Grojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki

Uniwersalne big bagi w dobrych cenach

24 sierpnia 2023; 09:20

Materiał promocyjny

Worki typu big bag to uniwersalny sposób na przechowywanie czy transport materiałów budowlanych, spożywczych, chemicznych, rolniczych lub ogrodniczych. Ale czym w ogóle są kontenery big bag? To niezwykle trwałe worki uszyte z okrągło tkanej tkaniny polipropylenowej, które mają na celu przechowywanie sypkiego asortymentu o wadze od 500 kg do 2000 kg nawet. Posiadają uchwyty w górnej części, które umożliwiają załadunek oraz transport w obrębie gospodarstwa lub na terenie prowadzonej działalności.

Kto choć raz w życiu robił remont doskonale rozumie jakie ilości odpadów on generuje, a te jak wiadomo trzeba najpierw gdzieś przechować, a potem zutylizować. Wiele osób decyduje się wtedy na wynajęcie kontenera na odpady, co niesie ze sobą dość wysoki koszt w granicach kilkuset do tysiąca złotych, z kolei cena worków big bag to zaledwie kilkadziesiąt złotych za sztukę. Worki są bardzo trwałe i można je wykorzystywać wielokrotnie, a kiedy remont już się zakończy, to worki big bag na gruz wystarczy złożyć i schować. Jednak kontenery big bag można wykorzystywać w wielu innych celach, np. w branży spożywczej – doskonale sprawdzają się do przechowywania i transportu ziemniaków, cebuli, buraków czy marchwi, ale też produktów sypkich jak mąką, cukier, kasze, ryż. W zależności od docelowego asortymentu do przechowywania worki big bag różnią się nieco między sobą konstrukcją i wykonaniem, co nie wpływa oczywiście na ich trwałość. Kontenery big bag sprawdzają się również do przechowywania oraz transportu drewna opałowego, paszy dla zwierząt ale też półproduktów w branży farmaceutycznej. Na terenach rolniczych najczęściej wykorzystuję się je do przechowywania nawozów posypowych. Worki ogrodnicze są tu alternatywą dla nawozów w małych opakowaniach po 25 kg, co przekłada się na niższy koszt samego towaru oraz jest bardziej ekologiczne. Również dzięki konstrukcji worków napełnianie rozsiewacza staje się o wiele łatwiejsze, bowiem worki ogrodnicze na nawozy w dolnej części posiadają fartuch wysypowy lub komin wysypowy, co ułatwia znacząco pracę  i minimalizuje ryzyko rozsypania towaru. Warto jest też zaznaczyć, że worki big bag cieszą się coraz większą popularnością w gospodarstwach domowych – tu najczęściej do przechowywania wykorzystuje się te mniejsze worki o wymiarach 45 x 45 x 45 cm, ale i 90 x 90 x 90 cm.

Dla kogo zatem są kontenery big bag? Jak widać powyżej – dla każdego. Dzięki swojej trwałej konstrukcji, rozwiązaniach ułatwiających pracę i życie codzienne, ale też korzystnej cenie worki big bag znalazły zwolenników w wielu dziedzinach przemysłu, a ich popularność nadal rośnie.

 

Najnowsze artykuły

Jest przetarg na modernizację stadionu w Grójcu Urząd Gminy i Miasta w Grójcu ogłosił przetarg na przebudow...
Grójecka policjantka na motocyklu, łączy służbę z pasją Czy pracę można połączyć z pasją? Mł. asp. Agata Sławińska...
Piknik Średniowieczny na 1000-lecie grodu obronnego w Lewiczynie Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Grójeckiej i Koło Gospodyń...
Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Powiślanka Lipsko 1:0 Podopieczni Jerzego Engela jr odnieśli cenne zwycięstwo nad...
Jutro w Grójcu akcja Koalicji Obywatelskiej Kobiety na wybory Już jutro (23 września) w Grójcu o godz.15.30 akcja...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.