Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Ubezpieczenie motocykla w Bemowie

2 kwietnia 2021; 11:09

Materiał promocyjny

Jak najkorzystniej ubezpieczyć motocykl? Jesteś właścicielem jednośladu i chcesz wybrać ofertę, która spełni Twoje oczekiwania? Sprawdź, co musisz wziąć pod uwagę podczas wykupowania polisy OC oraz dodatkowych usług.

News will be here

OC dla motocykla w BemowieOC jest obowiązkowe w wypadku motocykli, stąd najważniejszym kryterium wyboru jest cena, ponieważ oferta każdego z ubezpieczycieli jest identyczna i regulowana przez prawo. Choć motocykl często jest używany tylko w sezonie, nie ma obecnie możliwości ubezpieczenia go na inny okres, niż 12 miesięcy. Ile kosztuje OC? Ubezpieczyciele wyliczają składkę na podstawie:

- parametrów motoru takich jak jego wiek, przebieg, stan techniczny, pojemność silnika itp.,

- miasta, w którym motocykl będzie ubezpieczony,

- wieku i historii kierowcy, co wpływa na obecność zniżek za bezszkodową jazdę. Motocykliści, którzy mają krótko prawo jazdy i nabyli swój pierwszy pojazd, muszą liczyć się z wyższą stawką.

Rolą ubezpieczenia OC jest ochrona Twoich finansów przed roszczeniami osób trzecich w sytuacji, w której będziesz sprawcą wypadku. Osoba poszkodowana zwróci się wówczas do towarzystwa ubezpieczeniowego, które wypłaci odszkodowanie.

Co grozi za brak OC?Obowiązek posiadania OC oznacza, że za jego brak Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny może nałożyć na właściciela pojazdu grzywnę. Jej wysokość zależy od liczby dni, które upłynęły od końca ważności poprzedniej polisy. Innymi słowy, brak OC zupełnie się nie opłaca - jeśli w tym czasie spowodujemy wypadek, będziemy musieli ponieść wszystkie koszty i roszczenia, z którym wystąpi osoba poszkodowana. Kary za brak OC wzrosły w 2021 roku i obecnie wynoszą:

- do 3 dni od wygaśnięcia OC - 190 zł (w 2020 - 170 zł),

- od 4 do 14 dni - 470 zł (w 2020 - 430 zł),

- powyżej 14 dni - 930 zł (w 2020 - 870 zł).

W Polsce w 2019 roku ponad Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wystawił ponad 125 tysięcy wezwań do zapłaty grzywny z powodu braku OC.

Czy mogę ubezpieczyć motocykl, gdy nie mam prawa jazdy?

Choć pozornie może się to wydawać niemożliwe, to motocykl może ubezpieczyć osoba, która nie ma prawa jazdy. Istnieją wówczas dwa sposoby, aby ubezpieczyciel mógł wyliczyć składkę za ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. W pierwszym z nich podajemy dane innego kierowcy (oczywiście za jego/jej zgodą), który ma prawo jazdy i na tej podstawie TU wyliczy składkę. Jeśli jednak nie masz osoby, którą możesz umieścić w umowie ubezpieczenia, ubezpieczyciel weźmie to pod uwagę, ale cena za OC będzie oczywiście wyższa.

AC dla motocykla w BemowieUbezpieczenie Autocasco chroni Twój pojazd przed kosztami naprawy w sytuacji, w której jesteś sprawcą wypadku, sprawcy nie da się ustalić lub szkoda wynikła z działania czynników naturalnych, np. deszczu, wiatru (spadająca gałąź) czy pożaru. Jeśli chcesz wykupić AC dla motocykla w Bemowie, musisz się przygotować na znacznie wyższy koszt niż w przypadku OC. Dlaczego? Jednoślady ze względu na swoją charakterystykę znacznie częściej ulegają szkodzie całkowitej, co zmusza towarzystwo ubezpieczeniowe do wypłaty pełnej kwoty odszkodowania. Z punktu widzenia tego typu firm ryzyko uszkodzenia motocykla w razie jakiegokolwiek wypadku jest wysokie, co ma odzwierciedlenie w wysokiej stawce za Autocasco.  

Szukasz najkorzystniejszego OC i AC dla motocykla? Skontaktuj się z biurem Eurofinance w Bemowie - znajdziemy idealną ofertę, dla Ciebie i Twojego motocykla.

 

Najnowsze artykuły

Pożary, powalone drzewa, podtopienia. Skutki burzy w powiecie grójeckim W związku z przejściem silnego frontu burzowego oraz innych...
Czy Asperger to niepełnosprawność? Asperger, będący częścią spektrum autyzmu, charakteryzuje...
Duży pożar pod Mogielnicą. Kłęby dymu widać z kilku kilometrów [NOWE INFORMACJE] Płonie przechowalnia owoców w miejscowości Dziunin w gminie...
Motocyklista chciał uniknąć kontroli, nie uniknie kary Motocyklista zatrzymany do kontroli w Nowym Mieście nad...
W Grójcu powstanie nowy budynek komunalny Gmina Grójec otrzymała blisko 6 milionów złotych na budowę...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.