Teledysk „Grójec is Happy” hitem lokalnego Internetu!

10 marca 2015; 14:14

29 komentarzy

Sala kina GOK podczas premiery teledysku Happy in Grójec (fot. Mateusz Adamski)

Od premiery teledysku inspirowanego twórczością Pharella Williamsa minęło zaledwie 3 dni (premiera odbyła się w sobotę 7 marca), a nagranie bije rekordy oglądalności w Internecie na skalę lokalną. To pierwszy tego typu projekt, który cieszy się takim zainteresowaniem. Oczywiście nie obyło się także bez gorącej dyskusji w mediach społecznościowych.O co chodzi z  Grójec is Happy?

Utwór pt. „Happy” to kawałek z płyty znanego producenta muzycznego i wokalisty RNB - Pharella Williamsa, który został przez niego samodzielnie napisany, wyprodukowany oraz zaśpiewany. Do piosenki nagrano 24-godzinny teledysk, który był wykorzystywany do różnych produkcji. W Polsce swoją wersje Happy nagrało m.in. miasto Kraków, Zakopane a także pobliskie miasta, takie jak Warka i Mszczonów.

Ten krótki teledysk promuje miasto Grójec i nasz region. Pomysłodawczynią projektu jest Marta Rejer, której wpadała na takie przedsięwzięcie półtora roku temu. - Była to pewna moda internetowa. Różne środowiska z wielu miast na całym świecie nagrywały swoją wersje piosenki Happy Pharrella Williamsa. Właśnie ten amerykański piosenkarz zaprosił wszystkich do stworzenia wspólnego dwudziestoczterogodzinnego teledysku. Został on zmontowany, ale mimo to ludzie dalej nagrywali pomimo, że nie było już szansy na wystąpienie w tym teledysku. Skoro Seul, Nowy Jork, Paryż,Berlin, Zakopane, Warszawa, Mszczonów, Warka to dlaczego nie Grójec, a właściwie region grójecki? -  mówiła o swoim projekcie Marta Rejer w swoim wystąpieniu na premierze w GOK.

W realizacji wzięły udziały osoby, stowarzyszenia oraz organizacje działające na terenie Grójca.  Projekt został zrealizowany w całości bez żadnych nakładów finansowych.

Sukces w lokalnym Internecie

Taką inicjatywę doceniło wielu mieszkańców z Grójca i okolic. W Internecie został opublikowany w niedzielę 8 marca. Dotychczas klip był wyświetlany prawie 5300 razy.  Post z linkiem do klipu, który opublikował nasz portal grojec24.net zobaczyło prawie 26 tys. odbiorców.  Linkiem z nagraniem podzieliło się prawie 600 osób. Jak dotąd żaden materiał multimedialny o tematyce lokalnej nie cieszył się tak dużym zainteresowaniem, a statystki ciągle rosną!

Sukces takiego projektu nie mógł się obyć bez gorącej dyskusji i  kontrowersji. Poniżej publikujemy wybrane komentarze z portalu społecznościowego Facebook:

Nie wszyscy w Grójcu są Happy

Jak widać na załączonym obrazku oprócz pozytywnych opinii nie brakuje również słów krytyki. Takie komentarze nie wprowadzają nic konstruktywnego do dyskusji na temat tego projektu. Okazuje się, że nadal panuje trend trolla internetowego  wśród komentujących. Nie rozumiem co ma wspólnego bystre spostrzeżenie, że na basenie powinno się nosić czepek albo zarzut, że projekt jest słaby, bo to powinna być polskojęzyczna piosenka.  Fajny pomysł,  w który zaangażowało się wielu młodych ludzi (i nie tylko ), którzy chcieli pokazać, że nasze miasto, region nie jest taki kiczowaty a stereotypy są już dawno nieaktualne. Ja osobiście wolę, żeby moje miasto było postrzegane przez pryzmat tego klipu niż starych filmów Barei, w których Grójec został wykreowany na miasto chamów i złodziei.  Wszystkich trolli gorąco pozdrawiam i życzę mniej zawiści a więcej radości z życia. Swoją frustracje można rozładować na przykład tworząc jakiś lepszy projekt.

Szymon Wójcik

 

TAGI:

Komentarze (29):

mieszkaniec; 10 marca 2015, 14:34

Zdjęcie wyretuszowane chyba w photoshopie. Widać, że zawodowy grafik je robił :D
p.s. jak chcesz używać painta to zamiast pędzla użyj bloku o czarnym kolorze. Lepszy efekt i bardziej \"profesjonalnie\".

troll; 10 marca 2015, 14:44

A czym się tu zachwycać?
Pomysł powielony z innych miast które akurat mają się czym pochwalić a My?
Zimnym starym basenem? I betonowym niezagospodarowanym rynkiem?
Najatrakcyjniejsze miejsca w teledysku to: łejkówka w Nowym Mieście, Tyrolka nie wiadomo gdzie?
miasto bez przyszłości dla młodzieży
Rzeczywiście jest się czym zachwycać wow jak niewiele nam potrzeba….
cieszyć się z niczego zamiast dążyć do czegoś

Madzia; 10 marca 2015, 14:59

Jest słabe, nic ciekawego, skopiowane z innych miast.
tak, tym którym sie nie podoba to nie sa happy, zastanówcie się.
Moim skromnym okiem powiem, że słabe, wymuszone. Tak nie jestem \'Happy\' xDD

greg; 10 marca 2015, 15:05

Ten teledysk to żenada tak jak jego pomysłodawca. Robicie wode z mozgu mlodym ludziom i tyle w temacie.

jabłko; 10 marca 2015, 15:25

Jeśli Grójec is happy, tylko gdzie główny nasz lokalny motyw, czyli jabłka ? Temat może i powielony z innych miast, ale można było go dostosować do naszego lokalnego klimatu i stworzyć coś co nas wyróżni na tle innych.

Napływowy; 10 marca 2015, 15:25

Teledysk nie powala na kolana, powiela ujęcia z innych produkcji ale nie można powiedzieć, że jest kiepski. Nie jest błyskotliwy ale jest. Pokazuje Grójec jakim go widzą młodzi mieszkańcy. Wesoły, radosny, miejsce spotkań, zabaw, treningów. Wbrew temu co troll wypisuje w mieście sporo się dzieje i to tego pozytywnego.
Jak tu przyjechałem to Grójec to był targ z wozami konnymi na Mszczonowskiej gdzie mieszkańcy odchody wylewali do studzienek a wodę brali z hydrantu, na rynku były \"baseny\" gdzie \"krasnale\" biły się o wrzucane tam butelki z tanim winem, park był miejscem omijanym... Teraz... sami widzimy... nie jest idealnie ale nie można powiedzieć, że to dziura. A co ważniejsze, ciągle coś się zmienia na lepsze, powstają nowe inicjatywy, choćby takie jak ten teledysk. Oto chodzi, niech każdy dorzuci choćby coś małego a wspólnie zbudujemy coś wielkiego. Marta już ruszyła a Ty?

W; 10 marca 2015, 15:42

Projekt jest super, od dawna czekałam aż pojawi się grójecka odpowiedź do utworu Happy.
Jedyną żenadą to są tylko komentarze pozbawionych wyobraźni złośliwców.

Jaka woda z mózgu? @Greg, od kiedy to zabawa w kręcenie teledysku to woda z mózgu a nie rozwijanie kreatywności? Za to Ty dajesz bardzo dobry przykład robienia \'wody z mózgu\' poprzez pisanie bezsensownych komentarzy w internecie oraz obrażanie osoby publicznej.

@Madzia, skopiowane z innych miast? Haha. Skoro ogólnoświatowy projekt interpretacji znanego utworu przez miasta, instytucje uważasz za kopiowanie, brawo. Jeżeli byłoby to kopiowanie, to zostałyby naruszone prawa autorskie, co jest karalne, więc 1/2 miast na świecie zostałaby pociągnięta do odpowiedzialności karnej. Czym innym jest INTERPRETACJA a czym innym jest KOPIOWANIE. Polecam zapoznać się z różnicą.

Cebulaki; 10 marca 2015, 15:48

Podziwiam ludzi, którzy wzięli udział w teledysku. Wiadomo było, że grójeckie cebulaki wyjdą naprzeciw z falą hejtów. To tylko Grójec pełen chamów, buraków bez manier i ludzi, którzy chętnie krytykują, ale sami nie ruszą tłustych dup żeby coś zmienić. Nie bez przyczyny mamy taką, a nie inną opinie w całej Polsce. Całe szczęście, że nie wszyscy wpisują się w ten schemat, przykładem ten filmik. Pzdr

Lucky ; 10 marca 2015, 16:25

Najwięcej do powiedzenia mają ci co najmniej (czytaj : nic) zrobili.
Oskara nie będzie, ale dziełko miłe i sympatyczne.
Proponuję się wykazać, to do Madzia i troll.

Backdoor Man; 10 marca 2015, 16:36

Inicjatywa moim zdaniem bardzo ciekawa, wykonanie też nie najgorsze :) A że od razu lecą hejty? Panie redaktorze, Grójec to kolebka chamstwa i prostactwa więc czego tu się spodziewać?

Cyborg; 10 marca 2015, 19:46

Popieram inicjatywę która zintegrowała sporo osób (pomijam uczestników z instytucji państwowych ;) ale teledysk nie podoba mi się. Został w sporej części skopiowany z projektu Mszczonowa a można było zrealizować coś ,,naszego\'\'. Pomysł, który by bardziej pokazywał nasz region albo ukazywał Grójec z innej zaskakującej strony. To jest taka moja skromna opinia. Ale o gustach się nie dyskutuje...

al; 10 marca 2015, 19:58

Szanowny Panie Szymonie, jako dziennikarz powinien Pan przedstawiać fakty a nie swoje wnioski i przemyślenia. Nazywanie osób, które mają odmienne zdanie od Pańskiego trolami internetowymi jest \"troszkę\" niestosowne. Równie dobrze można tak rzec o tych, którzy tak chwalą walory artystyczne tego dzieła.

Studentka; 10 marca 2015, 21:24

Od dwóch lat mieszkam w Warszawie i przez cały ten okres nie mogę się doczekać na każdy kolejny powrót do Grójca. Może nie mamy Placu Zamkowego czy Łazienek Królewskich, komunikacji miejskiej czy centrów handlowych, ale mamy swoistą atmosferę. Ktoś może mi zarzucić, czy przez swoistą atmosferę mam na myśli panów prosząc o 2 złote na piwo, ale nie ukrywajmy takie rzeczy spotykamy wszędzie.
Może nie mamy dwóch linii metra, ale mamy spokój. Mieszkańcy Grójca nie słyszą 24/7 syren policji, straży pożarnej, czy ambulansów, a to działa na naszą korzyść. Skoro w Grójcu jest tak źle to dlaczego tyle ludzi z Warszawy i okolic buduje się na terenach powiatu grójeckiego, skoro stać ich na mieszkanie w Warszawie?
Co do filmiku promującego powiat i gminę, może pomysł nie jest oryginalny, ale ukazuje NASZE miasto takim jakim jest.
Co do komentarza o Panach Rejerze i Stolarskim. A dlaczego mieliby nie być wyszczególnieni? GOK jest organizatorem i współorganizatorem wielu event-ów, które także mają wpływ na postrzeganie Grójca. A Pan Burmistrz mało zrobił w Grójcu? Powiecie, że przed wyborami wszystko jest zrobione, żeby tylko głosy zdobyć. Owszem nie zaprzeczę, przed wyborami wiele więcej jest robione niż zazwyczaj, ale czy naprawdę jest Wam tak źle jak piszecie? Zarzucacie zły wygląd rynku, a czy pamiętacie jak wyglądał wcześniej? Może, użyję kolokwializmu ,,dupy nie urywa\", ale jest lepiej niż było.
Pewnie niektórzy z Was pamiętają, jak wstęp na Święto Kwitnących Jabłoni był płatny, potem wprowadzono pieczątki, a teraz możecie się bawić za darmo. Czy to źle wpływa na opinię o Grójcu? Zgodzę się z niektórymi, że burdy, które mają miejsca na ,,Jabłonce\" nie stawiają NAS Grójecczan w dobrym świetle, ale nie ukrywajmy, takie rzeczy dzieją się wszędzie (Marsz Niepodległości - o nas przynajmniej w telewizji nie trobią!)
Na zakończenie, doceńcie, że Grójec się zmienia na lepsze. Chcielibyście mieć luksusy? A jesteście gotowi płacić kolosalne podatki? Proszę bardzo, na pewno da się to zrobić.

P.S. Remont ,,płyty\", kolejny postęp. Mam nadzieję, że tradycja powróci i spotkamy się niedługo na ,,płycie\" na n-tej ,,Jabłonce\".

kkk; 10 marca 2015, 21:48

Skoro grojec to i hondy civic ale zadnej nie widzialem i to wielki zawod dla grojeckich kierowcow hond :/ w sumie sam za nimi nie przepadam ale jak mowi kolega wyzej jablka by sie przydaly a nie tylko same tance ksiegarnie i basen z gimnazialna hala sportowa

obserwer; 10 marca 2015, 22:20

kto nastepny opowie za pomoca kamery o naszym miescie?

wójcik trol; 10 marca 2015, 22:56

To co dla Ciebie Szymonie jest fajne dla innych jest do niczego .Twoja opinia powinna byś neutralna ,a nie poniżająca osoby ,które wyraziły swoje zdanie .

trol internetowy; 11 marca 2015, 07:44

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

L.; 11 marca 2015, 09:16

Pan Redaktor zachował się dosyć nieprofesjonalnie, nazywając trollami ludzi, którym to się nie podobało. Każdy ma swoją opinię i żyjemy w kraju, w którym można ją swobodnie wyrażać.

obrerwator ; 11 marca 2015, 11:19

Podpisuje sie pod tekstem studentki brawo

obserwer; 11 marca 2015, 12:00

ludzie!!! Grójec wypiękniał jak mało które miasto na południowym Mazowszu. Rynek jest piękny i przyjezdnym a wielkich miast \"dupy urywa\" jak porównają co było tutaj dwadzieścia lat temu. Wiadomo, że na to złożył się wysiłek wielu osób łącznie z Panią Skarbnik Gminy która na szczęście nie musi tańczyć na filmikach. tylko właściciele kamienic wokół nie mają kasy by im nadać inny wygląd.

J-23; 11 marca 2015, 12:13

Do Pani ,,Studentka\'\' - Proszę myśleć samodzielnie a nie stereotypami... :)

friko; 11 marca 2015, 16:56

prawdziwym hitem tego projektu panie redaktorze są opinie internautów, a nie rekord oglądalności. Ludzie oglądają bo chcą to cudo zobaczyć. Nie liczy się ilość a jakość proszę pana redaktora. Nazywanie ludzi, którzy mają inne zdanie niż Pan i twórcy tego projektu Trolami, jest poniżej pasa i świadczy o niskiej kulturze zawodowej redaktora.

do szymon wójcik; 12 marca 2015, 10:48

żenada \"panie Redaktorze\". Tekst twój jest jednostronny i obraźliwy. wiele jeszcze drogi przed tobą drogi chłopcze zanim zostaniesz dziennikarzem.

Michał; 15 marca 2015, 21:57

Co do ataków na redaktora. On przedstawił po prostu fakty. Jak już się czepiacie tu uwierzcie że lepiej wypadniecie jak dodacie konstruktywną opinię - co zrobić aby było lepiej.A w tych komentarzach jest po prostu \"słabe\". Faktycznie - mocno rozbudowany komentarz. Już lepiej by było w ogóle nie zaśmiecać internetu takimi \"opiniami\". Podziel się szczegółami tej słabości i następnym razem tych konkretnych \"błędów\" nie będzie.

troll internetowy; 16 marca 2015, 13:33

do Michał: Słaby jesteś jednak Ty drogi Michale. Twój tekst, niespójny, nieczytelny, z wieloma błędami świadczy o Twym wykształceniu. Kolejny śmieć w internecie :-)
Komentarz \"redaktora\" Wójcika jest stanowczo zbyt mocno rozbudowany. Tego tekstu nie zaliczyłbym do dziennikarstwa, chyliłbym się raczej do listu otwartego, w którym autor nie podając konkretów obraża ludzi mających inne zdanie od niego.

Fanka; 18 marca 2015, 21:24

Super Marta Rejer!!!

A autor niech przestanie tworzyć nowe pojęcia. \"Lokalny internet\" to dopiero hit.

Atalia; 30 marca 2015, 17:16

Gdzie jest ta woda i miejsce do opalania z teledysku ? :-)

melania; 30 marca 2015, 18:23

Jak to gdzie? W Grójcu !!!

rebellious; 18 maja 2016, 11:02

Grójec jest wioską dla chamów ze wsi, którzy za "jojka" kupili sobie stołki - towarzystwo wzajemnej adoracji! Ja na szczęście już niedługo wyprowadzam się z tego cham-dołu do dużego miasta (nie nie słokiki nie do Wawy). Grójec nim ni nie dał, LO. na górce skorumpowane i nieprofesjonalne, praca - żenada, albo Ferrero w "biurach dla chamów z sadami" albo Faurencia, ja pierdzilę. Ćwoczki z Grójca, chamy sadownicze i inne plugastwa, wstydzę się że się urodziłem w tym pchlim dole, nigdy się nie przyznam, że się urodziłem w tym chamskim mieście. Te same mordy w radzie miasta od wieków, każdy każdemu rączki myje. Byby SzczóroGrójcu forever!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rallycross: mimo kolizji Piotr Czekański blisko podium Kolizja Piotra Czekańskiego w finale Supercars Light...
Alpakoterapia - nowa terapia w Zespole Szkół Specjalnych W tym roku szkolnym po powrocie z wakacji na naszych ucznió...
Anna Balcerowicz z LO w Grójcu najlepszą maturzystką w powiecie W ostatnim czasie w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gró...
Światowy Dzień Jabłka – Warka 2020 (VIDEO) Chociaż Światowy Dzień Jabłka, który odbył się na terenie...
Naczepa bez czterech kół i hamulców Dwa koła zamiast sześciu, niedziałające hamulce i...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... "Opiekunka osoby starszej w Niemczech, Buchholz

Planowany...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... "Opiekunka osoby starszej w Niemczech, Kellinghusen
Pielęgniarka osoby starszej w Niemczech,... "Pielęgniarka osoby starszej w Niemczech, Quarnbek kolo Kiel
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... "Opiekunka osoby starszej w Niemczech, okolice Bremen
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... Opiekunka osoby starszej w Niemczech, Kelkheim k. Frankfurt nad Menem...

Firmy z Grójca i okolic

Proserwis - montaże, naprawy kotłów... Proserwis to firma z Warszawy specjalizująca się w usługach dotyczących...
Alerta - kursy i szkolenia BHP Prowadzisz firmę i potrzebujesz kompleksowej obsługi BHP i przeciwpożarowej?...
... Zapchany filtr cząstek stałych DPF to nie problem! Z naszą pomocą, w...
... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.