Trudna sytuacja szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą

7 marca 2019; 08:17

Grojec24.net

13 komentarzy

fot. zoz-nowemiasto.net

Starosta Krzysztof Ambroziak poinformował, że zadłużenie lecznicy wynosi 18,5 mln złotych.

Jak podaje Radio Plus, zdecydowano o przygotowaniu audytu szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą, by sprawdzić, które oddziały są najbardziej deficytowe. Na chwilę obecną wykorzystanie łóżek na oddziale ginekologiczno-położniczym, pediatrycznym i neonatologicznym wynosi zaledwie od 25 do 35%. - Nie ma możliwości, by to wszystko się bilansowało. Zadłużenie wymagalne, a więc natychmiastowe do spłaty wynosi ok. 3,5 mln złotych - powiedział na łamach radioplus.com.pl, starosta Krzysztof Ambroziak.

W tej chwili brakuje 350 tys. zł miesięcznie, by utrzymać płynność finansową szpitala. - W skali roku to ponad 4 mln złotych. A mamy jeszcze szpital w Grójcu. Tam też nie ma dobrej sytuacji. Nikogo nie chcemy zwalniać, ale myślimy o przekształceniach. Zastanawiamy się nad tym, by w Nowym Mieście nad Pilicą utworzyć nowe oddziały m.in. ZOL, czy hospicjum - poinformował Ambroziak.

Czytaj więcej: https://radioplus.com.pl/region/ciezka-sytuacja-szpitala-w-nowym-miescie-nad-pilica-36357

TAGI:

Komentarze (13):

KUSY; 7 marca 2019, 16:25

Premier Morawiecki na spotkaniu w Grójcu poinformował, że będzie jedna dyrekcja dla szpitala w Grójcu i w Nowym Mieście . Radni do roboty bo was wywieziemy na taczkach.

...; 7 marca 2019, 17:39

na stronie bip jasieńca wypowiada się dyrektor finansowa i tam mądrze powiedziała, że te dwa przybytki trzeba połączyć i wywalić połowę administracji. Połączenie pozwoli zredukować wiele kosztów. Ale to się nie uda bo dwaj z pisKarczewski i Suski ciągną do siebie - jeden do Nowego Miasta a drugi do Grójca, I tak dwaj waleczni żołnierzyki ;pogrążają oba szpitale.

do ...;; 7 marca 2019, 21:04

Nie wiem o czym pan/pani pisze. Czepiać się polityków, którzy nie mają wpływu na to co dzieje się w powiecie to szczyt hipokryzji. Chodzi o to żeby wszystko sprywatyzować, ale na szczęście nie mogą zrobić to z grójeckim szpitalem. Wiemy czym grozi prywatyzacja. Mamy już prywatny PKS.

Milo; 8 marca 2019, 07:47

do ...; nie wierzę by p.Suskowi i p.Karczewskiemu chcą by pogrążyć te szpitale. Od dłuższego czasu komuś zależy by szpitale upadali. Robi się złą markę a w rzeczywistości jest trochę inaczej. moja córka w zeszłym roku rodziła i obsługa personalu było super. Kuzyn też w zeszłym roku był operowany i chwali. O co tu chodzi. Kiedyś szpital miał najlepszy oddział dermatologiczny. Obłożenie miał prawie 100% no i co zlikwidowali. Gwóźdź leży gdzieś w systemie zarządzania.

Wolny ; 8 marca 2019, 08:50

Zlikwidować instytucję śmierci w Grójcu albo wywalić śpiących pasożytów z neurologii i już będzie lżej . A radni niech się zajmą pryskaniem bo na tym się znają i to im lepiej wychodzi.

Sprawiedliwy; 9 marca 2019, 15:45

Dobrze wiemy że w szpitalu w nowym miescie zaszły zmiany po zmianie burmistrza większość stanowisk zostały obsadzone osobami które popierają PiS. Mówmy wprost dlaczego tak wysokiego zadłużenia nie było za poprzednich dwóch burmistrzy bylo lepiej. Redukcja poszla w najniższych szeregach szpitala Ale administracja jak zarabiał swoje wysokie stawki tak zarabia. Może to tu poszukać oszczędności.

Ara; 10 marca 2019, 14:50

Karczewski i Suski lansowali się na szpitalu obiecując nowy SOR i lądowisko A w szpitalu brakuje porządnych łóżek w łazienkach nie ma mydła wszędzie syf. Dlaczego pielęgniarki z okolic Grojca pracują teraz w Piasecznie i Warszawie bo pisiory wolaly dopłacać pielęgniarką z Radomia niż coś dorzucić z okolic

Do Ary; 11 marca 2019, 21:42

Pielęgniarką w Radom. Gratuluję

do Ara; 12 marca 2019, 22:38

Może ci dwaj politycy się lansowali i obiecywali. Ale niestety PiS nie rządzi, toteż znów szpital i cały powiat będzie zadłużany bo są prawie ci sami radni co tak bardzo zrujnowali finanse tej instytucji.

radykal; 13 marca 2019, 09:41

Dwa szpitale w jednym powiecie to blad ,jeden trzeba przeksztalcic w inna instytucje np hospicjum najlepiej gdyby gmina Nowe Miasto odeszla z powiatu grojeckiego tak jak kiedys Tarczyn , wszyscy beda zadowoleni

radykal; 14 marca 2019, 12:36

Trzeba poprosic o pieniadze na szpital Pana Marszalka Karczewskiego przeciez obiecywal a wybory za pasem

Paulina90; 19 marca 2019, 19:15

Jak mogą zamknąć takie potrzebne oddziały gdzie my będziemy z dziećmi jeździć albo gdzie będziemy rodzić jeszcze zależy kto gdzie mieszka moim zdaniem to powinni jakoś to rozdzielić jednym słowem MASAKRA

100 ; 12 kwietnia 2019, 20:51

I kompania z 1 orel hehe

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Letni wypoczynek dzieci w Gminie Grójec Tak szerokiej akcji letniego wypoczynku w Gminie Grójec...
Koronawirus w powiecie grójeckim: raport z 8 lipca Dwie osoby pokonały koronawirusa, u jednej potwierdzono...
Konferencja Prasowa Burmistrza Gminy i Miasta Grójec (VIDEO!) We wtorek odbyła się konferencja prasowa z udziałem...
Listwy przypodłogowe poliuretanowe - styl i jakość w dobrej cenie Jakie cechy powinny mieć idealne listwy przypodłogowe? Z...
Koronawirus w powiecie grójeckim: raport z 7 lipca O jednym nowym przypadku zakażenia koronawirusem...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Studia pedagogiczne Warszawska Wyższa Szkoła Humanistyczna im. Bolesława Prusa (WWSH) zaprasza...
Wiązanie włoszczyzny praca od zaraz... Szukamy osób chętnych do wiązania włoszczyzny.
Oferujemy:
Projekt Elewacji na zdjęciach / Wizualizacje... Oferujemy profesjonalny projekt elewacji twojego domu!
www.elewacyjnie.pl
Pomiar, projekt i wizualizacja schodów... Rintal Polska, wiodący producent SCHODÓW zaprasza do skorzystania z...
... Praca online - promowanie e-sklepu.
Poprowadzę Cię krok po kroku. 

Firmy z Grójca i okolic

Take Care Polska sp. zoo. Firma zajmuje się dochodzeniem zaniżonych odszkodowań zarówno z OC sprawcy...
zielonyVOLT.pl Podstawową działalność firmy stanowi dostarczanie kompleksowych rozwiązań...
Proserwis - montaże, naprawy kotłów... Proserwis to firma z Warszawy specjalizująca się w usługach dotyczących...
Zarządzanie Nieruchomościami Grzegorz... 68.32.Z Zarządzanie nieruchomościami wykonywane na zlecenie
Firma przeprowadzkowa Lider - Przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową z Krakowa, jednak wykonujemy także przeprowadzki...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.