Terytorialsi pomogli w przeprowadzeniu pacjentów DPS w Tomczycach

29 kwietnia 2020; 15:18

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Żołnierze 61 batalionu lekkiej piechoty w Grójcu pomogli pracownikom i pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Tomczycach na czas dekontaminacji w przeprowadzeniu pacjentów z jednego skrzydła budynku do drugiego.Terytorialsi z Grójca zjawili się w gminie Mogielnica, by na czas dekontaminacji pomieszczeń, wspólnie z pracownikami placówki, przenieść podopiecznych do innego lokum.

Żołnierze zabezpieczeni w środki ochrony indywidualnej m.in.: kombinezony, maseczki, okulary oraz ochraniacze na buty pomagali w transporcie pacjentów z jednego skrzydła budynku do drugiego. - Część z pacjentów była transportowana na wózkach, z kolei pozostali zostali przeniesieni na materacach  - dodaje ppor. Jolanta Maciaszek, oficer prasowy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

- Dom Pomocy Społecznej w Tomczycach serdecznie dziękuję za wsparcie podczas dezynfekcji domu. Pomoc żołnierzy okazała się niezbędna przy ograniczonej ilości kadry pracowniczej – powiedziała Pani Anna Wiśniewska pełniąca obowiązki dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Tomczycach.

- Zadanie było wymagające, w których pomocnym ramieniem i siłą wykazali się żołnierze z grójeckiego batalionu. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc, a sytuacja w Domu Pomocy Społecznej się polepszyła - mówi major Grzegorz Wilczewski, zastępca dowódcy 61 blp w Grójcu.

To pierwsze takie zadanie realizowane na terenie stałego rejonu odpowiedzialności 61 batalionu lekkiej piechoty w Grójcu.

Terytorialsi aktywnie biorą udział w zwalczaniu skutków epidemii koronowirusa. Zajmowali się między innymi ochroną i mierzeniem temperatury osób przebywających na lotnisku Okęcie. Żołnierze biorą również  udział we wspólnych działaniach z policją, kontrolując osoby przebywające w kwarantannie. Wspierają Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej na terenie województwa Mazowieckiego, pomagając w dostarczaniu żywności, leków czy innych niezbędnych środków do życia, a także udzielają wsparcia kombatantom, osobom starszym i przebywającym w kwarantannie.

Od 20 kwietnia br. w każdym województwie na bazie brygad obrony terytorialnej oraz jednostek podległych Dowódcy Generalnemu RSZ zostały utworzone Zespoły Interwencji Kryzysowych. Głównym celem powstania zespołów jest wsparcie ewakuacji i przywracania zdolności do funkcjonowania Domów Pomocy Społecznej. Zespoły są kierowane do działania przez Dowództwo WOT na wniosek Głównego Inspektora Sanitarnego lub odpowiedniego wojewody.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Młodzi policjanci w grójeckiej komendzie Młodzi policjanci w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu...
Trwa sprawdzian służb ratowniczych! Na S7 autobus przygniótł dwa samochody Na nowej drodze S7 Grójec - Warszawa (odcinek nieudostę...
Mocne uderzenie w przestępczość narkotykową. Akcja policji w Grójcu Ponad 700 kilogramów różnego rodzaju narkotyków mogło...
Wybieramy hotel na weekend — na co zwrócić uwagę? Planując weekendowy wyjazd, musimy zwrócić uwagę na kilka...
Wjechał w ogrodzenie. Miał blisko 3 promile alkoholu Blisko 3 promile alkoholu w organizmie i wsiadł za...

Najnowsze ogłoszenia

Nowoczesne donice, fontanny, oczka... Szeroki asortyment sklepu online obejmuje nowoczesne donice duże
Informatyk – praca zdalna Nasz nowy Klient to Europejska sieć sklepów wielobranżowych. Od dwudziestu...
Szukam niani - dorywcza Witam,
szukamy niani, może to być osoba starsza jak i młoda....
Kucharz chef de partie praca w hotelu... O naszej firmie
Cekal jest polską agencją pośrednictwa pracy...
... Wydzierżaw działkę pod FARMĘ fotowoltaiczną i zarabiaj od 10 000 zł...

Firmy z Grójca i okolic

Ucando Wszystkich firmy i osoby prywatne z Grójca okolic zapraszamy do odwiedzenia...
Wynajem koparki - 1Rent 1RENT to wypożyczalnia maszyn budowlanych z wieloletnim doświadczeniem...
Serwis laptopów RatujLaptopa Masz problem ze swoim laptopem i szukasz specjalistów, którzy zadbają...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Klinika Medycyny Estetycznej FabMed Klinika Medycyny Estetycznej FabMed działająca w Warszawie specjalizuje...

2013-2021 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.