Terytorialsi pomogli w przeprowadzeniu pacjentów DPS w Tomczycach

29 kwietnia 2020; 15:18

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Żołnierze 61 batalionu lekkiej piechoty w Grójcu pomogli pracownikom i pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Tomczycach na czas dekontaminacji w przeprowadzeniu pacjentów z jednego skrzydła budynku do drugiego.Terytorialsi z Grójca zjawili się w gminie Mogielnica, by na czas dekontaminacji pomieszczeń, wspólnie z pracownikami placówki, przenieść podopiecznych do innego lokum.

Żołnierze zabezpieczeni w środki ochrony indywidualnej m.in.: kombinezony, maseczki, okulary oraz ochraniacze na buty pomagali w transporcie pacjentów z jednego skrzydła budynku do drugiego. - Część z pacjentów była transportowana na wózkach, z kolei pozostali zostali przeniesieni na materacach  - dodaje ppor. Jolanta Maciaszek, oficer prasowy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

- Dom Pomocy Społecznej w Tomczycach serdecznie dziękuję za wsparcie podczas dezynfekcji domu. Pomoc żołnierzy okazała się niezbędna przy ograniczonej ilości kadry pracowniczej – powiedziała Pani Anna Wiśniewska pełniąca obowiązki dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Tomczycach.

- Zadanie było wymagające, w których pomocnym ramieniem i siłą wykazali się żołnierze z grójeckiego batalionu. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc, a sytuacja w Domu Pomocy Społecznej się polepszyła - mówi major Grzegorz Wilczewski, zastępca dowódcy 61 blp w Grójcu.

To pierwsze takie zadanie realizowane na terenie stałego rejonu odpowiedzialności 61 batalionu lekkiej piechoty w Grójcu.

Terytorialsi aktywnie biorą udział w zwalczaniu skutków epidemii koronowirusa. Zajmowali się między innymi ochroną i mierzeniem temperatury osób przebywających na lotnisku Okęcie. Żołnierze biorą również  udział we wspólnych działaniach z policją, kontrolując osoby przebywające w kwarantannie. Wspierają Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej na terenie województwa Mazowieckiego, pomagając w dostarczaniu żywności, leków czy innych niezbędnych środków do życia, a także udzielają wsparcia kombatantom, osobom starszym i przebywającym w kwarantannie.

Od 20 kwietnia br. w każdym województwie na bazie brygad obrony terytorialnej oraz jednostek podległych Dowódcy Generalnemu RSZ zostały utworzone Zespoły Interwencji Kryzysowych. Głównym celem powstania zespołów jest wsparcie ewakuacji i przywracania zdolności do funkcjonowania Domów Pomocy Społecznej. Zespoły są kierowane do działania przez Dowództwo WOT na wniosek Głównego Inspektora Sanitarnego lub odpowiedniego wojewody.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Młodzi policjanci uczą się na wykładach u starszych kolegów Nowo przyjęci policjanci w Komendzie Powiatowej Policji w...
Trzy ofiary koronawirusa w powiecie grójeckim Raport zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2) na terenie...
Drogowcy podsumowali postępy przy budowie nowej trasy Grójec - Warszawa Finalizowane są prace na odcinku pomiędzy Tarczynem a...
Pomoc dla rodziny, która straciła dom w wyniku pożaru Rodzina straciła swój dobytek w wyniku pożaru do którego...
Turniej mikołajkowy o Puchar Dyrektora GOS Klub MKS Grójec organizuje Turniej Mikołajkowy, w którym g...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Farba żywica do basenów betonu uszczelniająca... EXPRES DOSTAWA

Żywica epoksydowa odlewnicza jest żywicą...
Sprzedam las 2.2 ha Sprzedam las 2.2 ha wies przykory sosna brzoza trochę Dębu las szescdziesiecio...
... Sprzedam w pełni działający sklep internetowy typu e-grocery który działał...
Rymarka Seiko potrojny transport,... Rymarka japońskiej firmy Seiko, przeszywa 2 cm skor, potrojny transport...
Naprawa przedsionki campingowe, pokrycia... Naprawa przedsionków do przyczep campingowych, Szycie oraz naprawa ...

Firmy z Grójca i okolic

Alerta - kursy i szkolenia BHP Prowadzisz firmę i potrzebujesz kompleksowej obsługi BHP i przeciwpożarowej?...
Zarządzanie Nieruchomościami Grzegorz... 68.32.Z Zarządzanie nieruchomościami wykonywane na zlecenie
Firma przeprowadzkowa Lider - Przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową z Krakowa, jednak wykonujemy także przeprowadzki...
zielonyVOLT.pl Podstawową działalność firmy stanowi dostarczanie kompleksowych rozwiązań...
Fotowoltaika Brewa Zbudujemy dla Ciebie instalację fotowoltaiczną i obniżymy rachunki za...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.