Uczniowie z Nowej Wsi wiedzą więcej o ubezpieczeniach społecznych

26 grudnia 2021; 07:53

Informacja prasowa

0 komentarzy

Celem projektu „Lekcje z ZUS” jest budowanie świadomości młodego pokolenia Polaków w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne.

Dziś, niestety, niewielu młodych ludzi wie, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja, by wykluczyć się z tych ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży, uczą przy tym, by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (zasady solidaryzmu społecznego), a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

W ramach projektu uczniowie biorą udział w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

I etap Olimpiady odbył się 23 listopada 2021 r. w trybie stacjonarnym w szkole. Najwyższą liczbę punktów z testu uzyskali uczniowie: Amelia Barańska, Weronika Sobieraj, Mikołaj Wasiak z klasy III w zawodzie technik ekonomista. Uczniowie ci będą reprezentowali naszą szkołę w wojewódzkim etapie olimpiady, który odbędzie się 11 stycznia 2022 r. o godzinie 8:30.

Zmagania zespołów odbędą się w formule on-line. Olimpijczycy będą mieli pół godziny na udzielenie odpowiedzi na 25 pytań wielokrotnego wyboru. O tym, które miejsce zajmie zespół, zadecydują zdobyte przez niego punkty oraz czas, w jakim rozwiąże test.

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” znajduje się na liście konkursów przedmiotowych Ministerstwa Edukacji i Nauki. Oznacza to, że laureaci Olimpiady są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego w zawodzie technik ekonomista i technik rachunkowości. Ponadto, na zwycięzców czekają także indeksy na studia, dodatkowe punkty w rekrutacji na uczelnie oraz cenne nagrody rzeczowe.

Największą wartością, jaką daje udział w Olimpiadzie, jest jednak wiedza. Z dumą wspieramy naszych uczniów, którzy nie lekceważą swojej przyszłości i zaczynają ją budować już dziś, również dzięki wiadomościom uzyskanym w trakcie przygodowań do Olimpiady. Profesjonalne wspacie zawdzięczają pani Marii Kocewiak – nauczycielowi przedmiotów zawodowych, która od wielu lat skutecznie przygotowuje kolejne roczniki uczniów do osiągania sukcesów w różnych konkursach z dziedziny ekonomii. Dlatego jesteśmy spokojni o rezultaty styczniowych zmagań reprezentantów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi z wiedzą o ubezpieczeniach społecznych.

Ewa Malowaniec, Maria Kocewiak
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Gmina Grójec liderem w powiecie - wyniki II Rankingu Gmin Województwa Mazowieckiego! W czwartek 24 listopada 2022 roku w Kinie Atlantic w...
Od 2023 roku wzrosną opłaty za śmieci w gminie Grójec W poniedziałek Rada Miejska w Grójcu podjęła uchwałę o...
Urząd Gminy i Miasta w Grójcu: Uwaga na oszustów! W Gminie Grójec trwają kontrole domowych kotłowni. To efekt...
GOK zaprasza na spotkanie autorskie z Kazimierzem Kochańskim Grójecki Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie z poetą, czł...
Zmarł ks. Józef Jędrzejewski - były kapelan szpitala w Grójcu W wieku 72 lat zmarł śp. ks. Józef Jędrzejewski, były...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...
INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.