Test&GO – zbadaj się i jedź w Grójcu

29 maja 2020; 07:23

Informacja prasowa

6 komentarzy

Fot. materiały prasowe

Grójec i Czerwińsk są pierwszymi miastami na mapie Mazowsza, w których uruchomiono mobilne punkty badań na obecność koronawirusa. Za organizację miasteczka do poboru wymazów metodą „drive-thru” w południowym Mazowszu odpowiadają żołnierze 61 batalionu lekkiej piechoty z Grójca.

TEST&GO rozpoczął funkcjonowanie w Grójcu 28 maja br. o godzinie 09.00 na stadionie przy ul. Piotra Skargi 12. Koordynatorem zadania jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a głównym organizatorem 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej. Działania zrealizowano we współpracy ze Starostwem Powiatowym, Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelokronicznej oraz Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grójcu.

Żołnierze przeprowadzają badania wyłącznie obcokrajowcom, którzy wcześniej zostali zgłoszeni przez swojego pracodawcę do KRUS. Są to osoby, które do Polski przyjechały po 18 maja w celu wykonywania prac sezonowych w rolnictwie.

Pobieranie wymazów jest bezpłatne i nie wymaga opuszczania samochodu przez osobę, od której jest pobrana próbka (metoda DRIVE-THRU).  Miasteczko składa się z pięciu punktów, które kolejno pokonuje auto: miejsca wyczekiwania, strefa ewidencji, strefa poboru wymazów, strefa wyczekiwania z wywiadem medycznym oraz strefa dekontaminacji. Pokonanie całej trasy zajmuje ok. 15 minut. Pobrane próbki przekazywane są do laboratorium i poddawane badaniom diagnostycznym. Przebadane osoby otrzymają informację o wyniku badania drogą telefoniczną, nie dłużej niż w przeciągu dwóch dni.

Organizacja punktu poboru wymazów Covid-19 test drive thru w Grójcu trwała ok. 12 godzin i wymaga ciężkiej pracy 25 żołnierzy.

- To duże przedsięwzięcie dla grójeckiego batalionu, które wymaga od żołnierzy skupienia oraz zachowania wszelkich procedur bezpieczeństwa. Pierwszego dnia nasi żołnierze pobrali wymazy od 41 obcokrajowców, jutro będzie ich już dwa razy więcej. - tłumaczy mjr Grzegorz Wilczewski, zastępca dowódca 61 batalionu lekkiej piechoty z Grójca odpowiedzialny za przygotowanie punktu „Test&GO”.

W powiecie grójeckim do tej pory potwierdzono ponad 300 przypadków zakażenia wirusem COVID-19.  Szacuje się, że do powiatu grójeckiego przez najbliższe cztery miesiace może przyjechać do 20 tys. pracowników sezonowych.

TAGI:

Komentarze (6):

A...; 29 maja 2020, 09:23

Rozumiem ,że mieszkańcy też dowiedzą się o ewentualnych zakażeniach ,tzn. Sanepid ujmie je w swoich raportach.

Ktos; 29 maja 2020, 10:24

A ty Polaku pracuj płać podatki i za wszystko płać.

Do ktoś; 29 maja 2020, 14:49

A kto Ci każe za testy płacić za testy na cironawirusa

Do Do ktoś; 30 maja 2020, 21:47

To idzie z naszych podatków baranie, więc to my je płacący sponsorujemy pracowników sadownikom, którzy mogą sobie kupić kolejny samochód i pośmiać się z tych co pracują na etacie i odprowadzają każdy grosz podatku.

Armagedon2020; 31 maja 2020, 14:05

Przyjechało ich już ponad 2000, a ma przyjechać ponad 20000,a na badania przyjechało 41 to coś nie tak, to zaraza na nowo się wróci dlaczego policja nie pilnuje sprawdzając każdego,który zatrudnia cudzoziemców czy ma zrobione badania na covid19,przecież mają rejestr ile osób jest w danym gospodarstwie,z Powiatowego Urzędu Pracy, z przejść granicznych. Niech jeżdżą i sprawdzają, bo inaczej to z powrotem będzie powtórka,z rozrywki , a wracając co do opłat za badania to te nasze płaczki naprawdę mają kasę, żeby samemu płacić, stać tych chamów, oszustów , naciągaczy, leniuchów mają dzieci i rodziny niech sami pracują,a nie ludzi zatrudniają za marne pieniądze . Kupują mieszkania,samochody.Wszyscy Polacy powinni być przebadani bezpłatnie, a nie robić wyjątki, na Covid19. Zatrudniam to koszty ponosze sam jak w przedsiębiorstwie,sądownictwo to teraz małe przedsiębiorstwo. Miłego dnia.

A...; 31 maja 2020, 15:44

Ach ci biedni sadownicy! Wesel na 500 osób już nie mogą urządzać , to wystarczyłoby na testy dla pracowników.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Koronawirus w powiecie grójeckim: raport z 4 lipca Jedna osoba została uznana za ozdrowieńca, trzy objęto...
Początek towarzyskiego grania na „szóstkę” W pierwszym meczu towarzyskim w ramach przygotowań do...
Osobówka uderzyła w skuter Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu Alei Niepodległości z...
Zakażony członek komisji wyborczej w Jasieńcu Niedługo po niedzielnych wyborach okazało się, że jeden z...
Beata Szydło przyjedzie do Grójca W najbliższą niedzielę na Placu Wolności odbędzie się...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Praca przez Internet W dzisiejszych czasach, w dobie szeroko rozwiniętych usług internetowych,...
Praca w branży spożywczej! Bez stawki... Agencja zatrudnienia Morego (cert.16198) poszukuje dla swoich holenderskich...
... Spedycja i Transport Acropol Sp. z o.o. Sp.k. jest dynamicznie rozwijającą...
Praca w branży spożywczej - również... Agencja pracy Morego (cert.16198) poszukuje dla swojego klienta pracowników...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...

Planowany termin wyjazdu: od zaraz na 6-8 tyg.

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...
Fotowoltaika Brewa Zbudujemy dla Ciebie instalację fotowoltaiczną i obniżymy rachunki za...
... Zapraszamy wszystkie firmy z Grójca i okolic do odwiedzenia sklepu internetowego...
Firma przeprowadzkowa Lider - Przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową z Krakowa, jednak wykonujemy także przeprowadzki...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.