Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Uczniowie CKZiU na Leica Tour 2016

19 czerwca 2016; 23:07

Grojec24.net

0 komentarzy

Fot. CKZiU w Nowej Wsi Fot. CKZiU w Nowej Wsi

Uczniowie III klasy Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi kształcący się w zawodzie technik geodeta dnia 9 czerwca wzięli udział w imprezie Leica Tour 2016, która odbyła się w Warszawie na terenie restauracji Boathouse.

News will be here

Celem wydarzenia było zaprezentowanie najnowszych technologii pomiarowych jednego z wiodących producentów jakim jest Leica. Uczestnicy imprezy wysłuchali wykładu dotyczącego m. in. zastosowań instrumentów pomiarowych oraz rozwiązań technologicznych ułatwiających i przyspieszających prace geodezyjne. Obejrzeli również film ukazujący pracę serwisu Leica Geosystems. Najistotniejsza była jednak możliwość przetestowania nowoczesnych tachimetrów, odbiorników satelitarnych oraz skanerów laserowych. Praca z tymi urządzeniami, dzięki ich niezliczonym funkcjom, była przede wszystkim dobrą zabawą. Uczniowie mieli m.in. możliwość sfotografowania się za pomocą kamery zamieszczonej w tachimetrze, obsługiwanej zdalnie poprzez tablet, a zdecydowanie nie jest to codziennością w pracy geodety.

Wyjazd był także wspaniałą okazją do wypoczynku w urokliwym miejscu nad brzegiem Wisły, gdzie mieści się restauracja Boathouse. Przede wszystkim miał on jednak na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych, co jest niezmiernie istotne w realiach dzisiejszego rynku pracy. Uczniowie CKZiU nie muszą się jednak obawiać konkurencji – są w stanie obsłużyć instrumenty pomiarowe, które w biurach geodezyjnych pojawią się pewnie dopiero za jakiś czas.

Anna Glazer-Obłoczyńska

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...
Rozbój w Grójcu! Kopał, zabrał telefon oraz pieniądze Na trzy miesiące do aresztu trafił 36-latek zatrzymany...
Intensywne prace drogowe w gminie Grójec, czyli odpowiedź na potrzeby mieszkańców Gmina Grójec, w odpowiedzi na rosnące potrzeby swoich...
Sklepowy rabuś wpadł na gorącym uczynku. Zatrzymał go policjant po służbie O tym, że policjantem jest się nawet po godzinach służby, m...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.