Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Uczniowie z wizytą w grójeckiej komendzie

24 listopada 2016; 11:11

Grojec24.net

0 komentarzy

Fot. KWP Radom Fot. KWP Radom

We wtorek uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Mieście nad Pilicą zwiedzali grójecka jednostkę policji. Podczas wizyty mogli z bliska przyjrzeć się wyposażeniu i pracy policjantów.

News will be here

Wycieczkę po grójeckiej jednostce poprzedziły spotkania uczniów z policjantką Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii. Tematem spotkań była odpowiedzialność osoby nieletniej za czyny karalne, przejawy demoralizacji jak również konsekwencje prawne i zdrowotne związane z zażywaniem środków odurzających. Następnie uczniowie klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Mieście nad Pilicą, w której realizowana jest innowacja pedagogiczna pn. Młodzieżowa Akademia Prawa i Bezpieczeństwa przybyli do Komendy Powiatowej Policji w Grójcu, aby poznać pracę policjantów i zwiedzić pomieszczenia jednostki. Zwiedzanie rozpoczęto od stanowiska kierowania, gdzie uczniowie poznali pracę dyżurnego jednostki. Tam szczególną uwagę zwiedzających przykuła liczba urządzeń przy których pracuje dyżurny jednostki Policji. Kolejny etap wycieczki to pokaz indywidualnego wyposażenia policjanta będącego na służbie oraz prezentacja pracy technika kryminalistyki. Młodzież realizowała jeden z etapów nauczania jednego z przedmiotów szkolnych dot. podstaw prawa i prewencji.

/AW

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Pożary, powalone drzewa, podtopienia. Skutki burzy w powiecie grójeckim W związku z przejściem silnego frontu burzowego oraz innych...
Czy Asperger to niepełnosprawność? Asperger, będący częścią spektrum autyzmu, charakteryzuje...
Duży pożar pod Mogielnicą. Kłęby dymu widać z kilku kilometrów [NOWE INFORMACJE] Płonie przechowalnia owoców w miejscowości Dziunin w gminie...
Motocyklista chciał uniknąć kontroli, nie uniknie kary Motocyklista zatrzymany do kontroli w Nowym Mieście nad...
W Grójcu powstanie nowy budynek komunalny Gmina Grójec otrzymała blisko 6 milionów złotych na budowę...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.