Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Technik kryminalistyki odwiedził dzieci

13 kwietnia 2022; 10:07

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Technik kryminalistyki grójeckiej komendy, odwiedził "zerówkę" w Szkole Podstawowej nr 1 w Warce. Pogadanka z maluchami miała na celu przybliżenie przedszkolakom na czym polega technika kryminalistyki, jakich narzędzi używa technik oraz jak zabezpiecza ślady na miejscu przestępstwa. Dużym zainteresowaniem dzieci, w trakcie spotkania, cieszyło się pobieranie odcisków palców na karcie daktyloskopijnej.

News will be here

Policyjna pogadanka specjalisty od zabezpieczania śladów przeprowadzona w miniony piątek w Szkole Podstawowej nr 1 w Warce, miała na celu przybliżenie najmłodszym pracy funkcjonariusza. Na spotkanie z dziećmi przyjechał policjant, który na co dzień od wielu lat realizuje zadania w grójeckiej komendzie jako technik kryminalistyki.

Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem słuchały gościa. Największe zainteresowanie wzbudziła w nich zawartość specjalistycznej walizki. Aby zachęcić maluchy do aktywnego udziału w spotkaniu, technik pokazywał jak ujawnia się ślady linii papilarnych na różnych powierzchniach. Dzieci sprawdzały też do czego służy np. lupa czy też folia daktyloskopijna. Niewątpliwie największą atrakcją dla dzieci okazało się pobieranie odcisków palców na kartę daktyloskopijną.

Najmłodsi czynnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali mnóstwo pytań i dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Maluchy miały także okazję przymierzyć policyjne czapki i obejrzeć wyposażenie funkcjonariusza. Ta niecodzienna wizyta sprawiła przedszkolakom dużo radości i wywołała uśmiech na dziecięcych twarzach.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

ITD: kierował bez uprawnień niesprawną wywrotką Kierowca wywrotki i zarazem przedsiębiorca nie posiadał waż...
Trafią na 3 miesiące do aresztu za pobicie i uszkodzenie ciała Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj sprawcy, któ...
Kierowca zapomniał o wyroku sądu. Czekają go surowe konsekwencje Surowe konsekwencje czekają kierującego, który najwyraźniej...
Gdzie zamówić fronty do szafek? Wybór odpowiednich elementów do kuchni czy łazienki ma...
Na tę wiadomość kierowcy czekali wiele lat! Rusza budowa ronda w Żdżarach Już wkrótce, ruszy długo oczekiwana przebudowa skrzyżowania...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.