Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Uczniowie technikum z CKZiU w Nowej Wsi poznają Swoją Małą Ojczyznę

29 października 2014; 09:37

Grojec24.net

1 komentarz

Treści z nowej podstawy programowej mogą być też realizowane poprzez udział młodzieży szkolnej w wycieczkach dydaktycznych.

News will be here

Uczniowie kl. I i IV Technikum Ogrodniczego i Technikum Architektury Krajobrazu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi w dniu 17października 2014r. mieli okazję podnieść poziom umiejętności zawodowych poprzez zwiedzanie instytutów i zakładów działających nie tylko na rzecz wsi i rolnictwa. Odwiedzili Okręgową Stację Hydrologiczno-Meteorologiczną w Kozienicach oraz Gospodarstwo Ogrodnicze w Ryczywole .

Zwiedzając OSH-M, uczniowie zauważyli, że elektronika wyparła zwykłe przyrządy meteorologiczne. Nawet pomiar temperatury gleby na głębokości 5-100cm podawany jest przez czujniki. Uczniowie zaciekawieni byli określeniem zamglenia na podstawie widoczności stałych punktów odniesienia.

„Zbliża się pogoda sztormowa”- w taki sposób meteorologią zainteresowała uczniów pani Danuta Konarska, absolwentka Technikum Gospodarki Wodnej w Dębe nad Narwią.

Drugim etapem naszej wyprawy było Gospodarstwo Ogrodnicze Ryczywole ,gdzie to na12ha znajdują się szklarnie. Dyrektor zakładu-pani Grażyna Rdzanek-zapoznała uczniów z uprawą pomidorów na wełnie mineralnej i na włóknie kokosowym oraz z uprawą arbuzów i truskawek na stołach. Różnorodność owoców pomidorów- ich barwa, kształt, wielkość oraz rodzaj gron wprawiły uczniów w zachwyt. Sposobem prowadzenia pędów pomidorów zainteresowani byli chłopcy z kl.IV Technikum Ogrodniczego.

Specjalistka do spraw ochrony roślin, pani Edyta Maciuszek, omówiła ochronę biologiczną. W szklarniach ustawione są ule z trzmielami, rozwieszone żółte, niebieskie i białe tablice lepowe, pudełeczka z pożytecznymi pasożytami oraz pułapki feromonowe. Uczniowie mieli okazję zobaczyć dziubałeczka zwalczającego skośnika.

Na zakończenie zwiedziliśmy pakownię i sortownię owoców. Można było spróbować różnych odmian pomidorów i truskawek. Opiekunami młodzieży Technikum Ogrodniczego i Architektury Krajobrazu były panie-Marianna Czamara i Joanna Cieślik.

TAGI:

Komentarze (1):

Milo; 12 listopada 2014, 16:35

Co za sensacja jaka nowoczesność. Holendrzy 50 lat temu prowadzili takie uprawy

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

ITD: kierował bez uprawnień niesprawną wywrotką Kierowca wywrotki i zarazem przedsiębiorca nie posiadał waż...
Trafią na 3 miesiące do aresztu za pobicie i uszkodzenie ciała Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj sprawcy, któ...
Kierowca zapomniał o wyroku sądu. Czekają go surowe konsekwencje Surowe konsekwencje czekają kierującego, który najwyraźniej...
Gdzie zamówić fronty do szafek? Wybór odpowiednich elementów do kuchni czy łazienki ma...
Na tę wiadomość kierowcy czekali wiele lat! Rusza budowa ronda w Żdżarach Już wkrótce, ruszy długo oczekiwana przebudowa skrzyżowania...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.