Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net

To był pracowity weekend grójeckich policjantów

6 czerwca 2023; 14:03

Informacja prasowa

4 komentarze

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Intensywny weekend mieli policjanci z grójeckiej komendy. Piątek, sobota i niedziela były wypełnione festynami, imprezami plenerowymi i sportowymi wydarzeniami. Policjanci byli obecni zarówno dbając o porządek i bezpieczeństwo uczestników, jak i spotykając się i rozmawiając o zasadach bezpieczeństwa i rekrutacji do Policji.

Grójeccy policjanci od wielu lat realizując jedno z najważniejszych swoich zadań, czyli zapobieganie przestępstwom poprzez edukację dla bezpieczeństwa, starają się być na festynach i imprezach plenerowych organizowanych w naszym powiecie. Stoisko policyjne zawsze cieszy się zainteresowaniem najmłodszych, ale również dorośli mogą tam porozmawiać o bezpieczeństwie. Takie spotkania to również okazja do promocji zawodu policjanta.

Policyjne stoisko z ulotkami informacyjnymi i służbowym sprzętem to nie wszystko, milusińscy mogą posiedzieć w policyjnym radiowozie, zrobić sobie zdjęcie z policjantami, obejrzeć sprzęt, między innymi służbowe motocykle. Odwiedzający mogą także spotkać policyjne psy z przewodnikami czy technika kryminalistyki. Na policyjnym stoisku można uzyskać informacje na temat przepisów ruchu drogowego oraz innych zagadnień dotyczących bezpieczeństwa. Mundurowi udzielają również szczegółowych informacji o tym jak można zostać policjantem.

Mundurowi zawsze chętnie biorą udział w takich imprezach i piknikach, bo dzięki temu mogą prowadzić w trakcie zabaw działania edukacyjne i przypominać wszystkim o zachowaniu zasad bezpieczeństwa na co dzień. Swoją obecnością policjanci chcą przypomnieć dzieciom, że policjant jest przyjacielem, do którego zawsze mogą zwrócić się o pomoc.

W miniony weekend mogliście nas spotkać m. in. na imprezie Nowe Miasto Biega, festynie "Spotkanie z Błogosławionym" w Nowym Mieście nad Pilicą, na pikniku z okazji Dnia Dziecka w Bądkowie, Jasieńcu, Koceranach, Zalesiu i Warce oraz Dniach Chynowa i Belskim Festiwalu Kultury. Zadbaliśmy także o bezpieczeństwo uczestników zgromadzenia Przeciw Przemocy Wobec Dzieci oraz kilku meczów piłki nożnej.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (4):

Hhgfvhhhgddjhdxbnkjgfddvnj; 7 czerwca 2023, 07:25

Każdy ma pracowite dni w pracy.Policja łaski nie robi, mają przywileje np.emerytalne,przymusu pracy w policji nie ma,nie pasuje to trzeba znaleźć inną pracę.

Maria; 7 czerwca 2023, 11:02

Największym wydarzeniem minionego weekendu był zapewne marsz 4 czerwca w obronie demokracji.Policjanci z grójeckiej policji pewnie też tam byli.

Do Maria; 7 czerwca 2023, 13:19

Owszem w opinii uczestników.
Powiedziała prostytucja, połamana demokracja, połamana konstytucja.

Maria; 8 czerwca 2023, 17:52

Zapewne uczestniczyłeś w Ogólnopolskiej Paradzie Kół Gospodyń Wiejskich w Opocznie.Zapewne były tłumy.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

W trakcie libacji zaatakował kompana 30-centymetrowym nożem Policjanci zatrzymali 53-latka, który jest podejrzany o usi...
Nauka Pływania | instruktor Emil Siedlarz | Chełmiec - Nowy Sącz - Korzenna
Księgowość w stolicy. Jakie są realia pracy księgowych w Warszawie? Praca w księgowości należy do zawodów cieszących się dużym...
Podpisano umowę! Wkrótce rusza przebudowa stadionu przy Laskowej W czwartek burmistrz Dariusz Gwiazda podpisał umowę na...
Ostatnie pożegnanie podinspektora Pawła Korczaka W środę w Tarczynie obyła się uroczystość pogrzebowa...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.