Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Uczniowie ZS w Jasieńcu na warsztatach z ekonomii eksperymentalnej

13 kwietnia 2021; 13:24

Informacja prasowa

0 komentarzy

Uczennice klasy drugiej Technikum Handlowego uczestniczyły w projekcie szkoleniowym skierowanym do osób, które pragną poszerzać swoją wiedzę i rozwijać umiejętności w obszarze nauk ekonomicznych, matematycznych i przedsiębiorczości. Rezultatem ukończenia warsztatów są otrzymane certyfikaty ich ukończenia.

News will be here

Do projektu zgłosiły się osoby, które chcą w przyszłości, jak najdłużej zachować aktywność zawodową i społeczną.

Udział w projekcie umożliwia uczestnikom podniesienie kompetencji uznanych za kluczowe i niezbędne zarówno w życiu społecznym, jak i ekonomicznych. Młodzież miała szansę przygotowania się do podejmowania dalszej edukacji na wyższych poziomach kształcenia, co zmniejsza ryzyko społecznego wykluczenia oraz zwiększa aktywność zawodową.

Adresatami warsztatów byli uczniowie szkół ponadpodstawowych z całej Polski, czyli młodzież w wieku 15-19 lat.

Celem zajęć było wykazanie przydatności analizy ekonomicznej w naukach społecznych i w codziennym życiu. Kurs opierał się na metodach ekonomii eksperymentalnej. Uczestnictwo w eksperymentach on-line pozwoliło zrozumieć, jak działa ekonomia. Druga część kursu to wykłady, które objaśniały mechanizmy eksperymentu. Hasłem kursu była maksyma Sokratesa: Poznaj samego siebie.

Uczestnicy poznali jak działa ekonomia przez doświadczenie, a nie na zasadzie zapamiętania formułek z podręczników. Uczestnicy jako króliki doświadczalne brali dział w eksperymentach. Po eksperymentach została dokonana analiza, uczestnicy wchodzili w rolę naukowców. Wyniki eksperymentów były odnoszone do teorii ekonomicznej.

Ekonomia jest jedną z najbardziej rozwiniętych i zaborczych nauk społecznych, ale nadal jest to nauka o człowieku. W podręcznikach ekonomii jest zawarta opowieść o nas ukryta pod pokładem wzorów matematycznych – warsztaty miały za zadanie pomóc rozszyfrować te opowieści. Uczestnicy mieli okazję Poznać Samych Siebie konfrontując opowieści z tym jak zachowywali się podczas eksperymentów.

Zajęcia w ramach warsztatów były realizowane w formie hybrydowej: częściowo w postaci spotkań on-line, a częściowo jako samodzielna praca z materiałami na platformie Moodle WNE UW pt. "Szkolenia". Czas trwania zajęć to 10 godzin dydaktycznych.

Opiekun Szkolnego Koła Ekonomicznego
Renata Zwolińska

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...
Zmiany w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Grójcu W środę (15.05) podczas uroczystej zbiórki w sali...
Przy stacji PKP Warka powstanie parking na 150 miejsc Mieszkańcy dojeżdżający na co dzień do pracy i szkoły ł...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.