Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Tenor Jan Zakrzewski i jego goście na scenie GOK

16 maja 2016; 18:24

Grojec24.net

0 komentarzy

Jan Zakrzewski Jan Zakrzewski

Grójecki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert pt. „Jan Zakrzewski i jego goście”.

News will be here

W programie: najpiękniejsze melodie, filmowe, operetkowe oraz pieśni włoskie i neapolitańskie.

Gospodarzem wieczoru będzie grójczanin, wybitny tenor Jan Zakrzewski, a gościnnie wystąpią: Ewelina Szybilska , Grażyna Mądroch, Piotr Kaczmarek.

Koncert odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.00 w sali widowiskowej GOK. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w punkcie ksero GOK.

Jan Zakrzewski  - tenor. Urodził się  i mieszka w Grójcu. W 1980 roku ukończył Wydział Wokalno-Aktorski Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi. W tym samym roku został zaangażowany do Państwowej Opery we Wrocławiu. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych, m.in. otrzymał II nagrodę na Festiwalu J. Kiepury w Krynicy, II nagrodę na Konkursie Pieśni i Arii Polskich w Wiśle, III nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wokalnej im. M. Callas w Atenach, jest finalistą konkursu w Tuluzie.

Jan Zakrzewski występował we wszystkich teatrach operowych w Polsce. Występował także na scenach operowych w Niemiec, Holandii, Szwajcarii, Włoch i Stanów Zjednoczonych. W swoim bogatym repertuarze posiada partie operowe i operetkowe m.in.:  Belmonte w Uprowadzeniu z Seraju Mozarta, Nemorino w Napoju miłosnym G. Donizettiego, Alfred w Traviacie i Książę w Rigoletto G. Verdiego, Rudolf w Cyganerii Pucciniego, Faust w Fauście Gounoda, Turridu w Rycerskości Wieśniaczej Mascagniego, Leński w Eugeniuszu Onieginie P. Czajkowskiego, Stefan w Strasznym Dworze S. Moniuszki, Caramello w Nocy z Wenecji J. Straussa, Su-Czong w Krainie uśmiechu i Carewicza w Carewiczu F.Lehára, Daniło i Kamil w Wesołej Wdówce Szymon i Jan w Studencie żebraku C. Millöckera, Tasillo w Hrabinie Maricy E.Kálmána. Partnerował najwybitniejszym solistkom polskich scen - m.in. Wandzie Polańskiej, Zdzisławie Donat, Krystynie Tyburowskiej, Barbarze Mądrej, Grażynie Brodzińskiej.

Jego kreacje charakteryzują się dużą wrażliwością i - co podkreślane jest w recenzjach - "mistrzowskim prowadzeniem frazy od brzmiącego, silnego forte po subtelne pianissima, co przy zachowaniu ciepłej, szlachetnej barwy aż do najwyższych tenorowych rejestrów pozostawia u słuchaczy niezapomniane wrażenia.

Ewelina Szybilska – sopran. Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego  w Katowicach w klasie śpiewu solowego prof.  zw. Jana Ballarina i dr hab. Ewy Biegas, gdzie w 2009 r. otrzymała dyplom z wyróżnieniem.

Od sezonu artystycznego 2009/2010 jest solistką Opery Śląskiej, gdzie wykonuje partie m.in.

Musett y „Cyganeria” G. Pucc iniego, Hanny w operze „Straszny dwór”  S . Moniuszki, Lucy w operze „The Telephone” Gian-Carlo Menottiego, Rozyny w operze „Cyrulik sewilski” G. Rossiego, Arseny w operetce „Baron cygański” J. Straussa II, Gildy w operze „Rigoletto” G. Verdiego, Zuzi w operze „Verbum nobile ” S . Moniuszki.

Współpracuje również z Operą Nova w Bydgoszczy oraz z Gliwickim Teatrem Muzycznym.

Laureatka wielu konkursów i festiwali, m.in.: pierwsza nagroda w Konkursie Wokalnym "YAMAHA Music Foundation of Europe", druga nagroda Międzynarodowego Konkursu Śpiewaczego im. Imricha Godina w Varble (Słowacja).

Grażyna Mądroch – sopran. Uczennica i pierwsza dyplomantka znakomitej śpiewaczki Bogny Sokorskiej, słynnego „Słowika Warszawy”. Zadebiutowała w Teatrze Wielkim w

Warszawie w opero-balecie J. Fotka „Leśna Królewna” w partii Słowika. Związana solistycznie wieloletnią współpracą etatową z Warszawską Operą Kameralną, wykonuje czołowe partie sopranowe z oper Mozarta, Rossiniego, Donizettiego, Kurpińskiego, Verdiego.

Od kilkunastu lat śpiewa w Mozartowskich festiwalowych przedstawieniach Warszawskiej Opery Kameralnej w: Warszawie, Wiedniu, Madrycie, Bejrucie, Tokio, podczas Bodeńskiego Festiwalu w Friedrichshafen oraz Warszawskiego Festiwalu Muzyki Sakralnej. W repertuarze ma zarówno partie operowe, oratoryjne, arie koncertowe, pieśni, wykonuje muzykę sakralną od baroku do współczesności, śpiewa także repertuar m.in. z operetek, musicali i piosenki filmowe.

Współpracowała gościnnie z teatrami operowymi w Bydgoszczy, Łodzi, Wrocławiu, Szczecinie, oraz z filharmoniami w całej Polsce. Występowała również m.in. w: Niemczech, Belgii, Holandii, Francji, Szwajcarii, Hiszpanii, Włoszech, Austrii, Słowacji, w Libanie i Japonii. Jest założycielką oraz prezesem fundacji im. Bogny Sokorskiej, a także pomysłodawczynią i wykonawcą wielu ważnych wydarzeń muzycznych, m.in. Letni Festiwal Muzyczny im. Bogny Sokorskiej w Pałacu w Jabłonnie oraz Piastowski Maj

Muzyczny, który jest już realizowany od 4 lat. Współpracuje ze znanymi i bardzo lubianymi artystami estrad polskich. Jest założycielką Orkiestry Kameralnej Intermezzo, która towarzyszy jej we wszystkich ważnych wydarzeniach artystycznych.

Piotr Kaczmarek – tenor. W 2000 roku ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi na wydziale wokalno-aktorskim. Od 2000 roku współpracuje jako pierwszy tenor z Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego w Warszawie. Regularnie występuje w filharmonii warszawskiej, katowickiej, krakowskiej i rzeszowskiej. Jest również częstym gościem Teatru Muzycznego w Lublinie. W 2002 roku rozpoczął współpracę ze znanym tenorem Bogusławem Morką, z którym koncertuje w całej Polsce. Ponadto współpracuje z Krakowską śpiewaczką Krystyną Tyburowską.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.