Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Uroczyste pożegnanie Maturzystów w Zespole Szkół w Jasieńcu

30 kwietnia 2022; 07:58

Informacja prasowa

0 komentarzy

Patrzę w słońce i kolejny robię krok…ta fraza z piosenki „Powstanę” Małgorzaty Chruściel, stała się hasłem pożegnania maturzystów w Zespole Szkół w Jasieńcu. Kolejny rocznik młodzieży żegna się ze sobą i ze szkołą w uroczysty sposób. Bowiem szczególne, niepowtarzalne chwile, szczególną i niepowtarzalną winny mieć oprawę. Godziny przygotowań, podsumowań, by przez krótki czas na uroczystym apelu uhonorować wszystkich zasłużonych abiturientów.

News will be here

W 2022 roku mieliśmy niezwykle trudne zadanie, uczniowie bowiem byli podczas lat 2018- 2022 wyjątkowo aktywni pod względem edukacji, działań charytatywnych, społecznych, profilaktycznych, sportowych i artystycznych. Wykazywali się ogromnym zaangażowaniem w działaniach na rzecz szkoły, społeczności lokalnej oraz instytucji, z którymi nasza szkoła współpracuje.

Maturzystów, zaproszonych gości, rodziców, uczniów , nauczycieli i pracowników powitała dyrektor szkoły Dorota Nowak-Michałowska.  Uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły uświetnili swoją obecnością pani Jolanta Sitarek, Wicestarosta Powiatu Grójeckiego, pani Marta Cytryńska Wójt Gminy Jasieniec oraz pani Barbara Orłowska, Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Grójcu. W tak ważnym wydarzeniu uczestniczyli również licznie zgromadzeni Rodzice Uczniów, którym pani dyrektor i wychowawcy wręczyli listy gratulacyjne, podziękowania za zaangażowanie w życie szkoły  i pomoc przy organizacji uroczystości szkolnych. Świadectwa ukończenia szkoły uczniowie otrzymali z rąk zaproszonych gości oraz Wychowawców. Najwyższą średnią ocen uzyskali uczniowie: Izabela Gawot, Remigiusz Klimek, Patryk Gilarski, Mateusz Nowakowski, Patryk Nowakowski, Wiktor Szczech. Wielkim zaskoczeniem dla abiturientów było wręczanie długopisów z napisem „Serce  rośnie” ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Grójcu i wręczonych przez panią wicestarostę. Absolwenci otrzymali liczne nagrody za  zaangażowanie w działalność na rzecz środowiska lokalnego i godne reprezentowanie szkoły w uroczystościach na szczeblu gminnym, powiatowym i krajowym. Dyplomy książkowe i pamiątkowe upominki stanowiły dodatkowy powód do wzruszeń i łez. Gratulacje, życzenia, podziękowania i sentymentalne wspomnienia stanowiły jedynie tło do prawdziwych emocji maturzystów, kadry kierowniczej i nauczycieli. Duma i optymizm malowały się na twarzach uczniów, rodziców i grona pedagogicznego. Refleksja nadeszła,  gdy uczniowie klas III przedstawili zdjęcia maturzystów w formie kroniki z lat 2018-2022.

Tu bowiem maturzyści zrozumieli, że skończyła się młodzieńcza beztroska, a zaczyna się prawdziwe życie - pełne wyborów, decyzji i odpowiedzialności. Pamięć jest ulotna, dlatego na ręce pani dyrektor abiturienci przekazali pamiątkowe tablo.  Będzie ono przypominało o ich pobycie  w szkole.  Zasadzili klon pamięci, zapisując nowe karty historii,  przyczyniając się  tym samym do tworzenia  Alei Klonowej Absolwentów Zespołu Szkół im. W. Witosa w Jasieńcu

My jesteśmy pewni, że sobie poradzą, odniosą sukces, zrealizują marzenia. Taką wiarą emanują szczególnie wychowawcy, dla których ta młodzież stanowiła ważną część życia.

Drodzy Maturzyści Pamiętajcie, że będziemy Was miło wspominać, mimo, że jak sami powiedzieliście „nie zawsze były powody do radości”. Będziemy śledzić Wasze losy, cieszyć się z Waszych sukcesów i wierzyć w Wasze powodzenie.

Nasza  Szkoła jest zawsze dla Was otwarta.

Wychowawcy klas maturalnych
Aneta Lewandowska
Renata Zwolińska

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...
Zmiany w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Grójcu W środę (15.05) podczas uroczystej zbiórki w sali...
Przy stacji PKP Warka powstanie parking na 150 miejsc Mieszkańcy dojeżdżający na co dzień do pracy i szkoły ł...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.