Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grójcu w Orszaku Trzech Króli

8 stycznia 2019; 09:57

Informacja prasowa

11 komentarzy

Fot. Karolina Pawlicka Fot. Karolina Pawlicka

6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, ulicami Grójca po raz czwarty przeszedł Orszak Trzech Króli. Wśród tych, którzy wzięli udział w Orszaku znaleźli się między innymi: Burmistrz Gminy i Miasta Grójec - p. Dariusz Gwiazda, ks. kan. Zbigniew Suchecki - Dziekan Dekanatu Grójeckiego, księża z parafii p.w. Miłosierdzia Bożego i św. Mikołaja oraz mieszkańcy Grójca i goście.

News will be here

Wspólne świętowanie rozpoczęło się od Mszy Św. odprawianej w kościele Miłosierdzia Bożego, po której wyruszył Orszak Trzech Króli. Uczestnicy tego barwnego, radosnego orszaku mieli okazję obejrzeć trzy scenki. Pierwszą przy kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Grójcu przedstawili uczniowie PSP nr 2 w Grójcu; drugą - na Al. Niepodległości zaprezentowali Klub Familia i uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Grójcu; trzecią, finałową scenę na Placu Wolności odegrali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grójcu.

Uczniowie naszej Szkoły opowiedzieli historię o rozterkach człowieka, o tym, jak trudno czasem rozpoznać i odnaleźć Boga, o działaniach szatana, który próbuje nam przeszkodzić w naszej drodze do Boga i o tym, że mimo przeszkód każdy z nas może znaleźć Zbawiciela. Te niezwykle ważne i poważne tematy zostały przedstawione w lekkiej, momentami żartobliwej formie, która trafiała zarówno do najmłodszych, jak i do najstarszych widzów. Całości widowiska dopełniały piękne pastorałki. W jasełkach wystąpili: Maryja – Katarzyna Dzikowska (I a), Józef – Michał Przybyszek (I a), Diabeł – Anna Kłosiewicz (I a), Pasterze – Weronika Czupryniak, Martyna Strzelczyk, Natalia Książek (I a), Anioł – Wioleta Wierzbicka (I a), Królowie – Mateusz Olak, Patryk Szewczyk, Filip Zięba (I i). Pastorałki wykonywali: Dominika Napiórkowska (IV a), Aleksandra Sierakowska (III a), Natalia Ejmocka (II ds.), Wiktoria Szymańska (I a), Bartłomiej Tuszyński (I ds) oraz chór w składzie: Justyna Jakubczak, Amelia Klimek, Julia Krawczak, Bartłomiej Małkowski (I a). Śpiewającym przepięknie akompaniował Jakub Ostrowski (I i). Nad całością przygotowań czuwała p. Ewa Sujecka, a sprawami organizacyjnymi zajmowała się p. wicedyrektor Ewa Banaszek. Gratulujemy wszystkim wykonawcom wspaniałego występu.

Wszystkim uczestnikom Orszaku dziękujemy za wspólne spotkanie i świadectwo wiary. Niech słowa pastorałki wyśpiewane przez Uczniów ZSP "Jezus przyniósł pokój i miłość - nie potępiajmy, ale kochajmy siebie nawzajem" towarzyszą nam w naszej codzienności.

Ewa Sujecka

TAGI:

Komentarze (11):

reasonable; 8 stycznia 2019, 10:35

XXI wiek, centrum Europy, a przebierańcy chodzą z gumową lalką po mieście ku uciesze gawiedzi nie mając najmniejszego pojęcia o co w tym chodzi.

sep; 8 stycznia 2019, 13:14

ciemnogród

kostka; 8 stycznia 2019, 14:41

wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/po-tym-zabojstwie-przestalem-wierzyc-w-boga-czy-to-ksieza-zabili-roberta-wojtowicza/z882hme

Swojak; 8 stycznia 2019, 22:04

Brawo uczniowie :) wspaniały pokaz umiejętności

do kostki; 8 stycznia 2019, 22:39

Wiadomości onetu są tak wiarygodne jak cała lewica.

do sep; 9 stycznia 2019, 20:51

Ciemnogrodem można nazwać pana/ą. Widać brak znajomości historii. Brawo młodzież. Bez wiary nie ma nic.

MAGDA1; 10 stycznia 2019, 13:56

może pochwalicie się co stało sie z tą wspaniałą szkoła, że o 200 miejsc spadła w rankingu Perspektyw a na tym nie koniec. Zamiast na 205 jest na 412 i powinna usunąć ten emblemat ze swojej strony.

lo; 10 stycznia 2019, 14:21

hejtowało się tylko górkę, bo tam się jeszcze czegoś wymaga od ucznia, a ranking pokazał gdzie jest miejsce dołka

Magda 1; 10 stycznia 2019, 19:59

na dołku to nawet o takim rankingu do niedawna nie słyszeli zwłaszcza nauczyciele

Do piszących; 10 stycznia 2019, 21:04

Zastanówcie się o czym piszecie. Na zamówienie jakiegoś niewiarygodnego rankingu każdy z was się upaja. Kto w to uwierzy, że dopiero na dyrektora były wybory a już taki ranking w liceum a spadek na dołku. W co ktoś gra?

do piszącego; 11 stycznia 2019, 07:59

ranking znany jest od wieli lat i publikowany, trzeba zerknąć dołek na 412 miejscu

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

ITD: kierował bez uprawnień niesprawną wywrotką Kierowca wywrotki i zarazem przedsiębiorca nie posiadał waż...
Trafią na 3 miesiące do aresztu za pobicie i uszkodzenie ciała Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj sprawcy, któ...
Kierowca zapomniał o wyroku sądu. Czekają go surowe konsekwencje Surowe konsekwencje czekają kierującego, który najwyraźniej...
Gdzie zamówić fronty do szafek? Wybór odpowiednich elementów do kuchni czy łazienki ma...
Na tę wiadomość kierowcy czekali wiele lat! Rusza budowa ronda w Żdżarach Już wkrótce, ruszy długo oczekiwana przebudowa skrzyżowania...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.