Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

To był bardzo pracowity tydzień dla grójeckiej grupy SPEED

6 maja 2024; 13:19

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego grójeckiej komendy w minionym tygodniu ujawnili 128 wykroczeń, z których 123 dotyczyło przekroczenia prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali aż 5 praw jazdy kierowcom, którzy znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość.

News will be here

Prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych, często kończących się tragicznie. Niestety w dalszym ciągu spotkać można kierowców, którzy znaki drogowe traktują z przymrużeniem oka. W ubiegłym tygodniu policjanci, realizując zadania grupy SPEED, nadzorowali ruch na drogach powiatu grójeckiego. Efektem ich pracy jest ponad 100 nałożonych mandatów, zatrzymane prawa jazdy i dowody rejestracyjne.

We wtorek (30 kwietnia) nad ranem mężczyzna kierujący Mercedesem z pewnością nie zauważył, że wjechał w obszar zabudowany. 18-latek w Jasieńcu jechał z prędkością aż 124km/h. Za swoje gapiostwo stracił uprawnienia, został też ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł i 15 punktami karnymi.

1 maja zatrzymane zostało aż 3 prawa jazdy. Pierwsza w ręce policjantów wpadła 38-latka, która w miejscowości Czekaj rozpędziła auto do 108 km/h w obszarze zabudowanym. Kierującej zostało zatrzymane prawo jazdy oraz nałożony mandat (1500 zł i 13 pkt karnych).

Dwie godziny później w Lechanicach swoje uprawnienia stracił 21-latek, który kierując BMW poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością 104 km/h. On również otrzymał mandat 1500 zł i 13 punktów karnych.

Tuż przed 17:00 w Karolewie kierujący audi mężczyzna przekroczył prędkość aż o 67km/h (117/50). Spotkanie z grójecką drogówką zakończyło się mandatem w wysokości 2000 zł i 14 punktami karnymi, zatrzymano także prawo jazdy.

Kolejny kierujący na długo zapamięta piątkową podróż przez Murowankę. 28-letni mieszkaniec Warszawy rozpędził swoje auto do 122 km/h. Za taką prędkość nałożono na niego mandat w kwocie 5000zł z uwagi na popełnienie wykroczenia w warunkach recydywy. Do jego konta zostało dopisane 15 punktów karnych. 28-latkowi nie zatrzymano prawa jazdy, ponieważ … go nie posiadał. Ten wątek znajdzie swój finał w sądzie.

mł. asp. Agata Sławińska

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.