Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Trasę Warszawa - Grójec chciał pokonać mając ponad 3 promile!

10 lutego 2024; 09:06

Informacja prasowa

1 komentarz

Fot. KPP w Piasecznie Fot. KPP w Piasecznie

Policjanci piaseczyńskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali mężczyznę, który wykazał się wyjątkowym brakiem rozsądku oraz odpowiedzialności. 28-latek nie tylko przekroczył dozwoloną prędkość, ale jak się później okazało wsiadł za kierownicę kompletnie pijany. W swoim zachowaniu nie widział jednak niczego nagannego.

News will be here

Pomimo codziennych policyjnych apeli dotyczących rozwagi i przestrzegania obowiązujących przepisów, na naszych drogach wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierujących, którzy za nic mają bezpieczeństwo własne i innych, a kolejnym dowodem na to jest postawa 28-letniego mieszkańca powiatu grójeckiego.

Funkcjonariusze piaseczyńskiego wydziału ruchu drogowego, na terenie Nowego Prażmowa, do kontroli drogowej zatrzymali kierującego audi, który przekroczył dozwoloną prędkość jazdy o 25 km/h. Kiedy podeszli do auta, okazało się, że popełnione przez niego wykroczenie jest najmniejszym kłopotem kierującego. Od siedzącego za kierownicą 28-latka było wyraźnie czuć alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że ma on w wydychanym powietrzu ponad 3 promile! Mężczyzna nie widział jednak w swoim zachowaniu niczego nagannego, twierdząc, że jedzie tak już kilkanaście kilometrów i zamierza dojechać do Grójca.

Plany niestety musiały ulec zmianie, a do domu mężczyzna owszem dojechał, ale już nie jako kierujący, a pasażer.

Sprawa 28-latka swój finał znajdzie w sądzie, gdzie nieodpowiedzialny kierujący poniesie konsekwencje prawne zarówno popełnionego przestępstwa, jak również wykroczenia. Za jazdę w stanie nietrzeźwości zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdów oraz wysoka kara pieniężna. Miejmy nadzieję, że czas bez prawa jazdy skłoni mężczyznę do refleksji nad tym, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia!

st. asp. Magdalena Gąsowska

TAGI:

Komentarze (1):

obywatelski; 11 lutego 2024, 17:35

Kolejny przykład, po np. tym z lubuskiego, na to że żadne bzdurne badania kierowców, które UE chce wcisnąć poszczególnym krajom, dadzą efekt formalnie rzekomo oczekiwany.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Jak wybrać odpowiednią, elegancką torebkę? W niektórych sytuacjach niezbędny jest określony i stosowny...
Wyprzedzał na przejściu dla pieszych na oczach policjantów Wyjątkowym brakiem rozsądku wykazał się 64-letni kierujący...
Poważny wypadek na DK50! Pojazdy stanęły w ogniu We wtorek około godziny 12:20 w miejscowości Dębówka (gmina...
Pomóż Ani wrócić do normalnego życia! Trwa zbiórka dla mieszkanki Grójca Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka dla 36-letniej...
Powiatowe obchody Święta Policji w Grójcu W piątek 19 lipca w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.