Uniwersytet dla każdego!

26 października 2021; 18:21

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Grójecki Uniwersytet Otwarty (GUO) funkcjonuje w Grójeckim Ośrodku Kultury już od kilkunastu lat. Jest to oferta edukacyjna dla wszystkich, którzy mają nieco wolnego czasu i chcą poszerzyć swoją wiedzę, zdobyć nowe umiejętności, a nawet ... przyjaciół.

Spotkania wykładowo - warsztatowe odbywają się zawsze w poniedziałki w godz. 11:00 - 12:30. Oferta dla słuchaczy to bardzo urozmaicona forma wykładów z filozofii, historii, nauk przyrodniczych, geografii, etnografii, psychologii i sztuki. W formie warsztatów realizowane są również  zajęcia z plastyki oraz tańca.

O Lipiu

Tegoroczny  GUO zainaugurował  wykład dra Remigiusza Matyjasa. Historyk wziął na warsztat pobliską wioskę Lipie, stąd tytuł wykładu:  „Lipie. Wieś zakonników i krnąbrnych chłopów”. Wśród licznie zgromadzonych słuchaczy znaleźli się goście z parafii Lipie, w tym jej  proboszcz,   ks. Ewaryst Tomasiewicz.

O artyście

Kolejne zajęcia w GUO poprowadził dziennikarz muzyczny, aktor i konferansjer, Sławomir Drygalski. W tym roku rozpoczął swoje wykłady od przypomnienia  postaci  Krzysztofa Krawczyka (1946-2021).  Wykład pt. „Krajobrazy Krzysztofa Krawczyka - wspomnienie  niezapomnianego artysty” odbył się 11 października.

Warsztaty i taniec

GUO to nie tylko wykłady, ale także i zajęcia tematyczne. Na początku października warsztaty z malarstwa poprowadziła Karolina Piwowarska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, osoba z głową pełną pomysłów, zarażająca swoją energią innych. Uczestniczki malowały martwą naturę. Zajęcia odbywają się we wtorki w godz. 10:00-12.:00.

Uczestnicy Grójeckiego Uniwersytetu Otwartego przez życie idą tanecznym krokiem! W środy i czwartki na zajęcia taneczne zaprasza Krzysztof Pracownik.

Dołącz do naszego grona już dziś!

Słuchacze otrzymują szczegółowy program zajęć przed rozpoczęciem każdego semestru i na tej podstawie podejmują decyzję o udziale w spotkaniach. Uczestnictwo w zajęciach jest odpłatne;  czesne wynosi 100 zł za semestr (płatne w kasie GOK). Opłacenie czesnego daje prawo do uczestniczenia w spotkaniach wykładowo - warsztatowych oraz kupna biletów zniżkowych lub wstępu bezpłatnego na imprezy organizowane przez Ośrodek Kultury (w tym kino). Słuchaczem Grójeckiego Uniwersytetu Otwartego może zostać każdy — bez względu na wiek, wykształcenie oraz miejsce zamieszkania. W GUO nie obowiązują żadne egzaminy.

Grójecki Ośrodek Kultury

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Święto Kwitnących Jabłoni: w niedzielę Piękni i Młodzi oraz Ania Dąbrowska Zabawa rozpocznie się o godz. 17 od koncertu Nivel. Później...
Kanonada na Laskowej. Mazowsze wbiło siedem goli Oronce W sobotnie popołudnie podopieczni Mariusza Lisieckiego...
Uczniowie spotkali się z mistrzem Europy, Pawłem Januszewskim W piątek, 20 maja w Zespole Szkół Specjalnych im. ks. J....
Święto Kwitnących Jabłoni: sobotnie koncerty jednak odwołane Ze względów bezpieczeństwa zaplanowane na sobotę koncerty w...
Wjechał w grupę kolarzy. Sąd w Grójcu zdecydował ws. kierowcy Mężczyzna, który wjechał samochodem w grupę kolarzy zabijaj...

Najnowsze ogłoszenia

Pracownicy, Leasing Pracowników Szanowni Państwo,

Firma RV Group Poland sp. z o. o....
Zatrudnimy kierowców C+E ( ADR )... Zatrudnimy kierowców C+E (ADR podstawa+cysterny) do przewozu asfaltów.
Praca dla STUDENTÓW / MATURZYSTÓW... STUDENCIE!
UCZNIU!

Chcesz sobie dorobić podczas...
Pracownik produkcji (k/m) bez znajomości... Agencja Pracy Concept Plus Sp. z o.o. (nr 11738) poszukuje dla swojego...
Przedstawiciel Handlowy To oferujemy

- atrakcyjne wynagrodzenie

-...

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
Klinika Medycyny Estetycznej FabMed Klinika Medycyny Estetycznej FabMed działająca w Warszawie specjalizuje...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.