Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego oddali krew

22 października 2014; 12:42

Grojec24.net

4 komentarze

17 października 2014 roku w Liceum Ogólnokształcącym im Piotra Skargi w Grójcu po raz kolejny odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa połączona z rejestracją potencjalnych dawców szpiku kostnego.

News will be here

Szkoła od kilku lat bierze udział w konkursach „Szkoła Przyjazna Honorowemu Krwiodawstwu” i „Młoda Krew Ratuje Życie”. Jednak nie tylko konkury powodują to, iż mamy młodych krwiodawców – szlachetny cel i chęć niesienia bezinteresownej pomocy nieznanym sobie ludziom są najważniejsze. Nasi uczniowie w czasie takich akcji bardzo często po raz pierwszy oddają krew, kontynuują to po zakończeniu szkoły, poza tym tradycją u nas jest Dar Krwi od Maturzystów.

Przedsięwzięcie zorganizowano i przeprowadzono we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im dr Konrada Vietha w Radomiu. Chętnych do oddania krwi było wielu, zgłosiło się 40 osób, ale niestety nie wszyscy tego dnia mogli zostać honorowymi krwiodawcami. Radomska ekipa pobierająca krew uzyskała 12.600 litrów.

Akcja poprzedzona była prelekcjami przeprowadzonymi w naszej szkole przez pielęgniarkę szkolną Halinę Jackowską, która przedstawiła uczniom podstawowe informacje o honorowym krwiodawstwie z prezentacją sprzętu do pobierania krwi.

Będąc aktywnym krwiodawcom popularyzuję i wspieram idee honorowego krwiodawstwa, zachęcam młodych ludzi do dawania cząstki siebie innym i czynnego udziału w ratowaniu ludzkiego życia.

Małgorzata Czacharowska
Koordynator akcji

TAGI:

Komentarze (4):

kboby; 23 października 2014, 20:49

Pani Małgorzato Cz. - gratuluję bycia aktywnym KRWIODAWCOM, to na pewno zachęca młodych ludzi do dawania cząstki siebie innym.

Milo; 25 października 2014, 14:24

moja rodzina honorowo oddawała krew, żaś gdy potrzeowaliśmy pomocy lekarskiej potraktowani zostaqliśmy jak intruzi i honorowe krwiodawwstwo się skończyło. Za parę czekolad to śmieszne, wręcz obrażające. Kiedyś honorowi mieli pewne apanarze, darmowe leki, darmowe porady lekarskie, a za oddanie chyba powyżej 10 l.fundowano 2-tyg senatorium

Molo; 25 października 2014, 14:40

dlaczego brak mojego komentaza, ja tam pisze prawde

Małgorzata Cz.; 25 października 2014, 22:06

Faktycznie moje przeoczenie z tą literówką - oczywiście jestem aktywnym KRWIODAWCĄ. Idea, która przyświeca honorowemu krwiodawstwu powoduje to, że czasami zapominam o pisowni, a myślę tylko o szczytnych celach.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.