Trudna sytuacja szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą

7 marca 2019; 08:17

Grojec24.net

13 komentarzy

fot. zoz-nowemiasto.net

Starosta Krzysztof Ambroziak poinformował, że zadłużenie lecznicy wynosi 18,5 mln złotych.

Jak podaje Radio Plus, zdecydowano o przygotowaniu audytu szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą, by sprawdzić, które oddziały są najbardziej deficytowe. Na chwilę obecną wykorzystanie łóżek na oddziale ginekologiczno-położniczym, pediatrycznym i neonatologicznym wynosi zaledwie od 25 do 35%. - Nie ma możliwości, by to wszystko się bilansowało. Zadłużenie wymagalne, a więc natychmiastowe do spłaty wynosi ok. 3,5 mln złotych - powiedział na łamach radioplus.com.pl, starosta Krzysztof Ambroziak.

W tej chwili brakuje 350 tys. zł miesięcznie, by utrzymać płynność finansową szpitala. - W skali roku to ponad 4 mln złotych. A mamy jeszcze szpital w Grójcu. Tam też nie ma dobrej sytuacji. Nikogo nie chcemy zwalniać, ale myślimy o przekształceniach. Zastanawiamy się nad tym, by w Nowym Mieście nad Pilicą utworzyć nowe oddziały m.in. ZOL, czy hospicjum - poinformował Ambroziak.

Czytaj więcej: https://radioplus.com.pl/region/ciezka-sytuacja-szpitala-w-nowym-miescie-nad-pilica-36357

TAGI:

Komentarze (13):

KUSY; 7 marca 2019, 16:25

Premier Morawiecki na spotkaniu w Grójcu poinformował, że będzie jedna dyrekcja dla szpitala w Grójcu i w Nowym Mieście . Radni do roboty bo was wywieziemy na taczkach.

...; 7 marca 2019, 17:39

na stronie bip jasieńca wypowiada się dyrektor finansowa i tam mądrze powiedziała, że te dwa przybytki trzeba połączyć i wywalić połowę administracji. Połączenie pozwoli zredukować wiele kosztów. Ale to się nie uda bo dwaj z pisKarczewski i Suski ciągną do siebie - jeden do Nowego Miasta a drugi do Grójca, I tak dwaj waleczni żołnierzyki ;pogrążają oba szpitale.

do ...;; 7 marca 2019, 21:04

Nie wiem o czym pan/pani pisze. Czepiać się polityków, którzy nie mają wpływu na to co dzieje się w powiecie to szczyt hipokryzji. Chodzi o to żeby wszystko sprywatyzować, ale na szczęście nie mogą zrobić to z grójeckim szpitalem. Wiemy czym grozi prywatyzacja. Mamy już prywatny PKS.

Milo; 8 marca 2019, 07:47

do ...; nie wierzę by p.Suskowi i p.Karczewskiemu chcą by pogrążyć te szpitale. Od dłuższego czasu komuś zależy by szpitale upadali. Robi się złą markę a w rzeczywistości jest trochę inaczej. moja córka w zeszłym roku rodziła i obsługa personalu było super. Kuzyn też w zeszłym roku był operowany i chwali. O co tu chodzi. Kiedyś szpital miał najlepszy oddział dermatologiczny. Obłożenie miał prawie 100% no i co zlikwidowali. Gwóźdź leży gdzieś w systemie zarządzania.

Wolny ; 8 marca 2019, 08:50

Zlikwidować instytucję śmierci w Grójcu albo wywalić śpiących pasożytów z neurologii i już będzie lżej . A radni niech się zajmą pryskaniem bo na tym się znają i to im lepiej wychodzi.

Sprawiedliwy; 9 marca 2019, 15:45

Dobrze wiemy że w szpitalu w nowym miescie zaszły zmiany po zmianie burmistrza większość stanowisk zostały obsadzone osobami które popierają PiS. Mówmy wprost dlaczego tak wysokiego zadłużenia nie było za poprzednich dwóch burmistrzy bylo lepiej. Redukcja poszla w najniższych szeregach szpitala Ale administracja jak zarabiał swoje wysokie stawki tak zarabia. Może to tu poszukać oszczędności.

Ara; 10 marca 2019, 14:50

Karczewski i Suski lansowali się na szpitalu obiecując nowy SOR i lądowisko A w szpitalu brakuje porządnych łóżek w łazienkach nie ma mydła wszędzie syf. Dlaczego pielęgniarki z okolic Grojca pracują teraz w Piasecznie i Warszawie bo pisiory wolaly dopłacać pielęgniarką z Radomia niż coś dorzucić z okolic

Do Ary; 11 marca 2019, 21:42

Pielęgniarką w Radom. Gratuluję

do Ara; 12 marca 2019, 22:38

Może ci dwaj politycy się lansowali i obiecywali. Ale niestety PiS nie rządzi, toteż znów szpital i cały powiat będzie zadłużany bo są prawie ci sami radni co tak bardzo zrujnowali finanse tej instytucji.

radykal; 13 marca 2019, 09:41

Dwa szpitale w jednym powiecie to blad ,jeden trzeba przeksztalcic w inna instytucje np hospicjum najlepiej gdyby gmina Nowe Miasto odeszla z powiatu grojeckiego tak jak kiedys Tarczyn , wszyscy beda zadowoleni

radykal; 14 marca 2019, 12:36

Trzeba poprosic o pieniadze na szpital Pana Marszalka Karczewskiego przeciez obiecywal a wybory za pasem

Paulina90; 19 marca 2019, 19:15

Jak mogą zamknąć takie potrzebne oddziały gdzie my będziemy z dziećmi jeździć albo gdzie będziemy rodzić jeszcze zależy kto gdzie mieszka moim zdaniem to powinni jakoś to rozdzielić jednym słowem MASAKRA

100 ; 12 kwietnia 2019, 20:51

I kompania z 1 orel hehe

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 


Najnowsze artykuły

Zatrzymani za nielegalne składowanie niebezpiecznych odpadów Policjanci z Wydziału Kryminalnego grójeckiej komendy...
Koszykówka Dumą Grójca W niedzielę w Hali Sportowej Spartakus w Grójcu odbył się...
Dzień zawodowca w ZSP w Grójcu Informacje o lokalnym rynku pracy oraz o oczekiwaniach...
Mazowsze finiszuje na piątkę, ale cudu nie było Mazowsze Grójec w bardzo dobrym stylu, wysokim zwycięstwem...
Szkolenia z kompetencji cyfrowych w Gminie Grójec Gmina Grójec zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Elastyczne deski elewacyjne PlasterTynk IMITACJA... Tylko w czerwcu - 10 % na elastyczną deskę elewacyjną
Wysoko...
Opieka Niemcy,zlecenie z PREMIĄ WAKACYJNĄ... Dołącz do MEDIPE i wyjedź do pracy w Niemczech jako Opiekun lub Opiekunka...
Mechanik / Elektromechanik samochodowy... Firma Emtor zatrudni osoby w zawodzie mechanik / elektromechanik samochodowy
Pokój z jacuzzi Obiekt położony jest na zachodnim zboczu Kopy Biskupiej ( 889 m n.p.m.)...
Super Finansowanie Bez BIK (także... Super Finansowanie Bez BIK (także z Komornikiem ) Pod Zastaw Lub na...

Firmy z Grójca i okolic

CityBus - przejazd busem do Modlina Profesjonalna firma transportowa, o ugruntowanej pozycji na rynku, CityBus,...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
IKOMEBLE - meble kalwaryjskie Szukasz wypoczynku skórzanego? Szukasz narożnika? Interesują Cię meble...
Sklep elektryczny - ABCelektro Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego ABCelektro.pl....
ModlinBus - dojazd do Modlina ModlinBus to linia busów na lotnisko Modlin. Oferta ModlinBusa jest...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.