Tenor Jan Zakrzewski i jego goście na scenie GOK
16 maja 2016; 18:24
Grojec24.net
0 komentarzy
Grójecki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert pt. „Jan Zakrzewski i jego goście”.
W programie: najpiękniejsze melodie, filmowe, operetkowe oraz pieśni włoskie i neapolitańskie.
Gospodarzem wieczoru będzie grójczanin, wybitny tenor Jan Zakrzewski, a gościnnie wystąpią: Ewelina Szybilska , Grażyna Mądroch, Piotr Kaczmarek.
Koncert odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.00 w sali widowiskowej GOK. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w punkcie ksero GOK.
Jan Zakrzewski - tenor. Urodził się i mieszka w Grójcu. W 1980 roku ukończył Wydział Wokalno-Aktorski Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi. W tym samym roku został zaangażowany do Państwowej Opery we Wrocławiu. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych, m.in. otrzymał II nagrodę na Festiwalu J. Kiepury w Krynicy, II nagrodę na Konkursie Pieśni i Arii Polskich w Wiśle, III nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wokalnej im. M. Callas w Atenach, jest finalistą konkursu w Tuluzie.
Jan Zakrzewski występował we wszystkich teatrach operowych w Polsce. Występował także na scenach operowych w Niemiec, Holandii, Szwajcarii, Włoch i Stanów Zjednoczonych. W swoim bogatym repertuarze posiada partie operowe i operetkowe m.in.: Belmonte w Uprowadzeniu z Seraju Mozarta, Nemorino w Napoju miłosnym G. Donizettiego, Alfred w Traviacie i Książę w Rigoletto G. Verdiego, Rudolf w Cyganerii Pucciniego, Faust w Fauście Gounoda, Turridu w Rycerskości Wieśniaczej Mascagniego, Leński w Eugeniuszu Onieginie P. Czajkowskiego, Stefan w Strasznym Dworze S. Moniuszki, Caramello w Nocy z Wenecji J. Straussa, Su-Czong w Krainie uśmiechu i Carewicza w Carewiczu F.Lehára, Daniło i Kamil w Wesołej Wdówce Szymon i Jan w Studencie żebraku C. Millöckera, Tasillo w Hrabinie Maricy E.Kálmána. Partnerował najwybitniejszym solistkom polskich scen - m.in. Wandzie Polańskiej, Zdzisławie Donat, Krystynie Tyburowskiej, Barbarze Mądrej, Grażynie Brodzińskiej.
Jego kreacje charakteryzują się dużą wrażliwością i - co podkreślane jest w recenzjach - "mistrzowskim prowadzeniem frazy od brzmiącego, silnego forte po subtelne pianissima, co przy zachowaniu ciepłej, szlachetnej barwy aż do najwyższych tenorowych rejestrów pozostawia u słuchaczy niezapomniane wrażenia.
Ewelina Szybilska – sopran. Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu solowego prof. zw. Jana Ballarina i dr hab. Ewy Biegas, gdzie w 2009 r. otrzymała dyplom z wyróżnieniem.
Od sezonu artystycznego 2009/2010 jest solistką Opery Śląskiej, gdzie wykonuje partie m.in.
Musett y „Cyganeria” G. Pucc iniego, Hanny w operze „Straszny dwór” S . Moniuszki, Lucy w operze „The Telephone” Gian-Carlo Menottiego, Rozyny w operze „Cyrulik sewilski” G. Rossiego, Arseny w operetce „Baron cygański” J. Straussa II, Gildy w operze „Rigoletto” G. Verdiego, Zuzi w operze „Verbum nobile ” S . Moniuszki.
Współpracuje również z Operą Nova w Bydgoszczy oraz z Gliwickim Teatrem Muzycznym.
Laureatka wielu konkursów i festiwali, m.in.: pierwsza nagroda w Konkursie Wokalnym "YAMAHA Music Foundation of Europe", druga nagroda Międzynarodowego Konkursu Śpiewaczego im. Imricha Godina w Varble (Słowacja).
Grażyna Mądroch – sopran. Uczennica i pierwsza dyplomantka znakomitej śpiewaczki Bogny Sokorskiej, słynnego „Słowika Warszawy”. Zadebiutowała w Teatrze Wielkim w
Warszawie w opero-balecie J. Fotka „Leśna Królewna” w partii Słowika. Związana solistycznie wieloletnią współpracą etatową z Warszawską Operą Kameralną, wykonuje czołowe partie sopranowe z oper Mozarta, Rossiniego, Donizettiego, Kurpińskiego, Verdiego.
Od kilkunastu lat śpiewa w Mozartowskich festiwalowych przedstawieniach Warszawskiej Opery Kameralnej w: Warszawie, Wiedniu, Madrycie, Bejrucie, Tokio, podczas Bodeńskiego Festiwalu w Friedrichshafen oraz Warszawskiego Festiwalu Muzyki Sakralnej. W repertuarze ma zarówno partie operowe, oratoryjne, arie koncertowe, pieśni, wykonuje muzykę sakralną od baroku do współczesności, śpiewa także repertuar m.in. z operetek, musicali i piosenki filmowe.
Współpracowała gościnnie z teatrami operowymi w Bydgoszczy, Łodzi, Wrocławiu, Szczecinie, oraz z filharmoniami w całej Polsce. Występowała również m.in. w: Niemczech, Belgii, Holandii, Francji, Szwajcarii, Hiszpanii, Włoszech, Austrii, Słowacji, w Libanie i Japonii. Jest założycielką oraz prezesem fundacji im. Bogny Sokorskiej, a także pomysłodawczynią i wykonawcą wielu ważnych wydarzeń muzycznych, m.in. Letni Festiwal Muzyczny im. Bogny Sokorskiej w Pałacu w Jabłonnie oraz Piastowski Maj
Muzyczny, który jest już realizowany od 4 lat. Współpracuje ze znanymi i bardzo lubianymi artystami estrad polskich. Jest założycielką Orkiestry Kameralnej Intermezzo, która towarzyszy jej we wszystkich ważnych wydarzeniach artystycznych.
Piotr Kaczmarek – tenor. W 2000 roku ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi na wydziale wokalno-aktorskim. Od 2000 roku współpracuje jako pierwszy tenor z Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego w Warszawie. Regularnie występuje w filharmonii warszawskiej, katowickiej, krakowskiej i rzeszowskiej. Jest również częstym gościem Teatru Muzycznego w Lublinie. W 2002 roku rozpoczął współpracę ze znanym tenorem Bogusławem Morką, z którym koncertuje w całej Polsce. Ponadto współpracuje z Krakowską śpiewaczką Krystyną Tyburowską.
Napisz komentarz:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Komentarze (0):
Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!