Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Terytorialsi z Grójca ruszyli do Płocka

15 lutego 2021; 14:41

Informacja prasowa

1 komentarz

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

W niedzielę przed południem grupa żołnierzy z 61 batalionu lekkiej piechoty z Grójca ruszyła do Płocka. Na miejscu podmienili swoich kolegów, którzy od wtorku całodobowo działają przy podtopieniach w mieście Płocku i okolicznych miejscowościach.

News will be here

9 lutego br. w rejon ul. Rybaki w Płocku, gdzie wody rzeki Wisły zalały deptak skierowany został Zespół Oceny Wsparcia 6 Mazowieckiej Brygady OT (ZOW 6MBOT). Po rekonesansie i konsultacjach z samorządowcami oraz strażą pożarną zdecydowano o zaangażowaniu żołnierzy lokalnego 64 batalionu lekkiej piechoty, w sile początkowo 15 żołnierzy oraz 2 samochodów ciężarowych. Pierwsi żołnierze pojawili się na miejscu po godzinie 13.00. W związku ze stale podnoszącym się poziomem rzeki oraz wodą wdzierająca się do budynków mieszkalnych zaangażowanie terytorialsów w działania zostało zwiększone. Decyzją Ministerstwa Obrony Narodowej do Płocka skierowano 80 żołnierzy, którzy w systemie rotacyjnym trzygodzinnym pełnili służbę w terenie. Od wtorku w rejon działania kierowani byli żołnierze z Płocka i Pomiechówka. W niedzielę do pomocy ruszyli Terytorialsi z 61 blp w Grójcu i 62 blp w Radomiu.

Choć na chwilę obecną sytuacja na Wiśle stabilizuje się, a na wodowskazach systematycznie odnotowuje się spadki, wszystkie służby pozostają w stanie najwyższej gotowości.  Nadal obowiązuje stan alarmu przeciwpowodziowego dla miasta Płocka. W sobotę na Wisłę ruszyły lodołamacze. Wczoraj (14 lutego) udało im się dotrzeć nieco za Dobrzyń. Akcja lodołamania jest dziś kontynuowana.

Żołnierze z Grójca patrolują wały

Od wtorku żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wspierali w układaniu zapór z worków z piaskiem straż pożarną. Łącznie ułożono kilka tysięcy worków, które ciągle chronią domu przed zalaniem wodą. W dalszym ciągu Terytorialsi całodobowo patrolują stany wałów i poziom wody.

Dodatkowo żołnierze przy użyciu oskardów i łopat prowadzą akcje związane z usuwaniem zlodowaceń na posesjach osób niepełnosprawnych i seniorów. Woda, która zalała posesje szybko zamarzła, a pokrywa lodowa uniemożliwia otwieranie furtek i bram oraz ogranicza poruszanie się.

TAGI:

Komentarze (1):

Xl; 18 lutego 2021, 19:16

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...
Opinie o kuchniach z Agaty: przewodnik po najnowszych trendach i funkcjonalnościach Kojarzące się ze stylem retro ryflowane fronty i niebanalne...
Dzień Dziecka na Osiedlu Ilona w Grójcu Osiedlowy Dzień Dziecka to świetna okazja do wspólnej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.