dintojra na "zdrajcach" partii sie udała

gość; 29 grudnia 2015, 17:25

Panie wicestarosto czy wyjaśnił Pan ten fakt o muzeum w Warce? Oj nie ładnie nie ładnie. Kumorek he he nic nie zrobił i nie zrobi.

zainteresowany; 29 grudnia 2015, 17:31

Artur Banasiewicz zostanie zatrudniony w starostwie?

po palcu w d..pę; 29 grudnia 2015, 17:39

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

adam; 29 grudnia 2015, 17:49

dintojra - krwawa rozprawa wyrównująca porachunki w środowisku przestępczym

aram; 29 grudnia 2015, 18:09

,Watroba, tak nienawidzil ksiezy i pisu ,ale polubil 13tys. srebrnikow

bączek-palikot; 29 grudnia 2015, 18:38

Bączek z palikociarzem za rękę - czy Antoni już wie o tym ?

Bolek i Lolek; 29 grudnia 2015, 18:48

No i dobra, starosta dostał podwyżkę i niech ma ale teraz do roboty, punkt 1- wysłać na emerytury te stare baby co wiecznie palą papierosy przy wejściu do urzędu, a młode co ze starymi palą zagonić do obowiązków.

wykształcony gość; 29 grudnia 2015, 19:04

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

dyrektor; 29 grudnia 2015, 19:17

Brawo, p. Piatkowski dawny kolega p. Karbowiaka dogadal sie nagle z Pisem za stanowisko vicestarosty???? A starosta dostal podwyzke za przymkniecie oka... ladnie sie dzieje.... jak za Rzadu Pisu....A gdzie afera tam Kumorek..... Zeby jeszcze sie znal na polityce.....

dlaczego; 29 grudnia 2015, 19:19

Dlaczego Karbowiak zwial, moze. ktos wie dlaczego. tyle tu madrosci piszecie a nikt mi nie jest w stanie napisac czemu zwial Karbowiak i reszta

skandal!!!; 29 grudnia 2015, 19:46

Jak można Przewodniczącemu Rady po prostu uciec z sesji Rady???? To jest SKANDAL!! To gdy PiS tracił większość wtedy co Dobryński się obraził i robili roszady, to wtedy było ok???
Zwróćcie uwagę na jedną rzecz, ani Kumorek, ani nikt z Radnych nie robili takich cyrkow jak dziś opozycja.
Po prostu żenujące
BRAWO PIS, BRAWO PIĄTKOWSKI. Jeszcze dużo pracy przed Wami, jest jeszcze co sprzątać;)))

aaaa; 29 grudnia 2015, 20:16

plociuch zwiał do kotłowni i pisze te brednie na forach

dlatego; 29 grudnia 2015, 20:18

Nikt nie zwiewał - pozostanie tam oznaczało przyzwolenie na standardy jakie próbuje narzucić grupa Ścisłowskiego. Wrzutki uchwał w ostatniej chwili, uzasadnienia i opinie prawne z którymi nie można się zapoznać wcześniej - które później okazują się kłamliwe, budżet przyszłoroczny uchwalany w ostatniej chwili. Ja na miejscu Karbowiaka nie dopuścił bym takich uchwał do procedowania. Duża wyrozumiałość Przewodniczącego Karbowiaka to założenie, że ma się do czynienia z ludźmi odpowiedzialnymi - to duży błąd. Efekty rządów tej zbieraniny Ścisłowskiego mówią same za siebie.

pleplesel; 29 grudnia 2015, 21:12

peeselowi zwieracze trzeszczą, będzie się działo leszcze

bbbb; 29 grudnia 2015, 21:33

aaaa - to było dobre:))) "plociuch zwiał do kotłowni i pisze te brednie na forach" :))) najlepszy wpis!!!
dlaczego- już masz odp;)))))
nie wytrzymał by porażki;))))
Chyba wszyscy opuścili sesję, aby Piatkowskiemu, Scislowskiemu, Kumorkowi i innym tu nawymyślać:)
SZCZERZE,? Na to czekałem CAŁY ROK!!
DOBRZE, ŻE SIĘ WRESZCIE OBUDZILISCIE! !!
Tak trzymać,
Ja trzymam kciuki:)

do piszczałka; 29 grudnia 2015, 21:34

i co piszczałek mimo twoich intryg i knuć jesteś na dnie.

argumenty; 29 grudnia 2015, 22:35

minął rok - podajcie jeden przykład pozytywnych efektów rządów tej zbieraniny Ścisłowskiego - tylko jeden

pisowcy; 29 grudnia 2015, 22:50

Warto chyba trochę rozszyfrować tych PiS -owców.
Jest tam co najmniej dwie osoby, które mają w życiorysie przynależność do PZPR (to ci co zdejmowali krzyże w szkołach i urzędach) , są członkowie SAMOOBRONY, byli ORMOWCY i teraz PALIKOCIARZ - gratulacje panie Bączek - dobre towarzystwo. Ja bym sprawdził niektórych w IPN -ie - na pewno da się coś odgrzebać. Charakter konfidentów i donosicieli daje się wyczuć na odległość - niektórzy tego nie ukrywają.

Brawo Panowie; 29 grudnia 2015, 23:17

ale kolesiom z PSL żal, ze ktoś ich po tylu latach trwania przy korycie odstawił od niego. i kto to jeszcze zrobil hahhaah Brawo mistrzowie porządku, miejmy nadzieję na poprawę i dzięki Bogu ma Wicestarostwa posturę to "nerwus" nie będzie się rwał do walki.

h aaaa lo? ; 29 grudnia 2015, 23:25

O co to halo??? Przecież PiS zachował się lepiej niż opozycja. Taka sytuacja już chyba była. Odwołali przewodniczącego i vice (rady powiatu) i wszystkich przewodniczących komisji, ( ale wtedy PiS nie uciekał), obniżyli pensję Starosty aby go ponizyc (to było naprawdę poniżej pasa).... i wtedy było ok,
ale dziś, kiedy mamy podobną sytuację, to oczywiście - bezprawie, zamach stanu, okropny PiS i atak na Radnych, baa a na DEMOKRACJĘ!
Szczerze?
Bardzo dobrze się stało!
Wreszcie PSIP poniżył się do końca, a Radny Dobrzyński doczekał się sprawiedliwości:)
a komentarze typu " Palikociarz zacznie chodzić do kościoła" są naprawdę nie smaczne.
Wiadomo, kto je pisze ;))
Nie jestem "pisiorem" ale chyba zaczynam coś rozumieć, zaczynam rozumieć dlaczego wyborcy ich wybrali:)

Pan Zbyszek; 29 grudnia 2015, 23:50

A na drzewach zamiast liści będą wisieć pislamiści.

pro pisowiec; 30 grudnia 2015, 00:40

Pro pisowski Karbowiak odwołany, Piątkowski starostą ? Panie Pośle Marku
, larum grają, rada w niebezpieczeństwie, a Pan nie reaguje

jarek; 30 grudnia 2015, 06:59

Nie ma z czego tak sie cieszyc w ciagu miesiaca nadzor uchyli wszyskie uchwaly .Ustawa o samorzadzie terytolialnymmowi w dziale ,,przebieg sesji,,mowi kto organizuje i prowadzi sesjie .Gdzie tu byla obslua prawna?

notak; 30 grudnia 2015, 07:45

To jest dopiero klasa polityczna. Chcą mnie odwołać to daję nogę. Czy wy macie nas wyborców za idiotów panie Karbowiak? Od miesięcy blokujecie w powiecie co się da, jak małe dzieci obniżyliście staroście pensję tylko dlatego, że mogliście. Myślicie, że my tego nie widzimy? A teraz uciekacie bo chcą was odwołać. Żenada!
do @jarek przykro mi ale nie ma Pan racji, są stosowne wyroki NSA w podobnych sprawach. Założę się, że organ nadzoru jakim jest tu Wojewoda nie uchyli uchwał.

IPN; 30 grudnia 2015, 07:58

Kaczyński i jego lizusy nadają się do wypasania krów, na każdym szczeblu smród. Co wyśie gawiedzi zrobili ojczyźnie wybierając pislam.

gość; 30 grudnia 2015, 10:10

Do notak niestety nie widzisz jak jest łamane prawo. Bo ty jesteś Pisowcem i obudzić z się z ręką w nocniku jak postawią was pod sąd. A my wtedy będziemy się z was śmieli. Ha ha a wy będziecie płakać. Taki PiS super a szpital upada. Czy wy rozumiecie że ludzie z kuchni kupują za swoje pieniądze olej i jajka, bo Pani prezes w dupie ma to że nie ma jedzenia?! Żeby w szpitalu nie było zupy mlecznej, bo Pani prezes nie lubi mleka? A co z lekami? Kierownik apteki dostała depresji, bo nie ma leków ponieważ Pani prezes nie rozumie. Ludzie obudzcie się amoku. A może starostwo chce za wszelką cenę upadku całkowitego szpitala?

gosc; 30 grudnia 2015, 10:31

gość do gościa a wy nie żałowaliście niczego za swoich rządów i starostwo zadłużone na ponad 40mln zl i na jajka wam starczyło, na doradców starosty i na stołki dla kolesiów na wszystko

wyborca; 30 grudnia 2015, 11:48

Mam pytanie do redakcji-czy budżet na 2016 rok uchwalony, bo o najważniejszym ani słowa. Jeszcze jedno do PiS-u, czy radni, którzy wyszli z rady dostaną diety za ten dzień?????????

WSI; 30 grudnia 2015, 13:02

Potwierzamy, Pan Kłamczycki i Mocierewicz są aktywnymi agentami Rosji.

Gość; 30 grudnia 2015, 13:40

Pewnie doradcą nowego v-ce zostanie Artur. Chce mi się wyć

gosciu ; 30 grudnia 2015, 13:49

czy decyzje rady powiatu z ostatniej sesji są zgodne z prawem?

grójec; 30 grudnia 2015, 13:56

gratulacje dla pis! dzięki ich decyzji po wraca do starostwa

TV PIS; 30 grudnia 2015, 14:59

W telewizji będziecie teraz oglądać na około anioł pański i balladę o zdradzonym
smoleńskim helem.

teraz ; 30 grudnia 2015, 18:13

PIERWSZA DECYZJA NOWYCH WŁADZ - PODWYŻSZYĆ PENSJĘ STAROŚCIE!
BUDŻET NIEWAŻNY!
CO TO OZNACZA? - ŻE IM RÓWNIEŻ CHODZI TYLKO O PIENIĄDZE I DOSTĘP DO ABSOLUTNEJ WŁADZY!!

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ , ALE TYLKO DLA WYBRANYCH.

przyjaciel; 30 grudnia 2015, 18:13

Panie nowy STAROSTO niech pan wezmie sie za nasza dyrektor z Radomia p. S. ktora niszczy nam szkole ,a przede wszystkim nauczycieli (paru lizusow jest przy niej i donosicieli) .Nauczyciele przez ta pania sa zastraszani-mobing. korzystaja porad od psychologa-wierzymy ze pan nam pomoze ,bo pana poprzednik byl u nas i zostal zmanipulowany przez dyrektorke i jednego wplywowego radnego.Liczymy na pana

terenia; 30 grudnia 2015, 19:27

ktoś te pisuchy wstrętne wybrał!
co tu się dziwić, mamy głupie społeczeństwo!
Będziecie płakać puste głowy!

obserwator; 30 grudnia 2015, 20:22

Temu pro pisowskiemu Karbowiakowi to sie nalezalo za te wspolne kawki i ciasteczka z Baczkiem i Bednarska

kum; 30 grudnia 2015, 21:11

gratulacje panie darku teraz to na pewno będziesz wiedział co to jest polityka , a co z kolegami.
czy dostałeś kwiaty i dobre słowo. znam pana może wywiad w tv.

leon z krobowa; 31 grudnia 2015, 10:18

jakie ma kwalifikacje ten człowiek aby być wicestarostą, chyba tylko kw. przyklejania.

Gosc; 31 grudnia 2015, 11:31

Sam przebieg i poziom obrad wskazuje na kompletne dno i brak kompetencji. Pomyśleć, że ten kabaret jest utrzymywany z podatków ciężko, rzetelnie pracujących i kompetentnych ludzi. Współczuję tym radnym, którzy mają świadomość bagna w jakim się znajdują.

Abel; 31 grudnia 2015, 15:31

Do tej pory PiS poprzez panią Tereskę na tym forum twierdził że to sami uczciwi ludzie (jak Dobrzyński był koalicjantem to im nie przeszkadzał), ale jak teraz wytłumaczyć koalicje z gościem który raczej pod tę definicję nijak nie podchodzi

basia25; 31 grudnia 2015, 16:03

Panie wicestarosto - niech pan się weżmie za skarbnik tego pieprznika. Kobieta ma już emeryture i tkwi ciągle w Starostwie. Przecież tyle młodych ludzi jest wykształconych i gnuśnieje na podrzędnych stanowiskach. Tej pracy każdy może się nauczyć. Pani Jadzia pracuje u Was już od 1999roku, a jak ona się podobno już nie myli to i inni nie są głupsi

Darek ; 31 grudnia 2015, 20:16

Nie ma sprawy. Za co i kogo mam się jeszcze wziąć?

po kolei; 1 stycznia 2016, 17:12

Najpierw Jadzia, potem po kolei naczelnicy poszczegolnych wydzialow: geodezja, komunikacja, ochrona srodowiska.....

Elektra; 1 stycznia 2016, 22:03

Uważa, że powiaty powinny być zlikwidowane a środki, którymi dysponują przyznane gminom. Rada powiatu to taki fikcyjny samorząd, który niewiele może a tylko bierze kasę, którą gminy by lepiej zagospodarowały.

gogo; 2 stycznia 2016, 10:17

Taki sam fikcyjny jak rada miasta. Po co tylu radnych? Może ivpan Marek zamelduje panu Jackowi ze trzeba zrobic porzadek z samorządowymi strukturami gdzie wszystko jest ustawione jak w konkursacj w służbach cywilnych panstwa.a pan panie Darek porozmawiajcie z panem Karolem i zróbcie wreszcie płytę zawodowki w Grójcu a pozniej porzadek na stolkach urzedniczych

na tak; 2 stycznia 2016, 22:50

może wreszcie młodzi Vice Gminy i Powiatu dogadają się w sprawie modernizacji płyty przy LO

research*; 4 stycznia 2016, 06:34

basiu25, czy raczej basiu52
o obowiązkach skarbnika "powiadasz" cyt. "tej pracy każdy może się nauczyć"??? Ale już "nauczony" mam nadzieję zarządzać będzie pieniędzmi powiatu? Czy raczej metaforycznie rzecz ujmując - trzymając te pieniądze w dłoni będzie będzie się uczył ten ktoś? O zgrozo.
Choc zawodowo niewiele mam do czynienia z finansami, uważam, że wykształcenie to zaledwie kropelka kompetencji potrzebnych do objęcia takiego stanowiska. Wśród tych gnuśniejących na podrzędnych stanowiskach powinien się wiec znalezc jednak ktos z kilkuletnim choćby doświadczeniem, dużymi kompetencjami społecznymi, asertywny, opanowany itd, itd, itd.

wyborca; 6 stycznia 2016, 23:40

I już widać efekty współpracy:) spadł śnieg a starostwo opublikowało nr interwencyjny zwiazany ze stanem dróg- czynny całą dobę:)
Dziś dużo podróżowałem.....
i ku mojemu zaskoczeniu, zima drogowców o dziwo!!! nie ZASKOCZYLA:)
A TO EWENEMENT!

nick; 7 stycznia 2016, 10:19

Numer telefonu to już wielki sukces, ale jeszcze lepiej gdyby zaczęli odśnieżac, jestem koło Błędowa i drogi powiatowe nie ruszone, proponuję oskarżyć poprzednią koalicję i zamówić audyt w tej sprawie (może do przyszłej niedzieli samo się roztopi)

do nick; 7 stycznia 2016, 10:53

To czemu nie zadzwoniles:))

nick; 7 stycznia 2016, 12:46

To rzeczywiście dobra zmiana przyszła, jak się nie zadzwoni to nie odśnieżą, choć snieg spadł wszędzie. Wszedłem na stronę Powiatowego Zarządu Dróg ale tam nie ma żadnego telefonu alarmowego tylko zwykłe na sekretariat

do nick; 7 stycznia 2016, 12:59

Ty jak baba marudzisz, miales napisane ze na stronie starostwa jest nr alarmowy to szukasz w p....e gwintu,

koci pazur; 7 stycznia 2016, 14:43

Jaka może być zmiana, gdy w PZD panuje dziedziczenie stanowiska dyrektorskiego, o czym Wy piszecie.

kiciuś; 9 stycznia 2016, 09:50

Kiciuś uważaj bo sobie pazurki połamiesz :)

do nick; 9 stycznia 2016, 17:39

Jak tam drogi kolo Bledowa, radzisz sobie? Masz przejezdne,

wow; 9 stycznia 2016, 23:39

do tej pory Dyrektory i Naczelniki byli z mianowania PSL-u, więc może teraz będą z PiSu

do wow; 11 stycznia 2016, 14:55

To jest oczywiste, że nowa władza powinna mianować swoich zaufanych ludzi. Jak do tej pory zostali ci sami z poprzedniej władzy 16-letniej. Radni PiS-u alarm do Was, jeżeli nie zrobicie z tym porządku to wszystkie nieprawidłowości spadną na Was. Audytu bez zmian personalnych nie zrobicie. Czas najwyższy i powodzenia!!!!

absurd; 11 stycznia 2016, 16:21

Zatrudniać należy według kwalifikacji a nie przynależności partyjnej inaczej to jest nepotyzm

do nick; 11 stycznia 2016, 19:40

Uwazaj chlopie, deszcz leje, dziur nie widac, zebys na powiatowej kapcia nie zlapal, bo znow bedzie wina PiSu

do absurdu; 11 stycznia 2016, 19:54

Według kwalifikacji ha, ha,ha. Widać do czego doprowadzono przez ten długi okres rządów 16 letnich. Zgodzę się, że te niby kwalifikacje umożliwiają korupcję, machloje, właśnie nepotyzm i inne nie do przyjęcia historie. Co do przynależności partyjnej muszę się zgodzić, że na wysokie stanowiska nie powinno się zatrudniać swoich, ale z drugiej strony kontrola nad tymi ludźmi byłaby bardzo trudna. Przykład: Starosta ma pod swoją odpowiedzialnością działaczy PSL-u,(dalej na stanowiskach) a oni doprowadzają spółkę do upadłości (szpital) kto powinien odpowiadać za ten stan rzeczy??/

absurd; 12 stycznia 2016, 10:36

Jeśli kiedyś było źle z obsadzaniem wyższych stanowisk to nie można jeszcze tego pogarszać obsadzając swoimi - niekompetentnymi. Obsadzać trzeba ludźmi kompetentnymi i wykształconymi, a jesli teraz posady maja niekompetentni i źle wykształceni to ich trzeba się pozbywać. Ale nie z klucza partyjnego.

do absurdu; 12 stycznia 2016, 22:34

A ja pytam jeżeli nie z klucza partyjnego to jakiego? Toż to wygrywa jakaś partia i ona nic nie może zrobić, czyli powoływać ludzi i ona ma być odpowiedzialna za to co wyczyniają co niektórzy starzy działacze, to czegoś tu nie rozumiem. Bo albo według pana wywodów mieli by to robić ludzie z ulicy, albo zostają ci sami co są. Proszę podać swoją receptę, ponieważ nie widzę innej możliwości. I jeszcze jedno każda władza powinna odpowiadać przed społecznością za swe machloje, nieprawidłowości i złe zarządzanie. Czy ktoś odpowiedział za zły stan powiatu?????????

mmm; 13 stycznia 2016, 12:57

Stan Powiatu to efekt przydzielania stanowisk z klucza partyjnego i tu zgadzam się w 100% z nickiem "absurd"> Podstawowym kryterium powinny być konkursy,

mmmm; 13 stycznia 2016, 18:59

KONKURSY????? Chyba nie wiesz na czym polega konkurs na stanowisko pracy. hahahahahah dobre. Kazdy konkurs jest pod konkretna osobę tak bylo jest i będzie :)

absurd; 13 stycznia 2016, 19:12

Czyli uważacie że jedyną sprawiedliwą formą zatrudniania na wyższe stanowiska jest nominacja PiS bez względu na kwalifikacje? Ale przecież koło historii się obróci i za 2 lata następni mogę też uznać takie sposoby na usprawiedliwione powołując się na takie właśnie przykłady. To musi być służba narodowi, a nie konkretnej partii. Jedna partia, jeden wódz - to już anachronizm który wiadomo jak się skończył. Nie dajmy się ogłupić natrętnej propagandzie

mmm; 13 stycznia 2016, 19:58

Dziedzic na zarządce wybierał zawsze swojego. PZPR za swoich czasów tez swojego. W wolnej Polsce przez te 26 lecie :" dymokracji", każda zmiana wybierała swoich z jednym ciekawym zjawiskiem w tle, czyli możliwa zamiana partii w zamian za stołek dokonując tzw "transferów". Nigdy nie liczyły się kwalifikacje, a przynależność. Zapamiętaj "absurd" ONi zawsze będą najlepsi i na wszystkim się znają.

referent ; 13 stycznia 2016, 22:52

Kierownicze, naczelniki i inne "ważne" stołki to jak najbardziej zmiana po kadencji, są zmiany to i niższe- inspektory, główne specjalisty bardziej wydajne, w starostwie bez zmian od zarania i dlatego nic się nie zmieniło, kto się z "niżu" boi starosty, czy vice???, te stanowiska najmniej zagrożone, ale gdy kierownik, naczelnik się zmieni to już większa "sra...a" ?

Do absurdu; 14 stycznia 2016, 22:11

Pytam jeszcze raz, jaką ma pan receptę? Bo jak do tej pory nie ma żadnych zmian, a jakieś insynuacje padają. Tego nie mogę zrozumieć. "Czystych" ludzi nie chcą zatrudniać nie czarujmy się. I mam pytanie, czy powinni pracować ludzie na wyższych stanowiskach z takim stażem? Wiedzą jak kombinować i wiedzą, że są bez żadnej kontroli. Do starosty: rozumiem pana sytuację, ale jeżeli jest pan uczciwy to ostatni dzwonek-niech pan zmieni kadry.

Alleluja i do przodu; 14 lipca 2017, 10:12

Popolemizował bym o sytuacji w powiecie, ale nie ma z kim (poza nielicznymi wyjątkami), sami wyznawcy Teorii Spiskowej Katastrofy samolotu pod Smoleńskiej. Radnych z list PIS wybrał grójecki suweren tylko dlatego, żeby było inaczej niż przez 16 lat samorządu powiatowego. A tu masz babo placek, nie dość że nie jest lepiej to jest dokładnie odwrotnie!!! Ciągłe zrzucanie win na poprzedników, których już nie ma 2.5 roku. Apeluje do radnych z pod znaku kaczki: zacznijcie wreszcie pokazywać hołocie, która na was zagłosowała, że robicie coś lepszego i lepiej niż poprzednicy!!! Dość tego zrucania odpowiedzialności za powiat z własnych barków. A ci, którzy piszą o wyrzucaniu z pracy ludzi w wieku emerytalnym, odpowiadam: to jest przywilej pracownika, a nie obowiązek odejścia!!!!!!!!!!!!!!

do "po kolei"; 14 lipca 2017, 10:18

Normalni ludzie 1 stycznia czyli w Nowy Rok o godz. 17.12 to świętują, a nie wypisują dyrdymały. Ale u suwerena to normalne!!!!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Amatorski turniej szóstek piłkarskich Faurecia Cup Zapraszamy do udziału w Amatorskim Turnieju Szóstek Pił...
Stowarzyszenie WGR Rowerowy Grójec kręci kółka, żeby zdobyć 25 tys. zł dla gminy Grójec Wszyscy miłośnicy ruchu na świeżym powietrzu mogą pomóc....
O krok od podpisania umowy na środkowy odcinek S7 Warszawa - Grójec Kontrola uprzednia postępowania przetargowego...
Przebił opony w hyundaiu. Teraz grozi mu 5 lat więzienia Policjanci z Grójca ustalili podejrzanego o przebicie opon...
Magiczne Ogrody atrakcji i piwonii Wyjątkowy, baśniowy ogród, leżący w turystycznym sercu...

Najnowsze ogłoszenia

Producent materacy Materace z Gór Producent materacy Materace z Gór.
Jesteśmy znanym producentem...
Pracownik (k/m) - rozładunek tirów Agencja Pracy Concept Plus Sp. z o.o. (nr 11738) poszukuje dla swojego...
Praca na wakacje dla studentów w... Agencja Pracy Concept Plus Sp. z o.o. (nr 11738) poszukuje dla swojego...
3x0 zł pomiar, projekt, wizualizacja... Zanim wymarzony model schodów zamontowany zostanie w domach, musi być...
kalibracja alkomatu pro x-5 plus,... Kalibracja alkomatów marki AlcoFind model pro x-5 w alkomaty-slask.pl

Firmy z Grójca i okolic

Alerta - kursy i szkolenia BHP Prowadzisz firmę i potrzebujesz kompleksowej obsługi BHP i przeciwpożarowej?...
Wynajem koparki - 1Rent 1RENT to wypożyczalnia maszyn budowlanych z wieloletnim doświadczeniem...
Serwis laptopów RatujLaptopa Masz problem ze swoim laptopem i szukasz specjalistów, którzy zadbają...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Klinika Medycyny Estetycznej FabMed Klinika Medycyny Estetycznej FabMed działająca w Warszawie specjalizuje...

2013-2021 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.