Grojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki

Trener Maciej Soroka odchodzi z Mazowsza

23 listopada 2020; 13:19

Grojec24.net

41 komentarzy

Maciej Soroka - trener Mazowsza Grójec (fot. SSz) Maciej Soroka - trener Mazowsza Grójec (fot. SSz)

Szkoleniowiec zwrócił się do zarządu klubu o wcześniejsze rozwiązanie umowy.

Po 15.kolejkach rozgrywek IV-ligi prowadzona przez trenera Sorokę drużyna zajmuje 6 miejsce w tabeli z 20 punktami na koncie. Złożyło się na to 5 zwycięstw, 5 remisów i 5 porażek. Bilans bramkowy 21:20.

Soroka był szkoleniowcem pierwszej drużyny Mazowsza od stycznia 2019 roku. W pierwszym sezonie jego pracy zespół zajął trzecie miejsce w tabeli ligi okręgowej. W kolejnym, przerwanym przez pandemię koronawirusa, uplasował się na drugiej pozycji (do skutku nie doszły planowane baraże, za które Mazowsze otrzymało walkowery). Miejsce to zapewniło bezpośredni awans do IV ligi.

Łącznie pod wodzą Macieja Soroki grójecka drużyna rozegrała 48 oficjalnych spotkań w lidze. Zdobyła 96 punktów, na które złożyło się 29 zwycięstw, 9 remisów oraz 10 porażek. Bilans bramkowy 122:56.

Formalnie trenerem pierwszej drużyny przestanie być z końcem grudnia 2020 roku.

Zarząd GKS Mazowsze Grójec dziękuje trenerowi Maciejowi Soroce za pozytywną pracę z pierwszą drużyną i życzy dalszych sukcesów w pracy trenerskiej.

TAGI:

Komentarze (41):

info; 23 listopada 2020, 14:18

Wiadomo jaka przyczyna odejścia?

Kibic; 23 listopada 2020, 19:29

Główka weźmie posadę

prawda; 23 listopada 2020, 20:16

Proszę pisać prawdę - Mazowsze zajęło 4 miejsce. O awansie miały zadecydować baraże, do których nie przystąpiły zespoły z Jedlińska i Jodły . Mazowsze otrzymało punkty walkowerem. W końcowej klasyfikacji Mazowsze rozegrało 18 spotkań. 5 Powiślanka -15 spotkań. Gdyby nie decyzja MZPN Mazowsze byłoby w okręgówce.
http://www.90minut.pl/liga/1/liga10810.html

widze; 24 listopada 2020, 13:52

TADEUSZ LUKIEWICZ

do widzę; 24 listopada 2020, 15:28

ale sobie jaja robisz z kibiców, zaznaczam starych kibiców. Jaki z niego trener?

zorientowany; 3 grudnia 2020, 14:57

Maciej Soroka trenerm Zyrardowianki Zyrardow

:-(; 3 grudnia 2020, 21:52

Czemu tak zawsze pod górkę? Co robimy nie tak, że ciągle już prawie, prawie i..... ciągle nie wychodzi? Tyle młodych ludzi z pasją flaki wypruwa na boisku i ciągle tylko muszą znosić upadki. Może im pomóżmy i dajmy wiarę w ich możliwości...

do info; 4 grudnia 2020, 08:53

przyczyna wiadoma , trener nie pozwolił sobie ingerować na swoje decyzje przez prezesa i odszedł

Jajka; 4 grudnia 2020, 23:55

To jest prezes? Huehuebuebue

Buła; 7 grudnia 2020, 09:31

może z Głuchowa trener ?

do Buła; 7 grudnia 2020, 11:46

Dlaczego życzysz źle Mazowszu ?

Buła; 7 grudnia 2020, 15:47

Ale kto chce źle ? Dałem tylko pomysł na trenera z Grójca wciąż będziemy korzystali z usług okolicy?

To ; 8 grudnia 2020, 13:24

W Grójcu nie ma trenera który poprowadzi Mazowsze

no to ja; 8 grudnia 2020, 15:41

hmmm. z całym szacunkiem. chyba niektórym się poprzewracało w głowach.
nie ma trenera? są. kilku. mają być na poziomie zawodników i 4-5 ligi. do tego nie potrzeba elokwencji Guardioli lub Murinho. Tylko niektórzy sądzą, że ze słabych zawodników super warszawski trener (lepsiejszy bo zze stolycy) coś stworzy. Tu nie pomoże nawet wspomniany Guardiola.
Co nie zmienia faktu, że akurat w Głuchowie nie ma trenera, który się do tego nadaje.
Jak dla mnie nie zawodnicy i nie trenerzy z miasteczka są problemem. Raczej zarząd, który NIE MA ZIELONEGO POJĘCIA O PIŁCE NOŻNEJ, PRCY Z LUDŹMI, SZACUNKU, BUDOWANIU WSPÓLNEJ KONCEPCJI.
Ryba psuje się od głowy. Szukacie trenera, to pomyślcie czemu każdy normalniejszy stąd ucieka - zawodnik lub trener.
Takie to trudne, żeby zgadnąć?

Rysiek; 8 grudnia 2020, 17:38

Popieram "no to ja" niestety....
Wydaje mi się że to co dzieje się z klubem nie wynika ze złej woli zarządu - wynika z nieznajomości tematu/niewiedzy tych ludzi.

To; 8 grudnia 2020, 21:07

Czyli nie ma ludzi do rządzenia klubem i trenera.
To takie proste...

Prezes; 9 grudnia 2020, 13:36

Proponuje zmienić cały zarzą!Może są chętni to spotkajmy się i zróbmy rewolucje,Co wy na to.Jest ktoś chętny .Proponuje pana Pawła L na prezesa poradźi sobie wraz z Jaro i Mario do tego przyda się kobieta najlepiej z promocji miasta emerytowany dyrektor i zarząd w komplecie oni zagwarantują wysoki poziom sportowy i kasę .

Kibic i działacz PS; 9 grudnia 2020, 15:25

Witam wszystkich uczestniczących w dyskusji.
Tak jak czytam te komentarze dotyczące sytuacji klubu, to zadam to pytanie:
Gdzie te tłumy na meczach??? Gdzie???
Przychodzą tylko ludzie z pasją i dawni działacze. Łatwo jest mówić o klubie, którego się nie zna. Łatwo sobie wyrobić negatywne zdanie po tych plotkach i hejcie. A czy wiecie że klub to stowarzyszenie i jako takie musi pozyskiwać środki finansowe i realizować cele gminne na podstawie i w ramach statutu, że gmina i jej organy tego nie ułatwiają, że syn vce burmistrza gra dla klubu z Michrowa i dofinsowuje prywatne inicjatywy, że klub z tradycją stał się chłopcem do bicia i wyrugowania z obiektu, że były dyrektor uniemożliwiał trenowanie i granie młodszym rocznikom i seniorom, że trzeba było toczyć batalię o możliwość trenowania na boisku. Widzicie tylko wierzchołek góry lodowej, snujecie domysły. A prawda wygląda inaczej. Miasto musi się określić czy chce promować klub miejscowy, czy rozmienic na drobne?
Odpowiedź jest prosta wsparcie Mazowsza, a jeśli nie, to za parę lat zamiast tego stadionu, będą stały bloki i sklepy, a gra w piłkę pozostanie już tylko na konsoli.
Odnośnie Zarządu i Prezesa, najważniejsze: Prezes i zarząd nie pobierają wynagrodzenia. Poświęcają swój czas prywatny i często dokładają do tego własne pieniądze.
Zapraszam tych malkontentów do działania, niech pokażą na co ich stać.
PROSZĘ NIE MYLIĆ G.O.S. Z KLUBEM, BO TO NIE TO SAMO.
Odnośnie pana Macieja Soroki, bardzo miły i sympatyczny człowiek, wykonał swoje zadanie i odszedł. W okolicy Grojca nie ma trenera z uprawnieniami do prowadzenia drużyny na szczeblu IV ligi.

do kibica i działacza PS; 9 grudnia 2020, 18:58

O czym tym mówisz....o czym ty mówisz.....
Bardzo dobrze że w końcu ludzie widzą co się dzieje w tym klubie i mogą się wypowiedzieć. Dlaczego nie ma tłumu na meczach? A dla kogo mają przyjść? Dla kawalera z Warszawy? Czy może dla czarnoskórego człowieka. Czy dla prezesa bez kultury? Dlaczego z klubu odchodzą wychowankowie? Dlaczego dzieci odchodzą z klubu miejskiego i trenują w prywatnych inicjatywach?
P.S Oczywiście pan Soroka bardzo miły człowiek lecz zadanie jeszcze nie miał zrealizowane i odszedł z innych przyczyn więc nie pisz bredni.

Adi; 9 grudnia 2020, 19:43

Szczerze nie dziwię się że ludzie i młodzież nie chcą przychodzić na mecze Mazowsza, ja będąc z synem doświadczyłem pełną kulturę wspierania swojej drużyny, po zachowaniu sądzę że to chyba działacze klubu.Dwóch mężczyzn jeden z ciemną brodą drugi łysawy. Obydwaj bluzgali w kierunku sędziego po każdej jego decyzji. Chcąc pokazać młodemu pokoleniu jak wygląda mecz,po zachowaniu tych panów, zostałem zmuszony opuścić obiekt.

To; 9 grudnia 2020, 22:02

Trenera mają pod nosem, tylko że on z takim prezesem i zarządem napewno nie będzie chciał pracować...więc nie ma trenera z Grójca który poprowadzi ten zespół, a zarząd to szkoda słów....

prawda; 9 grudnia 2020, 22:38

Pozwolono w Grójcu na robienie zlego piaru wokol klubu Wszyscy wiedzą kto za tym stoi. Prywatne szkółki zarabiają ale jak dziecko skończy 12 lat dozna szoku bo ZAKONCZYLISMY SZKOLENIE Ten zly piar to wypowiedz tego typu co Adi dwoch dzialaczy bluzgalo na meczu A ADI JEST TAKIM BOHATEREM ZE BO POWINIEN POWIADOMIC POLICJĘ A NIE WYPISYWAĆ NA CZACIE Prawda jest taka ze sport umiera, brak managera,brak koordynatorów promujących sport. A wszystko za zgodą WŁADZY

Re do kibica; 9 grudnia 2020, 22:39

Skoro p, Soroka był dobrym trenerem to jego odejście jest wymowne.

Do kibica
Ile i które kluby płaca kluby za korzystanie z obiektów gminnych. Konkrety proszę. To może być ciekawe
Skoro nie umieją zarządzać to dopłacają ...

Prezesina; 9 grudnia 2020, 22:56

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do To; 10 grudnia 2020, 09:38

Zdradź tajemnice jaki to trener jest pod tym nosem?

co nie; 10 grudnia 2020, 12:21

zadzwonić na policję, bo pan K. przeklina?
no tak. potem jeszcze powinien narysować na niebie tęczę i śpiewać z dzieckiem do piłkarzy o różowych jednorożcach.
weź się człowieku obudź! policja ma przyjechać, bo jakiś prostak bluzga na stadionie? oni są od pałowania protestujących i wlepiania grudniowych mandatów, żeby tabelki wyrobić. prezes niech sobie kulturalnie podkur... pod nosem, jest pan a nawet panisko.

To ; 10 grudnia 2020, 12:43

I to jest cała krótko wzroczność panów z Mazowsza...eh

hmmmm; 10 grudnia 2020, 14:18

tego co piszą obrońcy Mazowsza nie da się wybronić argumentami logicznymi.
niestety nielogiczne, nacechowane emocjami uderzają do głów ich popleczników i niosą się echem po Grójcu.
Mimo tego, że inteligentny człowiek - czytelnik wie, że to stek bzdur. Nic nie zrobisz. Siła miernoty jest wielka, bo w kupie siła.
Nie ma co walczyć na argumenty z bezkrytyczną masą obrońców cnoty klubowej. Zakrzyczą Cię, zdepczą.
A racja? Kto z nami ten ma rację. Kto przeciw, ten niegodziwy i zdradziecki.

prawda; 10 grudnia 2020, 15:23

I taki obraz sportu - błędy ortograficzne

hmmmm...; 11 grudnia 2020, 13:25

Witam wszystkich Zaangażowanych
Patrząc na ten grójecki sport, który jest nie poukładany. Z roku na rok wkrada się coraz większy chaos i wszystko to idzie w kierunku rozwodnienia i wygaszenia. Zgadzam się z opinią wielu mieszkańców, o atrakcyjności terenu w centrum miasta dla pewnych firm ale i władzy, bo to ciężkie miliony jak nie miliardy. Lecz pieniądze i chęć zysku nie mogą zaślepiać. Są cele wyższe i po to jest samorząd.
Władza gminna tworząc organ w postaci rady sportu, który z natury miał układać, koordynować i doradzać, powołała coś co nie ma realnego wpływu na tą sytuację i podejmowane decyzje. W momencie kiedy jest takie zainteresowanie piłką oraz koszykówką w mieście, kluby które działają od lat powinny mieć pełne poparcie gminy. Pan Juraszewski też powinien tworzyć swój klub w oparciu o gminę, w końcu działa tu od około 30 lat. Przykładem jest postawa miasta Białobrzegi. Były tam dwa kluby jeden rdzenny, działający od zawsze od 1922 roku, mowa o Pilicy Białobrzegi, drugi prywatny Syrenka. Sytuacja w tym mieście była taka, że Syrenka fajnie wystartowała cieszyła się powodzeniem bo odnosiła sukcesy, ale do pewnego etapu, potem nie była w stanie przejść dalej, bo nie miała oferty, czytaj klubu seniorskiego. Wiek 12-13 lat to dla dziecka egzamin z jego dojrzałości, drużyna zaczęła się rozsypywać i teraz dogorywa. Władze miasta postawiły na klub z tradycją, współpracują, pomagają szukać sponsorów, dotują pieniędzmi przeznaczonymi a ten cel. Po za tym wyszły z założenia że klub komercyjny, to też stawki komercyjne za korzystanie z infrastruktury, niech sobie sami radzą i pozyskują środki, skoro chcą robić na tym biznes. Klub się kończy. Ten przykład, od sąsiadów wskazuje, że rozdrabnianie dotacji na kilka podmiotów w jednym zadaniu to szczyt głupoty. W Białobrzegach wiedzą, że Pilica zawsze będzie!!! A w Grójcu??? Łudzą się, ze będzie inaczej. Komercja jak przestanie zarabiać to się zwinie i cześć.
W większości wypowiedzi, które są pod tym artykułem dotyczącym trenera, przebija jedna lub druga strona sporu. Jedna to klub i działacze Mazowsza (choć w mniejszości), druga to dwie szkółki Strikers Michrów gmina Michrów i FC Mundialito z moich ustaleń wynika że Warszawa, tak przynajmniej wskazuje nip. Czy ktoś może mi i mieszkańcom Grójca powiedzieć dlaczego gmina usilnie wspiera oba te kluby? Otóż nikt Was tego pytania nie postawił: dlaczego? A ja i inni grójczanie oczekujemy takiej odpowiedzi, dlaczego w Białobrzegach klubem wspieranym jest Pilica i lokalna społeczność jest mobilizowana wokół klubu, stadion jest przebudowany na potrzeby wraz nowoczesny i w pełni funkcjonalnym zapleczem? Pamiętam wybory na Burmistrza większość „jechała” po Stolarskim i wychwalała jaki to może być fajny ten Gwiazda. Zgadza się może być, sęk w tym że brak odpowiednich kadr i pomysłów, załatwianie prywaty i rozgrywanie Burmistrza, słaby przepływ informacji w urzędzie i chęć wykazania się czymkolwiek to nie jest dobre podglebie. I najważniejsze, że brak w tym wszystkim przejrzystości. Na zewnątrz piękne zdjęcia i uśmiechy. A w środku walka. Chcę zwrócić jeszcze na jedno uwagę, kto jest promowany i gdzie idzie wsparcie: Głuchów, Lesznowola... Czy to przypadek????
Podsumowując:
To że trzeba uzdrowić sytuacje w sporcie jest pewne, ale jasno i precyzyjnie musi wypowiedzieć się Burmistrz, jaki ma na to plan i co chce uzyskać!!!!!!!!!!!
Bo zawsze w starciu stowarzyszenie a prywatny kapitał dodatkowo wspierany przez władzę, przegra stowarzyszenie.
Smutne jak komuś zależy na tym......
Ps. Przemyślcie to, zanim zaczniecie odpisywać, że za jednymi albo drugimi, lub pisać inne inwektywy, czy zajadłe komentarze to tylko będzie HEJT.
Pozdrawiam wszystkich Zaangażowanych

do hmmmm; 11 grudnia 2020, 15:43

Jeden z niewielu głosów rozsądku w tej "dyskusji". Mam podobne przemyślenia. Niepojęte jest dla mnie jak można nie doceniać a wręcz atakować non stop uznany, nie tylko na arenie regionalnej, klub. Popieram komercyjne kluby ale one jak się wypalą to zwiną żagle . Większość uwagi i przywilejów powinno być kierowane do Mazowsza.

Re; 11 grudnia 2020, 16:05

Na ile te przywileje wyceniacie, ile wam „zabrano”.

Ok; 11 grudnia 2020, 16:13

Wreszcie konkretna merytoryczna wypowiedz Jeszcze jedno Gmina przyznając dotacje inwestuje w rozwój dzieci i młodzieży Mam nadzieje ze nowy dyrektor GOS zrobi porządek Bo nie rozumiem dlaczego na basenie nie wpuszcza się prywatnej inicjatywy - patrz nauka pływania Natomiast na boiska mogą wchodzic prywatne szkółki zarabiające kasę A przecież basen i boiska to obiekty gminy w zarządzaniu GOS a dwie sprzeczne sposoby korzystania

Nie zgadzam się z hmmm; 11 grudnia 2020, 16:24

Uwaga. Ja wiem ze środka sporu, że: 90% środków idzie na Mazowsze.
Jednak oni chcą 100%, żeby zabić te inne przedsięwzięcia. A wyrosły one wyłącznie dzięki nieporadności zarządu. Mając taki wielki jak piszesz klub i przewagę w postaci fundamentów historycznych nie udało im się powstrzymać rozwoju innych. Czemu? Po prostu zatrudniają słabych trenerów (oczywiście nie wszystkich, ja piszę naprawdę obiektywnie i mam podstawy do tego stwierdzenia), a przede wszystkim odrzucają swoją ignorancją i impertynencją.
Jestem rodzicem. I mam do wyboru. Zabrać moje dziecko do kulturalnego człowieka, który zapewni mu dobry rozwój i fachową kadrę. Lub do klubu z historią, na którego czele stoi zadufany w sobie ignorant, prostacko bluzgający na sędziów, a w prywatnych rozmowach traktujący moje dziecko jak zwykłą kartę do bankomatu...
Może ktoś się zastanowi, jakim cudem ktoś taki jest na czele tego klubu z historią. To zarząd i prezes grzebią teraz Mazowsze swoim dyletanctwem oraz prostactwem. Mamy tam z miasta sypać pieniądze tylko dlatego, że kiedyś było fajnie? Nie widzę powodu. Chcesz przetrwać na rynku, to się ulepszasz i walczysz pomysłowo o każdego zawodnika...A za tym idzie spójny obraz Twoich przedstawicieli. Zarządu, który potrafi coś więcej, niż wydawać publiczne środki

Oku weź się zastanów; 11 grudnia 2020, 16:27

Gdzie w normalnej Polsce zabrania się wchodzenia na obiekty prywatnym inicjatywom z pieniędzmi? Człowieku. Wróć do podstawówki. Poproś,żeby ktoś Cię z ekonomii dokształcił i wróć tu mądrzejszy.

prawda; 11 grudnia 2020, 17:05

W komentarzu Nie zgadzam się z hmmm; 11 grudnia 2020, 16:24 widoczne jest uderzenie w trenerów, zarząd i prezesa Mazowsza. Komu na tym zależy? Bzdury pisze ta osoba ( może jakiś Jasio lub może jakiś Pawcio) Ciekawe jak prezes może traktować dziecko jak zwykłą kartę do bankomatu...( dla wyjaśnienia dziecko nie trenuje w klubie) I TU SIĘ WYJAŚNIŁO. NIE ZAPOMNIJCIE PAŃSTWO ZAPŁACIĆ ZA XII

do prawda; 11 grudnia 2020, 20:09

Masz racje to Jasio i iPawcio robia krecia robote. Pawciu jak jestes tak swietnym trenerem to masz pole do popisu etat jest wolny w Mazowszu.

finanse; 11 grudnia 2020, 20:44

Ale Mazowsze również jest klubem który pobiera opłaty od rodziców za sprzęt oraz treningi , opłaty dajemy trenerom lub wpłacamy na prywatne konto

To; 12 grudnia 2020, 13:53

W Grójcu jest trener, który może prowadzić seniorów, ale nie z tym prezesem i zarządem.

do to; 12 grudnia 2020, 22:27

To musi zostac czlonkiem wejsc do zarzadu zmienić prezesa i zostac trenerem Z DRUGIEJ STRONY JAKIM DEBILEM MUSI BYC TEN KANDYDAT ZE CHCE BYĆ TRENEREM ALE TRZEBA ZMIENIC WŁADZE Za

Ktosio; 13 grudnia 2020, 16:43

W Zarządzie powinny być ludzie którzy znają się i na piłce i na zarządzaniu - ciężko o takich....

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

10 lat Grojec24.net! Zapraszamy na Amatorski Turniej Piłkarski Grójec Cup 7 października na boisku przy Hali Sportowej Spartakus w Gr...
Rząd rozdał pieniądze na zabytki. 15 mln zł trafi do powiatu grójeckiego Premier Mateusz Morawiecki ogłosił we wtorek wyniki drugiej...
Od(b)jazdowe warsztaty W ramach projektu "Od(b)jazdowe warsztaty" Fundacji Stacja...
Dobre materace piankowe – wyśpij się na zdrowie! Sen to nieodłączny element każdego człowieka. Problemy w...
Młodzi chcą rządzić Młodzi, ambitni, pełni energii i pomysłów. Radni Młodzież...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.