Ul. Armii Krajowej gotowa

4 września 2017; 09:30

Grojec24.net

20 komentarzy

Fot. grojecmiasto.pl

Zakończył się remont nawierzchni i kanalizacji ul. Armii Krajowej.

Jak informuje oficjalna strona internetowa grójeckiego magistratu, zakres prac na odcinku od ul. Józefa Piłsudskiego do ul. Jatkowej obejmował m.in. roboty rozbiórkowe konstrukcji jezdni z kostki granitowej, wymianę uszkodzonych elementów kanału deszczowego i studni kanalizacji deszczowej, wykonanie podbudów oraz dwuwarstwowo nawierzchni z betonu asfaltowego i mieszanki SMA przy zachowaniu istniejących krawężników. Na odcinku od ul. Jatkowej do Ronda im. Żołnierzy Wyklętych przeprowadzone frezowanie nawierzchni bitumicznej, częściowo wymieniono krawężniki betonowe na nowe - strona prawa, ponadto w części przełożono istniejące chodniki z kostki brukowej - kostka z odzysku, wykonano remont studni kanalizacji sanitarnej oraz położono jednowarstwowo nawierzchnię z mieszanki SMA.

W ramach obowiązującej umowy wykonawca odkupił od gminy materiał z rozbiórki tj. kostkę granitową. Realizatorem inwestycji była firma FAL - BRUK. Umowny koszt prac wyniósł 618 690 zł.

TAGI:

Komentarze (20):

Mieszkaniec...; 4 września 2017, 13:02

Znów my zapłaciliśmy za wymysły władz.... W 2007/2008 roku kładli bruk nie można było od razu położyć go jak należy ?

A jak za szybko samochodu jeździły i mieszkańcom było za głośno nie taniej było położyć 4 śpiących policjantów?!?!?! Koszt byłoby o niebo niższy.... Ale ktoś przecież musiał na tym zarobić....

Policjant do Mieszkańca; 4 września 2017, 15:17

Sam się połóż na jezdni znawco drogowy!!!

gość ; 4 września 2017, 16:48

Jak miasto chciało kostkę to trzeba było zrobić deptak i zamknąć ruch dla samochodów i puścić inną ulicą a skoro już kostka to samochody ale nie ciężkie. Przecież takie były plany o deptaku no ale cóż Grójec to nie Radom a można było odrobinę pomyśleć.

łoj; 4 września 2017, 19:13

a kiedy przebudują Pl.Wolności by odciążyć ruch na ul.Mogielnickiej

Podróżnik ; 4 września 2017, 22:28

A w Piasecznie bruk granitowy byl położony tak jak w Grójcu ladnych parę lat temu ale tam nie widac dołków, uszkodzeń ani pekniec,gladki i równy jak stół, a u nas juz byly dwie naprawy i wreszcie asfalt położyli. Jak myslicie za ile lat bedzie nastepny remont,bo wykonanie nie wyglada najlepiej.Jak widać to chyba kwestia wykonawcy a nie zastosowanych materiałów.

Roman; 5 września 2017, 07:20

"Mądrego" to aż miło posłuchać...

Ktos; 5 września 2017, 09:34

Ciekawe za ile poszla kostka stara??? Jaki debil to wymyslil??? Niech sie wstydza ci ktorzy rzadza tym miastem .strata pieniedzy ale to im nie przeszkadza bo w kieszeni itak pewnie pare groszy z tego maja!!!!

Mm; 5 września 2017, 20:16

Ta droga to jeden
z najwiekszych przekrętów oby tak dalej glosujcie ludzie na stolarskiego

do Ktoś; 5 września 2017, 21:15

Ma pan/pani rację. Dodam tylko, że p. burmistrz ma pomysły na krytykę, bez żadnych konkretów. chyba powielane z tvn-u, g.w. Nieładnie. Najlepszą obroną jest atak.

Rafał; 6 września 2017, 10:44

Myślę że krytykowanie Stolarskiego za to że wygrała przetarg firma która nie potrafiła dobrze zrobić drogi to tak jak obwinianie premiera tego czy innego o to że są koleiny na starych drogach. Ludzie używajcie tego co macie po między uszami a nie tylko paluszków do klepania na klawiaturze głupot.

do Rafała; 6 września 2017, 19:30

Jeszcze nie ma dwóch lat rządów PiS, a p. Stolarski krytykuje, może niech się rozliczy z tylu kadencji. bo nie widzę nic co mogłoby powalić.

do Rafała; 7 września 2017, 12:09

robiąc kostkę na Rynku Burmistrz miał wizję nowego wyglądu tego miejsca. Odciążenie Rynku od samochodów i nie wpuszczanie na kostkę ciężkich samochodów było celem nowego Rynku. Życie zweryfikowało plany, ponieważ nie robiąc obwodnicy Rynku cały projekt runął jak kasa i wspomniane kostki brukowe. I niestety było inaczej a ciężkie samochody rozjechały kostkę i

pani; 7 września 2017, 18:09

nic wam nie pasuje do wszystkich macie pretensje a w życiu naszym jest najważniejsze zdrowie

pan; 9 września 2017, 08:53

Asfalt wygląda bardzo dobrze,tylko proszę powiedzieć co stało się ze zdjętym brukiem bo na pewno był dużo wart ?

Obserwator; 12 września 2017, 07:51

Wszyscy mądrzy przed kompem. Zapraszamy do władz i rządzenia Grójcem, albo wyjście do Burmistrza i zadanie kilku kłopotliwych pytań !
Odwagi cywilnej troszkę !!!!!!!

Do: pan"; 12 września 2017, 09:35

Czytaj ze zrozumieniem!

"W ramach obowiązującej umowy wykonawca odkupił od gminy materiał z rozbiórki tj. kostkę granitową."
(nie ma tylko podanej kwoty)

Do: "Obserwator"; 12 września 2017, 09:52

Następny filozof i "krzykacz internetowy" ... Zanim zaczniesz komentować - zapoznaj się z zasadami interpunkcji (głównie stosowania wykrzyknika).

Do do stolarskiego - to:
Jeśli się na czymś nie znam - nie zajmuję się tym. Najwidoczniej stolarski jest innego zdania, co widać po jego nietrafionych decyzjach. Największą aktywność tego pseudo-burmistrza widać przed każdymi wyborami. Wtedy robi wszystko, by pokazać jaki to on ma pomysły na rozwój Grójca (chociażby temat "rewitalizacji" zalewu w Głuchowie, który nagle zniknął po wyborach).
Nie sądzę więc, że nieudolny burmistrz będzie potrafił odpowiedzieć na jakiekolwiek pytanie (a tym bardziej pytanie kłopotliwe).
Tak więc nie widzę sensu, by marnować swój czas na rozmowę z kimś jego pokroju ...

wyborca; 12 września 2017, 10:00

w obecnym układzie można tylko tutaj ponarzekać. Pozostał nam grojec24, Jest to jedyne miejsce na głos sprzeciwu, żeby mieszkańcy wiedzieli, że to co się dzieje w gminie jest efektem całkowitego monopolu grupy osób na pomysły i wydawanie naszych pieniędzy.

"Stary" Grójczan; 15 września 2017, 15:31

Znawcy internetowi, czy Wy nie widzicie jak zmienił się Grójec przez ostatnie lata??? Czy nie widzicie ile inwestycji powstało, nowych ulic, pływalnia po remoncie i obok zmodernizowane boisko itd. Nie narzekajcie bo ja trochę podróżuję i widzę jak w podobnych miastach od lat prawie nic się nie dziej. Może i u nas było by lepiej , żeby nic nie działo to wtedy nie było by co krytykować. Tego chcecie grójczanie?????

do "Stary"; 19 września 2017, 11:09

Grójec pięknieje ale dzięki rozwojowi miasta i przybywających płatników podatku i firmom, które lokują w Grójcu swoją działalność i to naszym podatkom. Nie Burmistrz funduje szczepionki tylko podatnicy, a może Rada Miejska bo to ona uchwala budżet? Czy przy projektowaniu boiska, remoncie pływalni były jakieś konsultacje ze społeczeństwem? boisko Gdzie Ty podróżujesz?, do wyludniających się miast na wschodzie Polski? Chcemy sali gimnastycznej przy SP1 na miarę choćby takiej jakie dwie ma u siebie Jasieniec. Chcemy remontu i oddania mieszkańcom boiska przy ZSZ w Grójcu i nie mówienia że to "powiatu". /chcemy realizacji obietnic przedwyborczych hali sportowej, miejsca do rekreacji w Głuchowie, i wielu innych niezrealizowanych od 12 lat obietnic!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Akcja Celsium okazała się strzałem w dziesiątkę! Akcja firmy Celsium „Odzyskujemy Świąteczną Energię&#...
Śmieci: samorządy dopłacą Naturze ponad 3,6 mln zł Związek Międzygminny "Natura" podjął uchwałę określającą...
Panele fotowoltaiczne - jak dobiera się odpowiednie panele słoneczne Ogniwa fotowoltaiczne, zamieniając energię słoneczną na pr...
Studniówka 2020 w CKZiU w Nowej Wsi Studniówka to wydarzenie wyjątkowe i szczególnie ważne dla...
Ferie zimowe 2020 Drodzy Mieszkańcy Gminy i Miasta Grójec, a w szczególności...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Opiekunka w Niemczech, okolice Monachium...

Planowany termin wyjazdu: 02.04.2020 na 6-8 tyg.
Opiekunka osoby starszej w Niemczech...

Planowany termin wyjazdu: 29.02.2020 na 6-8 tyg.
Opiekunka seniorki w Niemczech, Regensburg...

Planowany termin wyjazdu: 16.03.2020 na 6-8 tyg.
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...

Planowany termin wyjazdu: 28.01.2020 na 6 tyg.
...
Pakowacz filetów drobiowych! Również... Chcesz wyjechać do pracy? Mamy dla ciebie wspaniałą ofertę!
Agencja...

Firmy z Grójca i okolic

Take Care Polska sp. zoo. Firma zajmuje się dochodzeniem zaniżonych odszkodowań zarówno z OC sprawcy...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...
AXELBAZ Maciej Zabelski Transport niskodpowoziowy, ponadgabarytowy, specjalistyczny maszyn budowlanych,...
PERFEKT-COM Jeśli cenisz sobie dokładność i uczciwość to jesteśmy ta firmą, Nasza...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.