10 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. Mariana Panka w Wilkowie odbyły się eliminacje powiatowe do 47 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy rywalizowali w testach teoretycznych i jazdach praktycznych. Laureaci z tej szkoły uzyskali wysokie wyniki i to oni będą reprezentować powiat grójecki w etapie wojewódzkim. Organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Grójcu przy współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Wilkowie.
Turniej rozpoczął się od przywitania uczestników i omówienia konkurencji. Jedną z nich był test wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego i praktycznego ich stosowania na drodze. Za tą część odpowiedzialny był przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Grójcu kom. Michał Prokopczyk – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego. Drugim etapem był rowerowy tor przeszkód. Nad ich bezpieczeństwem czuwały funkcjonariuszki z Wydziału Ruchu Drogowego z Grójca.
Uczestnicy przystąpili do zawodów z dużym zapałem i ogromną wiedzą, dlatego do ostatnich chwil nikt nie mógł być pewny wygranej. Ostatecznie zwyciężyli uczniowie szkoły-gospodarza czyli Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Mariana Panka w Wilkowie, którzy będą reprezentować powiat grójecki na szczeblu wojewódzkim.
Zawodnicy startowali drużynowo i indywidualnie, podzieleni na dwie kategorie wiekowe. Drugie miejsce w eliminacyjnym turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zajeli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. 11 Listopada 1918r. w Gołoszach. Trzecie miejsce należało do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie natomiast czwarte miejsce zajeli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Fiedorowicza w Lipiu. Laureatom wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Błędów.
Wydarzenie to miało na celu propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze wśród dzieci i młodzieży.Gratulacje dla wszystkich uczestników turnieju.












3 godziny temu
Nowe warianty autostrady A50. Jest stanowczy sprzeciw Rady Powiatu Grójeckiego
przedwczoraj, 08:53
Działacze Konfederacji przeciw systemowi kaucyjnemu. Dali temu wyraz w Grójcu
3 dni temu
Działacze Konfederacji przeciw systemowi kaucyjnemu. Dali temu wyraz w Grójcu
3 dni temu
Akcja policjantów z Grójca. W jeden dzień sprawdzili 1456 kierowców
4 dni temu
Ogłoszenia