Uczeń CKZiU w Nowej Wsi zwycięża w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

11 maja 2022; 08:49

Informacja prasowa

0 komentarzy

Znajomość języka angielskiego jest umiejętnością niemal powszechną wśrod współczesnej młodzieży. Pozwala to zrobić następny krok i poznać lepiej historię, geografię, obyczaje, czyli szeroko rozumiane dziedzictwo kulturowe Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii i Nowej Zelandii.

Służy temu Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Jest on od lat organizowany w Zespole Szkół im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec” – Grójec w Grójcu. Systematycznie uczestniczą w nim uczniowie naszej szkoły, ale w tym roku rozstrzygnięcia Konkursu mają dla Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi wyjątkowe znaczenie.

W etapie szkolnym Konkursu udział wzięła liczna grupa uczniów interesujących się kulturą wspomnianych we wstępie państw. Zwyciężyli uczniowie klas drugich: Adrian Dzikołowski z technikum ekonomicznego oraz Bartosz Musiałowski z technikum reklamy. Chłopcy ci wzięli udział w etapie finałowym, który odbył się 21 kwietnia w siedzibie ZS w Grójcu.

Uczniowie przedstawili przed czteroosobową komisją konkursową i zaciekawioną publicznością wylosowany temat, dotyczący kultury krajów obszaru anglojęzycznego. Prezentacja w języku angielskim trwała 3-5 minut i była oceniana w zakresie zgodności z tematem, bogactwa językowego, płynności wypowiedzi oraz poprawności. Uczniowie rywalizowali w kategoriach: szkoła branżowa, technikum i liceum. Dwoje uczniów z najwyższą liczbą punktów w każdej z trzech kategorii otrzymało nagrody rzeczowe i dyplomy.

Zwycięzcą w kategorii Technikum został uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi kształcący się w  zawodzie technik reklamy - Bartosz Musiałowski. Bartek przygotował niezwykle interesującą prezentację o Henryku VIII i jego wielu żonach, działalności politycznej, ustanowieniu Kościoła anglikańskiego, a także przyczynach obłędu, skutkującego mordowaniem przeciwników. Informacje te przekazał barwnie i zajmująco, co sprawiło, że zajął I miejsce.

Cieszymy się z sukcesu Bartosza i mamy nadzieję, że jego przykład zachęci innych do rozwijania swoich ambicji i pozytywnej rywalizacji w różnorodnych zmaganiach konkursowych.

Judyta Grzelec, Ewa Malowaniec
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Gmina Grójec liderem w powiecie - wyniki II Rankingu Gmin Województwa Mazowieckiego! W czwartek 24 listopada 2022 roku w Kinie Atlantic w...
Od 2023 roku wzrosną opłaty za śmieci w gminie Grójec W poniedziałek Rada Miejska w Grójcu podjęła uchwałę o...
Urząd Gminy i Miasta w Grójcu: Uwaga na oszustów! W Gminie Grójec trwają kontrole domowych kotłowni. To efekt...
GOK zaprasza na spotkanie autorskie z Kazimierzem Kochańskim Grójecki Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie z poetą, czł...
Zmarł ks. Józef Jędrzejewski - były kapelan szpitala w Grójcu W wieku 72 lat zmarł śp. ks. Józef Jędrzejewski, były...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.