Twój sklep internetowy może być zyskownym przedsięwzięciem. Zdobądź tylko dobrą pozycję w Google

13 lutego 2020; 12:28

-

Polski rynek e-commerce rozwija się niezwykle dynamicznie, jednak wcale nie oznacza to, że działać na nim jest łatwo. Z wykonanych przed dwoma laty badań wynika, że kondycja nieco ponad połowy sklepów jest zła lub przynajmniej słaba. Jednocześnie niewiele – mniej niż jedna trzecia – takich podmiotów funkcjonuje dłużej niż osiem lat. Każdego roku upada ich tysiące. A przecież znamy i takie, które okazały się niebywałym sukcesem. Jak do nich dołączyć? Zadbać o skuteczną promocję!

Pozycjonowanie sklepów internetowych to dziś konieczność. Walcz o uwagę klientów!

Czasy, gdy sam fakt obecności w sieci stanowił istotny atut, nim się obejrzeliśmy odeszły w niepamięć. Dziś zakupy w internecie to codzienność i dotyczą najrozmaitszych artykułów. Rośnie przy tym rola urządzeń mobilnych, co pomaga dokonywać ich szybko, impulsywnie, w odpowiedzi na nagłe zapotrzebowanie. Do wyścigu o uwagę milionów klientów staje więc już kilkadziesiąt tysięcy polskich e-sklepów. Trudno wskazać taki asortyment, przy którym nie trzeba liczyć się z konkurencją, a w wielu przypadkach jest ona szczególnie silna i liczna. Mogłoby się wydawać, że duży popyt stworzy wielkie szanse dla ich wszystkich, rzeczywistość jest jednak inna.

Zachowanie internautów sprawia, że to, czy w danym przypadku będzie ich milion czy pięć milionów nie przekłada się prosto na liczbę sklepów, jaka może się z nich utrzymać. Tylko nieliczni cierpliwie przeglądają bowiem wiele wyników wyszukiwania w Google – bo to tam przecież rozpoczynamy z reguły zakupy. Zdecydowana większość poprzestaje na pierwszej stronie, przy czym nie wszyscy przewijają ją do dołu. Zdobądź więc jak najwyższe pozycje, a zdobędziesz także klientów! Każda kolejna pozycja to radykalny wzrost ruchu. Choć zdobywanie tych z samej czołówki trwa najdłużej i jest najbardziej kosztowne, płynące z tego zyski sprawiają, że warto tą walkę toczyć.

Dobra pozycja w Google to podstawowy warunek sukcesu. Zadbaj jeszcze o sam sklep

Na nic najbardziej nawet udana witryna sklepu, a także atrakcyjna oferta, jeśli niewielu potencjalnych klientów ma szansę do niej dotrzeć – a tak będzie, jeśli wymaga to od nich długich poszukiwań. Pozycjonowanie sklepów internetowych pozwala jednak nie tylko uzyskać zyskowne pozycje w Google, ale także wiąże się z koniecznością znacznej poprawy budowy i sposobu działania strony. Jak bowiem przypominają specjaliści z firmy AFTERWEB, optymalizacja już dawno nie sprowadza się jedynie do stworzenia treści z odpowiednimi frazami. Obecnie trzeba zadbać także o wiele zagadnień technicznych. Zarówno tych niewidocznych lub nierzucających się w oczy – jak poprawny kod czy właściwa postać adresów podstron – jak i bardzo cenionych przez internautów, by wymienić tu choćby szybkość ładowania czy przystosowanie do jakże ważnych dziś urządzeń mobilnych. Praca fachowców z profesjonalnej agencji SEM nada więc sklepowi nową postać, czyniącą z niego narzędzie o znacznie wyższej skuteczności. Zadbaj tylko o właściwe wyeksponowanie kluczowych dla klienta informacji, atrakcyjną szatę graficzną i eliminację wszelkich niedogodności na drodze do złożenia zamówienia, a Twoi rywale pozostaną daleko w tyle!

 

Najnowsze artykuły

Słodko-gorzki remis w derbach Z przebiegu gry grójczanie powinni być zadowoleni, że z...
Otwarto przebudowane drogi gminne w Zalesiu i Woli Worowskiej W sobotę odbyło się oficjalne otwarcie przebudowanych dróg...
Koronawirus: stabilna sytuacja w powiecie grójeckim W ciągu ostatniej doby nie potwierdzono żadnego, nowego...
Koronawirus w powiecie grójeckim: jest najnowszy raport sanepidu Stabilna sytuacja epidemiologiczna w powiecie grójeckim. W...
Spektakl Porwanie w Grójeckim Ośrodku Kultury Występ odbędzie się 1 października o godzinie 19.00 w Gró...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

SKUP telefonów FELG ALUMINIOWYCH... ZAPISZ NUMER : 799 844 244
Witam Nasza firma zajmuje się SKUPEM...
Od 45 zł/m2 Ocieplenia pianką PUR... PROMOCJA - ocieplenie pianą PUR 20cm już od 45pln/m2 + montaż wieszaków...
Plakista/Monter płyt GK GRH Polska (nr licencji 16998) poszukuje dla francuskiego kontrahenta,...
Brukarz z kat.C Agencja Pośrednictwa Pracy Globale Ressource Humaine (nr licencji 8984)...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... "Opiekunka osoby starszej w Niemczech, Freiburg 1350 euro

Firmy z Grójca i okolic

Fotowoltaika Brewa Zbudujemy dla Ciebie instalację fotowoltaiczną i obniżymy rachunki za...
Take Care Polska sp. zoo. Firma zajmuje się dochodzeniem zaniżonych odszkodowań zarówno z OC sprawcy...
... Zapchany filtr cząstek stałych DPF to nie problem! Z naszą pomocą, w...
zielonyVOLT.pl Podstawową działalność firmy stanowi dostarczanie kompleksowych rozwiązań...
... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.