Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Takie wyprzedzanie będzie kosztowało 30-latka 1500 zł i 10 punktów (VIDEO!)

15 lutego 2022; 11:12

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Policjanci przypominają, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązują znacznie wyższe kary dla kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego. Przekonał się o tym 30-letni kierowca ciężarówki, który wyprzedził inny pojazd na przejściu dla pieszych. Zgodnie z nowym taryfikatorem otrzymał mandat 1500 złotych oraz 10 punktów karnych.

News will be here

W sobotę policjanci z grójeckiej drogówki wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED interweniowali w Bikówku na krajowej 50-tce. Nieodpowiedzialny 30-letni kierujący pojazdem ciężarowym wyprzedził inny pojazd ciężarowy na przejściu dla pieszych. Na szczęście w tym czasie na przejściu nie było nikogo, bo mogłoby dojść do tragedii. Za to wykroczenie kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktów karnych.Wysokie kwoty mandatów mają dyscyplinować piratów drogowych i zachęcić kierowców łamiących przepisy drogowe do większej kultury na drogach. Wszystko dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypominamy, że kierowca zbliżając się do przejścia dla pieszych musi zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość, aby nie narazić pieszego na niebezpieczeństwo. Obowiązkiem kierowcy jest ustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu oraz pieszemu wchodzącemu na przejście.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Pożary, powalone drzewa, podtopienia. Skutki burzy w powiecie grójeckim W związku z przejściem silnego frontu burzowego oraz innych...
Czy Asperger to niepełnosprawność? Asperger, będący częścią spektrum autyzmu, charakteryzuje...
Duży pożar pod Mogielnicą. Kłęby dymu widać z kilku kilometrów [NOWE INFORMACJE] Płonie przechowalnia owoców w miejscowości Dziunin w gminie...
Motocyklista chciał uniknąć kontroli, nie uniknie kary Motocyklista zatrzymany do kontroli w Nowym Mieście nad...
W Grójcu powstanie nowy budynek komunalny Gmina Grójec otrzymała blisko 6 milionów złotych na budowę...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.