Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Tereny po dawnym FSO: protest mieszkańców

23 kwietnia 2017; 11:21

39 komentarzy

Dawne zakłady FSO-ZTS i nowe bloki przy ulicy Zdrojowej (fot. Mateusz Adamski) Dawne zakłady FSO-ZTS i nowe bloki przy ulicy Zdrojowej (fot. Mateusz Adamski)

W grójeckim magistracie trwają prace nad zmianą planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu po dawnym zakładzie FSO-ZTS przy ul. Laskowej.

News will be here

Zakłady przemysłowe funkcjonowały w  tym miejscu od lat 70-tych. Mieściła się tu filia FSO, a dokładnie Zakład Tapicerki Samochodowej, gdzie wykonywano podsufitki, szkielety siedzeń, tapicerki, płaty drzwiowe.

W ostatnich latach tereny wokół dawnego zakładu upodobali sobie lokalni deweloperzy, którzy budują tam nowe osiedla. 

Obecny plan zagospodarowania przestrzennego, uchwalony w 2014 roku, umożliwia powstawanie na tym terenie tylko podmiotów świadczących usługi (funkcjonujące tutaj firmy produkcyjne rozpoczęły działalność wcześniej).

Jak podaje lokalna prasa, działające na tym terenie firmy Amvian (komponenty do samochodów) oraz Paku Box (opakowania kartonowe), a także syndyk będącej w likwidacja spółki ZTS-ZCS (następca FSO-ZTS), chcieliby zmiany planu, tak aby podstawowym przeznaczeniem tego obszaru była produkcja. Umożliwiłoby to powstanie nowych hal produkcyjnych oraz modernizację istniejących. Ostatnimi czasy w tle sprawy pojawia się też inwestor z Chin.

Lokatorzy bloków powstałych wokół dawnych zakładów FSO nie kryją obaw przed zmianą planu. Boją się możliwych uciążliwości związanych z procesem produkcyjnym (m.in. hałasu).

Na portalu internetowym Facebook powstało wydarzenie "Protest przeciw budowie fabryki na terenie byłego FSO w Grójcu".

Jak czytamy, "na terenie byłej fabryki FSO w Grójcu planowana jest zmiana zagospodarowania terenu. Planuje się uruchomić fabrykę która będzie uciążliwa i hałaśliwa dla okolicznych mieszkańców. Okoliczne mieszkania i domy stracą na wartości przez sąsiedztwo inwestycji którą chcą wykonać na tym terenie Chińczycy!".

"Prosimy wszystkich którym zależy na wspólnym dobru i godnym życiu aby podpisywali petycję w sprawie NIE ZMIENIANIA PLANU ZAGOSPODAROWANIA TERENU (…) " - apelują twórcy wydarzenia. Petycję można podpisywać między innymi w biurze firmy Testa Apartamenty przy ulicy Zdrojowej w Grójcu.

Niezależnie od protestu mieszkańców, uwagi do zmian w planu zagospodarowania można było składać do ostatniego piątku. Teraz magistrat ma czas na ich uwzględnienie lub nie.

TAGI:

Komentarze (39):

miron; 23 kwietnia 2017, 11:53

Co za hipokryci.Jest szansa,aby powstawały nowe miejsca pracy.A tu protest okolicznych mieszkańców.Chcecie ciszy to do lasu.

Robo ; 23 kwietnia 2017, 12:00

Jak chcecie ciszy i spokoju to trzeba było zostać na wiosce a nie do miasta się pchać.

Grójec; 23 kwietnia 2017, 12:16

To po co kupowali tam mieszkania, domy?

on; 23 kwietnia 2017, 12:45

Mam pytanie po co budowac nowe hale i remontowac stare w srodku miasta jak dookola Grójca jest terenu i ziemi na takie inwestycje ile sie tylko chce np. w Słomczynie.

straznik80; 23 kwietnia 2017, 12:58

Miasto jest przede wszystkim dla ludzi, nie każdy lubi mieszkać na wsi. Fabryki niech inwestorzy budują np. obok giełdy w Słomczynie. Apel do włodarzy miasta - Grójec musi się rozwijać, pamiętajcie o wyborcach i ich potrzebach.

a; 23 kwietnia 2017, 13:25

Kiedyś wokół fabryki były szczere pola to nikomu nie przeszkadzalo, ale teraz gdy Grójec się rozrasta, a wokół jest mnóstwo osiedli (nie tylko najnowszych inwestycji) to jaki sens jest robic tam fabryke?

xx; 23 kwietnia 2017, 13:42

Jaki hałas? Jedźcie koło Faurecji, jest tam kilkanaście wielkich pras , konia z rzędem temu, kto cokolwiek usłyszy...;-)

yy; 23 kwietnia 2017, 16:16

włodarze gminy zapewniały budowę szkoly i hali sportowej , ja już w nic nie wierze lokalnej władzy

mieszkaniec; 23 kwietnia 2017, 16:43

zawsze dziwiłem się tym którzy kupują mieszkania w bezpośrednim sąsiedztwie fabryki - przecież FSO może ruszyć z produkcją na trzy zmiany

Adam; 26 kwietnia 2017, 13:43

Tyle lat byl tam zakład produkcyjny ktory dawał prace i miejscowym i ludziom z sąsiednich wiosek i wszystkim to pasowało a teraz najechalo sie małorolnych i wielkich miastowych chcą udawać ciszy i spokoju w mieście szukają przecież to jest zupełnie bez sensu bardzo dobrze robi grójecka władza że stawia na rozwój przemyslowy

do Adama; 26 kwietnia 2017, 15:57

gdzie była ta władza jak był robiony plan zagospodarowania przestrzennego miasta w 2012 r. , w którym jasno jest zapisane, że tam nie będzie przemysłu

Aga; 26 kwietnia 2017, 21:33

Miron sam jesteś hipokrytą, to niech takie wielkie coś powstanie przy twoim domu, skoro jesteś taki tolerancyjny......

aa; 27 kwietnia 2017, 08:40

Teren przemysłowy powinien być poza miastem, a nie przy osiedlu mieszkaoniowym

miron; 27 kwietnia 2017, 10:43

Do Agi.To wielkie coś już tam stało,jak ciebie na świecie jeszcze nie było.

uczeń; 27 kwietnia 2017, 10:48

W Grójcu pyta sie o zdanie mieszkańców raz na cztery lata, przy okazji wyborów. A przed wyborami ogłasza się budowę aquaparku w Głuchowie lub uruchomienie kolejki wąskotorowej do Piaseczna.

aaa; 27 kwietnia 2017, 11:18

Fabryka Amvian ma potezne prasy i halas bedzie na maxa,kto wam ludzie kazal kupywac mieszkania 100metrów od hal produkcyjnych zostaliscie oszukani przez dewelopera.

mirka; 27 kwietnia 2017, 12:31

jeden rozsądny komentarz ucznia. który zauważył, jak mieszkańcy są robieni w balona przez swoich wybrańców.

grójczak; 27 kwietnia 2017, 15:19

FSO było wcześniej niż testa pobudowała bloki. Jeśli ktoś czuje się oszukany niech mu pan Wilk odda pieniądze. Dawniej ul. Do Jędrnego Lasu ( obecnie Zdrojowa)

grójczan od trzech pokoleń; 28 kwietnia 2017, 07:59

Kupiliście państwo mieszkania w domach odległych ok. 100-150 m od ruchliwej DK 50 i Wam to nie przeszkadzało, a teraz kiedy po latach może wrócić produkcja, co się wiąże z miejscami pracy, podatkami na wspólne inwestycje i rozwój gminy, to macie wielkie problemy!!! A ja się pytam: komu zależy na tym zamieszaniu, jakie siły tu działają, kto napuszcza mieszkańców na siebie??? Grójczanie, ludzie inteligentni myślę, że nie będą mieli problemów z odpowiedzeniem sobie na to pytanie!!!

mieszkaniec Grójca; 28 kwietnia 2017, 11:48

Kilka lat temu dla terenu o którym mowa został uchwalony jedyny i obowiązujący do dziś plan zagospodarowania przestrzennego. Dopuszcza tutaj działalność „usługową bez przesądzania o profilu”. W momencie uchwalania w/w nikt z właścicieli FSO oraz podmiotów tam działających nie wniósł uwag oraz zastrzeżeń. Poprzednicy odnieśli się do nowych miejsc pracy. Kto zabronił tworzyć takie miejsca na terenach usługowych. Obecnie większość terenu po FSO jest przeznaczona na sprzedaż. Oczywistym jest, że łatwiej znaleźć nabywcę terenów na których można wybudować fabrykę lub spalarnię śmieci niż szukać inwestora który postawi tutaj np. centrum logistyczne lub usługi call center. Dlatego jestem zwolennikiem utrzymania obecnego stanu rzeczy. Pozdrawiam wszystkich myślących podobnie.

Grójec; 30 kwietnia 2017, 20:57

Tak się wpuszcza w kanał ciemny lud. Ludzie kupowali domy na terenach nie narażonych na sąsiedztwo z fabryką. A włodarze fundują grójeckie metody, co 5 lat zmieniają strategię rozwoju gdy Przewodniczącym Rady Miasta jest Szefem Budownictwa w Grójeckim Starostwie.

Polak; 1 maja 2017, 06:34

Najpierw kupili mieszkania w sąsiedztwie obszaru przemysłowego a teraz bulwersują się, że ktoś chce tam wskrzesić produkcję. Pogięło was? To tak samo gdy ktoś się wyprowadzi na wieś i przeszkadza mu, że sąsiad kombajnem na pole wyjedzie.

straznik80; 1 maja 2017, 20:24

Chcę przypomnieć, tym którzy nie wiedzą lub nie czytają ze zrozumieniem, na terenie po zakładach FSO może być aktualnie prowadzona działalność usługowa, a nie przemysłowa. Zarzucanie kupującym tam mieszkania, że są sobie winni jest niesprawiedliwe. Ktoś chce zmienić stan faktyczny i to jest istota protestu. Podejrzewam, że nikt nie będzie protestował jeśli inwestor będzie chciał tam zbudować np. biurowce i tworzyć w Grójcu miejsca pracy.
Popieram protestujących.

do rzeczy; 1 maja 2017, 23:37

Jest to kolejny dowód jak władza liczy się z ludźmi. W Głuchowie zrobią to samo i uczynią teren przemysłowym, fabryka też już tam stoi.

QaZ; 2 maja 2017, 10:19

Najpierw ciemnota pokupowała sobie mieszkanka przy zakładzie produkcyjnym, a teraz chcą jego zamknięcia.

Niedługo mieszkańcy rozpoczną protesty w sprawie zamknięcia DK50!

Co za głupota ...

Obiektywny; 2 maja 2017, 17:24


HIPOKRYCI
HIPOKRYCI!!!
Jak mieszkaliście na wsiach (z których w większości do tych bloków przyszliście), nie przeszkadzały Wam odgłosy? Jeżdżące wieczorami i często nocami ciągniki z opryskiwaczami. Wyjące od bladego świtu alarmy i armatki na szpaki. To było ok?
A jeżeli już, to kupując mieszkanie nie wiedzieliście że tam jest zakład produkcyjny? To była jakaś tajemnica? A skoro to jest zakład produkcyjny to raczej logicznym jest że będą tam produkować, a nie zajmować się hodowlą jedwabników.
Swoją drogą - zazdroszczę słuchu. Nawet w czasach kiedy jeszcze w tym zakładzie produkcja szła pełną parą, nie sposób było cokolwiek usłyszeć stojąc blisko hali, a nie mówiąc już np. za ogrodzeniem. Stawiam kratę browaru temu, który siedząc w swoim mieszkaniu w tamtej okolicy, będzie w stanie usłyszeć cokolwiek.

Ale to taka nasza narodowa natura.... ponarzekać...

Aa; 27 października 2017, 23:50

Jeszcze kilka lat i owa fabryka bedzie w centrum miasta. Teren powinien zostać przekształcony na mieszkaniowy.

as; 29 października 2017, 10:23

Włodarzom nie zależy na porządku urbanistycznym miasta. Mamy w środku miasta spółdzielnie Inwalidów, zakłąd po byłej fabryce przy Piłsudskiego, to czemu nie oszukać mieszkańców i zmienić kolejny raz zdanie. Rządzi kasa a nie mieszkańcy. W jednej części miasta ze względu na hałas likwiduje się piękną kostkę, a w drugiej części miasta, gdzie było zielone światło dla budownictwa, nie jest ważny hałas, tylko biznes. Nikt również nie informuje ile kosztują zmiany planów zagospodarowania terenu? Kto chciałby utożsamiać się z miastem, gdzie wola mieszkańców nie jest istotna. Przykłąd Głuchowa, Rynku, FSO, i wielu innych inwestycji jest tego dowodem. A nie ma miejsca i pieniędzy na halę sportową, dom kultury, miejsca na letnią rekreację a liczy się tylko komercja i biznes w kulturze i sporcie, Wszyscy mają zarabiać, głosować, jednak ostatecznie o wszystkim decyduje, tylko włodarz. Daje się złudzenie innym ze to oni mają wpływ na decyzje ale to tylko iluzja.

Pisanie w swojej tubie i ulotce wyborczej jaką jest bez wątpienie dla Burmistrza Życie Grójca, że to Radni podjęli w 2014r. decyzje o przekształceniu terenów po FSO pod budownictwo mieszkaniowe jest hipokryzją. I jak twierdzi Burmistrz zawsze tam było FSO.
Przecież radni przychylili się tylko do decyzji urbanistów, ekspertów, którzy takie rozwiązanie zaproponowali, jako najlepsze dla miasta i jego rozwoju.
Kolejny raz przekonamy się co się liczy dla włodarza: kasa czy oczekiwania mieszkańców.

czas; 31 października 2017, 11:31

mają to w d.., włodarze wypoczywają nie w Grójcu, a ciemny lud otrząśnie się, kiedy będzie za późno. Podobny los, jak z terenami rekreacyjnymi i biogazownią w Głuchowie,

Ktos; 2 listopada 2017, 12:52

Ile lat stoi fabryka?? Co bylo pierwsze bloki??? Fabryka po fsp jest odkąd pamietam . Szlachta z wioch sie przeprowadzila do grojca i chca rzadzic miastem . Wiadome bylo ze kiedys cos bedzie z tej fabryki . Deweloper kupuje dzialki i ma w dupie gdzie buduje bloki a ludzie kupuja za dobra cene bo taniej miejcie pretensje do siebie .fabryki nikt nie chowa caly czas stoi w jednym miejscu.widzieliscie gdzie sie wprowadzacie I niech wkoncu zacznie sie cos w niej dziac

burmistrz dal zielone swiatlo dla blokow; 2 listopada 2017, 14:55

wladza nieprzerwanie rzadzi w Grójcu od kilkudziesieciu lat, a elyta radnych realizuje plany wieloletnie...... to nie wiedzieli co sie wiaze z nowym planem? a moze bardziej myśleli o spółce wodociagowej i fabryce w Gluchowi. A może woleli pobiesiadowac w strefie VIP-ow na Jablonce lub w zaprzyjaźnionych przez nich miastach w Europie.

do "asa" z 29.10.17 r.; 3 listopada 2017, 07:51

Asem w myśleniu to Ty nie jesteś, natomiast w głupocie i sianiu zamętu przyznał bym Tobie medal, złoty medal!!!!

eeetam; 3 listopada 2017, 13:06

jednak prawda boli...... i obnaża hipokryzję

as ; 3 listopada 2017, 13:10

myśleniu i mądrości,nikt nie dorówna elycie, która od 20 lat rządzi miastem i do niedawna rządziła powiatem. Swoim ego przerastacie Panstwo Cara Rosji.

as; 3 listopada 2017, 13:40

są więksi mistrzowie wszechczasow, od złotych medalistów zamętu.... z jedna różnicą, ze Ci drudzy sa mistrzami w zamiataniu pod dywan i dlu😏😍😁go nie zostaną pobici! i zamet zdradza ich konfabulacje i boli!

kc@; 5 listopada 2017, 08:55

Niech małorolni wrócą na wieś to nie będzie problemu bo teraz nagle w grojcu ciszy by chcieli, jak chcza ciszy to niech do puszczy jadą

Grojec; 6 listopada 2017, 08:47

nie cisza jest wazna, ale kazda zlotowka na wymianę kostki na rynku

arkadiusz; 7 października 2018, 19:42

Jak wam głośno to z pretensjami do dewelopera albo chodzić i spać w słuchawkach .

arkadiusz; 7 października 2018, 19:44

Jak wam głośno to z pretensjami do dewelopera albo chodzić i spać w słuchawkach .

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec i FC Mundialito zapraszają piłkarskie młode talenty na TESTY W czwartek, 20 czerwca na stadionie GOS w Grójcu odbędą si...
Będą zmiany personalne w parafiach z terenu powiatu grójeckiego Archidiecezja Warszawska opublikowała w poniedziałek...
Trzy awanse! Rewelacyjna wiosna młodzieży Mazowsza Grójec! Kapitalnie spisały się zespoły młodzieżowe grójeckiego...
Przedszkole nr 4 w Grójcu kończy 40 lat! Publiczne Przedszkole nr 4 w Grójcu rozpoczęło działalność...
Półkolonie z Mazowszem Grójec! Zapisy trwają! GKS Mazowsze Grójec zaprasza do udziału w zajęciach...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.