To koniec pewnej epoki. Z mapy Grójca znika kultowa księgarnia

To smutny dzień dla lokalnej kultury. Funkcjonująca od kilkudziesięciu lat w centrum miasta Księgarnia K.Lichosik kończy swoją działalność.
To miejsce znają zapewne nie tylko fani dobrej lektury, ale też rodzice i uczniowie, którzy przez lata zaopatrywali się tutaj w podręczniki, przybory szkolne czy też zabawki. Mowa o księgarni, którą w pasażu przy ulicy Piłsudskiego, vis-a-vis parku miejskiego, prowadził Krzysztof Lichosik wraz ze swoją małżonką i najbliższą rodziną.
Niestety, napisaliśmy „prowadził”, bowiem we wtorek w mediach społecznościowych właściciel poinformował, iż księgarnia kończy swoją działalność.
Ogłaszając te wiadomość Pan Krzysztof nie ukrywał wzruszenia. - To spotkanie z Wami jest dla mnie wyjątkowo trudne i wzruszające, ponieważ nadchodzi czas pożegnania z Wami, naszymi klientami. Nasza wspólna przygoda dobiega końca, ponieważ postanowiliśmy zakończyć działalność. Razem z panią Ulą, Agatą, Kubą i moją żoną spędziliśmy tutaj kilkadziesiąt lat, czując się jak w rodzinie. Przychodziliśmy do księgarni z przyjemnością, i mamy poczucie, że przez te lata zachęciliśmy wiele osób do czytelnictwa – mówi na nagraniu zamieszczonym na facebookowym profilu księgiarni, Pan Krzysztof.
- Czule myślimy o stałych klientach, którzy wracają do nas regularnie. Uwielbiamy te spotkania i pogaduszki, szczególnie ja. Spędzajcie z nami te ostatnie chwile przed świętami i w czasie świąt, nie zapominajcie o nas i mile nas wspominajcie – zachęca właściciel.
„Bez Was to nie będzie już to samo miasto” – napisał w komentarzu pod nagraniem grójecki artysta i społecznik, Paweł BIBA Binkiewicz. "Panie Krzysztofie, to wielka strata dla naszego miasta, które już nie będzie takie samo. Księgarnia Pana to kluczowe i kultowe miejsce w centrum Grójca" - wtóruje Monika Woźniak, dyrektor Grójeckiego Ośrodka Kultury.
Z tymi opinie nie można się nie zgodzić. Dla wielu mieszkańców Grójca to koniec pewnej epoki. W ich imieniu, a także własnym - redakcji portalu Grojec24.net - dziękujemy Panu Krzysztofowi i całej jego rodzinie za wkład w rozwój czytelnictwa, a co za tym idzie, szeroko rozumianej kultury w naszym mieście.
Napisz komentarz:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Przeczytaj również





Komentarze (11):
Bubu; 17 grudnia 2024, 19:39
Przeżył wredny PiS nie wytrzymał w uśmiechniętej Polsce
Pablo ; 18 grudnia 2024, 00:06
Ćwierć wieku temu ksiazki do szkoły tam zakupiłem
Ania; 18 grudnia 2024, 05:55
W takim razie po nowym roku ruszy licytacja lokalu po księgarni oby tylko nie kolejne chińskie jedzenie czy beauty room, bardzo szkoda
Jurant; 18 grudnia 2024, 08:33
Od małego to było dla mnie magiczne miejsce...
Gdy szedłem na religie(bo za moich czasów religia była w salce przy kościele) to z zachwytem oglądałem wystawę w dawnym budynku przy Placu Wolności(tym w którym później funkcjonowała legendarna Muza).
To wtedy pokochałem książki,które zbieram i kocham do dziś....
Teraz też chodziłem tam czasami ...
Żal...
Ahff; 18 grudnia 2024, 08:42
Sami mamy mały rodzinny biznes. Nie jestem z Grójca,ale chętnie tam zaglądałam jeszcze jako dziecko. Takie księgarnie mają duszę, nie to co E.... Wielka szkoda 😥
Hgf; 18 grudnia 2024, 09:19
To czeka wszystkie prywatne sklepy w Grojcu ..mamy dekadę i markety..pozdrowienia dla P Lichosika
BarAnina ; 18 grudnia 2024, 11:01
Bubu, gdybyś ty, twoje dzieci i cała twoja rodzina kupiła po jednej książce w roku, to takie księgarnie miały by racje bytu.
Nie ma co się dziwić; 18 grudnia 2024, 15:05
Niestety ale statystyki podają że aż 50 % polaków nie przeczytała ani jednej książki w ciągu 1 roku. Ludzie nie chcą być oczytani i elokwentni, chcą być widoczni tu i teraz z krótkim opisem sytuacji z ich życia pod zdjęciem, a to wielka szkoda bo książka ma tylko dobre strony.
Pablo ; 18 grudnia 2024, 21:02
Pewnie kebaba otworzą
Piotr Siennicki; 19 grudnia 2024, 09:52
Państwo, które zmusza kulturę i sztukę do walki na tzw. wolnym rynku - zawsze kończy na piewszym miejscu, z tabunami wybitnych umysłowo osobowości, światowo wykształconych na tyk-sztoku i driftujących beemwiochą w takt łupania Zęka, ale za to doskonale wybieżmotanych czarnym salcesonem dobrodzieja.
Państwu gratulujemy państwa.
Dostęp do miejsc parkowania; 20 grudnia 2024, 18:19
Ograniczenie czasu parkowania wzdłuż Piłsudskiego trochę by zwiększyło dostęp do tam położonych sklepów. Co chwilę któryś się zamyka. Nawet te piekarnicze robią bokami.