Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Turnieje i pokazy gier na konwencie Geek Expansion

11 sierpnia 2016; 09:08

Grojec24.net

0 komentarzy

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Już za trzy tygodnie w Grójeckim Ośrodku Kultury startuje wielki zlot fanów gier i fantastyki, konwent Geek Expansion. W trakcie tej trzydniowej imprezy odbędzie się szereg pokazów gier planszowych, figurkowych, komputerowych a także turniejów z nagrodami.

News will be here

W piątek 26 sierpnia zaczynamy od pokazu gry figurkowej „TANKS”. Instruktorzy ze sklepu Galaktyka Gier omówią zasady walki miniaturowymi czołgami z czasów II wojny światowej, by po południu przedstawić inną grę figurkową – „X-Wing”. Osadzona w realiach Gwiezdnych Wojen kosmiczna strategia pozwoli uczestnikom objąć dowodzenie nad gwiezdnymi flotami Rebelii oraz Imperium i stoczyć boje rodem z filmowej sagi.

Kolejne pokazy gier figurkowych urządzają grójeccy gracze – w Galerii GOK odbędzie się epicka walka w systemie „Warhammer Fantasy Battle”, z całą masą mitycznych stworzeń, jak smoki, gryfy, orkowie czy gobliny. Wtórować im będą instruktorzy ze sklepu Destroyer, którzy przedstawią aż trzy gry o podobnej tematyce: „Warhammer 40.000”, „Warhamer Age of Signar” oraz kultowy system „Lords of the Ring” oparty na prozie J. R.R. Tolkiena. Dla osób zainteresowanych instruktorzy z Destroyera mogą urządzić turniej z nagrodami.

Warecki WARG we wsparciu portalu Solaris 7 przygotuje sobotni pokaz kolejnej znanej serii – Battletech. Bohaterami tej słynnej figurkowej gry są bojowe mechy, olbrzymie roboty wojenne, które tworzą awangardę kosmicznej floty podczas inwazji na obce planety. Fani science-fiction muszą to zobaczyć!

W piątkowy wieczór Galaktyka Gier zaprasza również miłośników karcianek do turnieju „Magic The Gathering”, w którym można wygrać cenne karty promocyjne. Turnieje na życzenie będą organizowane również w pozostałe dni.

Młodszych i początkujących graczy wydawca Piatnik zaprasza na turniej gry zespołowej, „Activity Junior”, który rozegramy na początku imprezy w bloku dziecięcym na piętrze Grójeckiego Ośrodka Kultury. Nagrodami są gry dziecięce i edukacyjne od wydawcy.

Prawdziwe szaleństwo planszówkowe zaczyna się jednak w sobotę 27 sierpnia: Warecki Klub Gier Planszowych WARG poprowadzi eliminacje do ogólnopolskiego turnieju gry „Królestwo w budowie” oraz „Carcassonne”. Do wygrania wspaniałe nagrody w postaci gier planszowych, ufundowane przez wydawców REBEL oraz BARD. Poza rozgrywkami uczestnicy konwentu będą mogli wypożyczyć i wspólnie pograć w jedną z ponad 200 gier planszowych, a to dzięki wspaniałomyślności WARGA, wydawnictwa Galakta i Black Monk, którzy zasilili naszą konwentową bibliotekę gier.

Trzeciego dnia, w niedzielę 28 sierpnia, sklep Giermek, który poprowadzi nasz dziecięcy blok planszówkowy, zachęca do udziału w turnieju gry „Kakao”, w którym do wygrania są kolejne cenne nagrody.

Fundatorami nagród w turniejach są: Sklep Destroyer, Sklep Galaktyka Gier, Sklep Giermek, Black Monk, Rebel.pl, Granna,  Kuźnia Gier, Cobi, Piatnik, Bard, Lucrum Games, Adimar Komputery Grójec, Rebis, Dawne Komputery i Gry, Powergraph, Concept Workshop, Okami, Księgarnia K. Lichosik, Egmont, Jan Hardy.

Konwent dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie - Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

Więcej o programie konwentu znaleźć można na stronie: www.grofan.gokgrojec.pl

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...
Artur Banasiewicz nowym kierownikiem PT KRUS w Grójcu Sołtys Częstoniewa Artur Banasiewicz został w czwartek 20...
ZWiK: fetor nie ma swojego źródła w oczyszczalni ścieków w Kobylinie Nie jest uprawnione stwierdzenie, że odczuwany przez...
Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.