Trwa budowa nowej hali sportowej w Grójcu (ZDJĘCIA!)

21 stycznia 2023; 15:42

Grojec24.net

12 komentarzy

Fot. Dariusz Gwiazda - Burmistrz Gminy i Miasta Grójec Fot. Dariusz Gwiazda - Burmistrz Gminy i Miasta Grójec

Trwają prace przy budowie nowej hali gimnastycznej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Grójcu. Wybudowano już większość ścian zewnętrznych obiektu, zainstalowano też pierwsze elementy konstrukcyjne dachu.

To jedna z najważniejszych inwestycji w tej kadencji całego samorządu gminy Grójec. Problem z przepełnionymi szkołami był częstym tematem dyskusji oraz różnego rodzaju sporów.

- Dzięki zmianom, jakie wprowadziłem w porównaniu do poprzedniego projektu, uczniowie i nauczyciele zyskają 9 sal dydaktycznych i możliwość nauki w jednym miejscu, szkolną halę sportową oraz nowoczesną i wielofunkcyjną stołówkę z kuchnią, w miejscu starej sali gimnastycznej, której stan techniczny był bardzo zły. Jeśli nie będzie problemów z materiałami budowlanymi, to zadaszenie hali sportowej planowane jest jeszcze w tym roku – mówił burmistrz Dariusz Gwiazda podczas podpisania umowy z wykonawcą.Projekt zakłada, że nowa, sportowa część szkoły będzie skomunikowana przez łącznik przebiegający przez wewnętrzny teren szkoły, który stanowić będzie integralną strefę funkcjonalną, jednak z niezależnym wejściem od strony ulicy Jana Pawła II i wyjściami ewakuacyjnymi. W przyszłości główne wejście do placówki ma zostać zlokalizowane od strony wschodniej – będzie można do niego dotrzeć chodnikami od ul. Piłsudskiego i Jana Pawła II. W łączniku ma znaleźć się miejsce na dziewięć sal dydaktycznych. W starej części szkoły stołówka oraz kuchnia zostaną zlikwidowane i przeniesione do dotychczasowej sali gimnastycznej. W miejscu jadalni zaplanowano m.in. szatnie. Inwestycja obejmuje też zagospodarowanie terenu wokół szkoły, w tym nowe miejsca parkingowe dla nauczycieli.

Wykonawcą rozbudowy SP nr 1 jest firma Doken System Sp z o.o. Cała inwestycja wyniesie gminę Grójec ponad 21 mln zł. Ponadto ze środków z nagrody za wysoki wskaźnik szczepień przeciwko COVID-19, został wybudowany nowy plac zabaw.

TAGI:

Komentarze (12):

Tutaj mieszkam; 22 stycznia 2023, 07:58

Wciąż nowe mury, boiska wylożone sztucznymi nawierzchniami, a gdzie dzieci mogą pobiegać po trawie? W mieście kompletny brak naturalnych obiektów parkowych służących wypoczynkowi mieszkańców.

Man; 22 stycznia 2023, 11:29

Czy nowa hala będzie większa od starej?

Mieszkaniec ; 22 stycznia 2023, 12:07

Powinna się rozpocząć w 2019 roku, ile więcej będzie kosztować obsługa kredytu/obligacji na inwestycje.

ANN; 22 stycznia 2023, 15:23

Być może na ostatnio utworzonym trawniczku na terenie po Modrzewiance? A gdzie ta zapowiadana tężnia? Coraz więcej ludzi cierpi na choroby tarczycy i chętnie by korzystały z jodu wytwarzanego przez tężnie. Szkoda, że władze Grójca nie biorą tego pod uwagę i aby skorzystać z takiego dobrodziejstwa jak tężnia trzeba jechać do Nowego Miasta, Warki czy Tarczyna. Niestety to się wiąże z kosztami przejazdu i

swoja; 22 stycznia 2023, 17:43

do ANN - zapraszamy do Konstancina na tężnie z prawdziwego zdarzenia

do Mieszkańca; 22 stycznia 2023, 17:47

budowa hali przy SP1 powinna sie rozpocząć wiele lat świetlnych lat temu, w 2010 r

Mieszkaniec osiedla centrum ; 23 stycznia 2023, 01:10

A oprócz tego gdzie ma podziać się młodzież? Wieczorem np . w wakacje,weekendy .Zapraszam Pana burmistrza w piątek, sobotę, niedzielę po południu lub wieczorem na osiedle centrum koło placu zabaw, niech się Pan ich zapyta czemu tu koczują.Mam nadzieję że Pan to czyta.Ale co tam, kadencję przetrwać,co innego jest na głowie.Dorobić się....co tam ludzie.

Do Ann; 23 stycznia 2023, 09:29

Dzięki niechęci i decyzji rady miejskiej oraz burmistrza, tężnia w Grójcu nie powstała, choć byly na to pieniądze ze szczepień na COVID.

Do Do Ann; 23 stycznia 2023, 09:29; 23 stycznia 2023, 11:18

A gdzie miała powstać? Przy zajezdni PKS?

do do An; 23 stycznia 2023, 15:23

Pieniążki ze szczepień Na COVID dziięki Panu Przew. Rady Biedrzyckiemu i spółki poszły na szpital powiatowy w Grójcu i pieniązki sie rozeszły.

Zdrowie; 23 stycznia 2023, 18:24

"Świeże powietrze" zapewniają okoliczni rolnicy opryskami sadów. Zero przestrzeni rekreacyjnej. A wystarczy przejechać się do innych powiatów żeby zobaczyć że można żyć zdrowo bezpiecznie i wśród zieleni.

Jak żyć?; 24 stycznia 2023, 06:46

Miastu potrzebny jest duży obiekt parkowo leśny, skwer kolo dworca i wybetonowany rynek to nie są obiekty w których ludzie mogą regenerować siły i zdrowie. Bloków coraz więcej a o mieszkańcach nikt nie myśli. Grójec jest otoczony wyłącznie sadami, od wiosny wszędzie widać opryskiwacze rozpylajace chemię. Czym mamy oddychać?

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Planowane wyłączenia prądu Publikujemy listę miejscowości w powiecie grójeckim, w któ...
Gloria Victis. Powstanie Styczniowe - 160. ocznica zrywu – wystawa plenerowa Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na wystaw...
Ogólnopolski Konkurs Poetycki O Laur Jabłoni Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. W. S. Laskowskiego...
Mecz towarzyski: Mazowsze Grójec – LKS Osuchów 4:1 Od przekonującego zwycięstwa 4:1 (1:1) nad LKS Osuchów seri...
Policja: "szeryf" na krajowej siódemce w Tarczynie (VIDEO!) 43-letni kierowca osobowej skody wyprzedził ciężarówkę z...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.