Terytorialsi z Grójca wpierają mazowieckich policjantów

25 marca 2020; 10:12

Informacja prasowa

8 komentarzy

Od kilku dni żołnierze 61 batalionu lekkiej piechoty z Grójca wspierają policjantów, którzy w porozumieniu ze służbami sanitarnymi sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach. Terytorialsi pełnią wspólne patrole z policjantami w Warszawie, Grójcu oraz w Nowym Mieście nad Pilicą.

Działania te są prowadzone na mocy decyzji ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Zakres pomocy obejmuje udział we wspólnych patrolach, których zadaniem jest sprawdzenie, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach. Wspólne działania służb medycznych oraz żołnierzy i policjantów mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

- Ponad 50 żołnierzy wyjechało z Grójca w niedzielę rano, aby wesprzeć w działaniach policjantów. Wspólnie wspieramy Policjantów z Komenty Stołecznnej Policji w Warszawie, Komendy Powiatowej z Grójca oraz z Posterunku Policji w Nowym Mieście nad Pilicą. Nasi żołnierze będą codziennie pełnić patrole aż do odwołania - informuje podpułkownik Janusz Ostrowski.

- Cieszę się, że nie słabnie zaangażowanie w działania naszych Terytorialsów, bo przed nami kolejne wyzwania i praca na rzecz lokalnej społeczności i poprawy sytuacji w kraju – dodaje dowódca batalionu.

W patrolach uczestniczy minimum jeden policjant i żołnierz.  Posiadają oni listę osób i adresów, pod które muszą się udać, aby nawiązać kontakt z odizolowaną osobą. W miarę posiadanych możliwości do zadań wsparcia Policji kierowani są żołnierze posiadający przeszkolenie medyczne i wyposażeni w plecaki medyczne.

- Podczas patrolu policjant dzwoni do osoby przebywającej w kwarantannie, pyta o stan zdrowia, o doraźne potrzeby. Rola Terytorialsa polega na pomocy policjantowi, odnotowaniu potrzeb i oczekiwań osób przebywających w kwarantannie, czy też w nawigowaniu w terenie, aby sprawnie dotrzeć do mieszkańców - dodaje ppor. Jolanta Maciaszek Oficer prasowy 6 Mazowieckiej Brygady Oborny Terytorialnej.

Osoby przebywające w kwarantannie są wyrozumiałe i akceptują sytuację, jaka ich spotkała. Odwiedziny policyjno-wojskowego patrolu są postrzegane jako faktyczne kroki zmierzające do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Wszystkie kontrole odbywają się w sposób wykluczający możliwość kontaktu fizycznego żołnierzy i policjantów z osobą objętą kwarantanną. Mundurowi rozmawiają z taką osobą telefonicznie bądź za pośrednictwem domofonu.

To kolejne działania realizowane przez mazowieckich Terytorialsów. Obecnie 61 blp zaangażowany jest w zadania związane z ograniczaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa  na terenie Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina Warszawa-Okęcie. Żołnierze – ochotnicy dostarczają żywność do osób objętych kwarantanną, sprawują opiekę nad kombatantami.

Dodatkowo przez ostatni tydzień kilkunastu żołnierzy z 61 blp zareagowało na apel Centrum Krwiodawstwa i oddało krew. W poniedziałek stawiło się w Warszawie na ul. Saskiej kolejnych 13 osób. Przykład swoim żołnierzom dali dowódca 61 blp – ppłk. Janusz Ostrowski oraz dowódcy kompanii.

TAGI:

Komentarze (8):

Jaro; 25 marca 2020, 12:20

Brawo Jasiu.

Xxx; 25 marca 2020, 13:41

To pokazuje skalę zjawiska w powiecie.

Apeluje; 25 marca 2020, 14:15

A ja się pytam Panie Gwiazda gdzie są komunikaty wygłaszane przez megafony na ulicach przez Straż Miejska czemu nic się nie dzieje w tym temacie ruszcie się

ela; 25 marca 2020, 16:01

a ja mam pytanie kiedy tą patologie na mszczonowskiej ktoś wreszcie usadzi w domach bo tylko na blokach latają po czterech i więcej mimo zakazu ' a policji ani widu ani słychu

As; 25 marca 2020, 21:14

Po co dwuosobowe patrole , żeby z zewnątrz sprawdzić , czy ktoś siedzi w domu? Jedna nie wystarczy? Obawiam się ,ze ze względu na to ,że kilkadziesiąt tysięcy policjantów w kraju zajmuje się takimi problemami znacząco pogarsza się stan bezpieczeństwa.

Jasko; 25 marca 2020, 21:28

Janusz jesteś wzorowym dowódcą

jasko.bin; 25 marca 2020, 21:37

Janusz jesteś wzorowym dowódcą. Jest mi niezmiernie miło ,że byłem Twoim podwładnym. Żołnierskie pozdrowienia.

Elektra; 25 marca 2020, 22:52

A ja już od kilkunastu dni usiłuję się dowiedzieć gdzie jest straż miejska. Pytanie to zadawałam w różnych miejscach i nic. Dlaczego to policja kontroluje osoby w kwarantannie. To powinno być zadaniem strażników, Wszystkie inne służby (straż pożarna, graniczna, policja, wojsko, terytorialsi itp) a straż nawet nie pogoni wałęsającej się młodzieży. Za co te "tłuste koty biorą kasę?

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Kradł katalizatory z samochodów na hotelowym parkingu Policjanci z Warki zatrzymali 23-letniego mężczyznę,...
ŻTC BIKE RACE w najbliższą niedzielę w Grójcu Już 16 sierpnia w Grójcu odbędzie się trzeci etap ŻTC BIKE...
Stadion przy ulicy Laskowej zostanie przebudowany We wtorek podpisano umowę na "Opracowanie dokumentacji...
Policjanci zlikwidowali plantację konopi pod Grójcem 28-letni plantator usłyszał prokuratorskie zarzuty i grozi...
Nowe zakażenie koronawirusem w powiecie grójeckim W ciągu ostatniej doby potwierdzono jedno nowe zakażenie...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

HDOmedical zatrudni Opiekunkę, 85521... "HDOmedical zatrudni Opiekunkę, 85521 Ottobrunn ...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... "Opiekunka osoby starszej w Niemczech, Frankfurt am Main
...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... "Opiekunka osoby starszej w Niemczech, Oedheim kolo Heilbronn
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... "Opiekunka osoby starszej w Niemczech, 21037 Hamburg
HDOmedical zatrudni Opiekunkę, 97688... "HDOmedical zatrudni Opiekunkę, 97688 Bad Kissingen, okolice Fulda...

Firmy z Grójca i okolic

Take Care Polska sp. zoo. Firma zajmuje się dochodzeniem zaniżonych odszkodowań zarówno z OC sprawcy...
... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...
Zarządzanie Nieruchomościami Grzegorz... 68.32.Z Zarządzanie nieruchomościami wykonywane na zlecenie
... Zapchany filtr cząstek stałych DPF to nie problem! Z naszą pomocą, w...
zielonyVOLT.pl Podstawową działalność firmy stanowi dostarczanie kompleksowych rozwiązań...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.