Unia Owocowa nagrodzona w międzynarodowym konkursie Stevie Awards

26 sierpnia 2021; 09:44

Informacja prasowa

0 komentarzy

Głos Unii Owocowej jest słyszalny w całej branży w Polsce i w Europie, a działalność Stowarzyszenia została dostrzeżona także w międzynarodowym konkursie biznesowym. W tym roku odbyła się już XVIII edycja plebiscytu. W gronie zwycięzców konkursu International Business Awards – Stevie Awards 2021 znalazło się Stowarzyszenie Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw „Unia Owocowa” zdobywając Brązową Nagrodę Stevie w kategorii „Communications or PR Campaign of the Year - Public Affairs”! Projekt musiał pokonać ponad 3 tys. zgłoszeń z 63 krajów. Działania PR były realizowane przy współpracy z agencją Procontent Communication.

Polska jest jednym z czołowych producentów jabłek na świecie i największym w Europie. Przewidujemy, że w 2021 zbiory będą na poziomie 4170 tyś. ton. Pomimo tego, 30% polskich sadowników twierdzi, że sytuacja branży w naszym kraju nie należy do najlepszych. Unia Owocowa powstała po to, aby zabrać głos w tej sprawie i mieć realny wpływ na sytuację sadowników. Jej celem jest zwrócenie uwagi na korzystną działalność grup producenckich, które są kluczem do poprawy sytuacji w sektorze. Po roku działań, UO stała się ekspertem, komentatorem trendów
i kompendium wiedzy. Dążąc do poprawy sytuacji w branży, uczestniczyła w konsultacjach z Komisją Europejską i krajowych WPR w MRiRW.

Odpowiedzią na wiele wyzwań stojących przed sadownictwem jest działalność organizacji producenckich. Ich celem jest zapewnienie lepszych warunków rynkowych i negocjacji z sieciami handlowymi. Poza MRiRW, Unia Owocowa jest pierwszym źródłem informacji i głównym komentatorem dla mediów w kategorii rolnictwa, sadownictwa i handlu. W ramach tarczy antykryzysowej w wytycznych MRiRW i GIS z 12. maja, przyjęto postulaty opublikowane przez UO, co zapewniło ciągłość i nieprzerwany dostęp do siły roboczej w trakcie zbiorów (otwarcie granic z Ukrainą, ułatwienia wjazdu, kwarantanna w gospodarstwie z możliwością świadczenia pracy).

„Nagroda w konkursie Stevie Awards to duże wyróżnienie na arenie międzynarodowej. Współpraca rolników i grup producenckich jest bardzo istotna, gdyż zapewnia lepszą pozycję do negocjacji, dzięki czemu możemy sprzedać więcej na lepszych warunkach, a także poszerzać rynki zbytu. Celem Unii Owocowej jest promocja najwyższych standardów jakości, dlatego tym bardziej cieszymy się z takiego uhonorowania naszych starań” – podkreśla Paulina Kopeć, sekretarz generalna Unii Owocowej.

Stevie Awards to zbiór ośmiu konkursów z nagrodami biznesowymi, organizowanych corocznie przez Stevie Awards, Inc, aby uhonorować osiągnięcia oraz wkład firm i ludzi biznesu na całym świecie. Unia Owocowa brązową statuetkę zdobyła w kategorii „Communications or PR Campaign of the Year - Public Affairs”. Wyróżnione działania obejmowały m.in. komunikację z MRiRW – postulaty o problemach branży, potrzebach sadowników, producentów i dystrybutorów, a także współpracę z ambasadą brytyjską w celu zabezpieczenia polskich interesów po Brexit.

Ponieważ trwający kryzys związany z COVID-19 uniemożliwi zwycięzcom otrzymanie nagród na scenie podczas tradycyjnego bankietu galowego IBA, zwycięzcy będą świętować podczas wirtualnej ceremonii 8 grudnia.

Procontent Communication to agencja public relations i digital marketing, członek Związku Firm Public Relations. Specjalizuje się w realizacji projektów z wielu obszarów komunikacji. Oferuje m.in. usługi z zakresu public relations, public affairs, employer brandingu oraz social media.

„Prowadzenie aktywności w zakresie public relations oraz PA w sektorze owoców i warzyw to zarówno spore wyzwanie jak i doświadczenie, z którego możemy być dumni. Kluczem do sukcesu w naszych działaniach jest zaangażowanie i doświadczenie zespołu pracującego przy projekcie na tak dynamicznym i wymagającym rynku, jakim jest branża sadownicza” – podkreśla Iwona Kubicz, prezes Procontent Communication.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Policyjny technik i dzielnicowy z wizytą u najmłodszych Technik Kryminalistyki z Komendy Powiatowej Policji w Gró...
Ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Zatrzymali ich grójeccy policjanci W ostatnim tygodniu grójeccy mundurowi zatrzymali kilku...
Ukradli gąsienice od maszyny leśnej, które sprzedali na złom Grójeccy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu gr...
Na prawo jazdy tej kategorii nie zdamy już w Grójcu Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu poinformowa...
Wysoka porażka Mazowsza z wiceliderem Podopieczni Mariusza Lisieckiego wrócili z boiska w Jedliń...

Najnowsze ogłoszenia

Zatrudnimy kierowców C+E ( ADR )... Zatrudnimy kierowców C+E (ADR podstawa+cysterny) do przewozu asfaltów.
Praca dla STUDENTÓW / MATURZYSTÓW... STUDENCIE!
UCZNIU!

Chcesz sobie dorobić podczas...
Pracownik produkcji (k/m) bez znajomości... Agencja Pracy Concept Plus Sp. z o.o. (nr 11738) poszukuje dla swojego...
Przedstawiciel Handlowy To oferujemy

- atrakcyjne wynagrodzenie

-...
Praca w Niemczech/ Monter drewnianych... Pracuj jako monter drewnianych domów w Niemczech ‼️

Firmy z Grójca i okolic

Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
Klinika Medycyny Estetycznej FabMed Klinika Medycyny Estetycznej FabMed działająca w Warszawie specjalizuje...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.