Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Uroczyste pożegnania policjantów odchodzących na emeryturę

25 kwietnia 2016; 10:34

Grojec24.net

11 komentarzy

Uroczystość w grójeckiej komendzie (fot. kwp.radom.pl) Uroczystość w grójeckiej komendzie (fot. kwp.radom.pl)

W marcu i kwietniu b.r. w budynku Komendy Powiatowej Policji w Grójcu odbyły się pożegnania odchodzących na emeryturę policjantów.

News will be here

W marcu i kwietniu 2016 roku w budynku Komendy Powiatowej Policji w Grójcu odbyły się pożegnania odchodzących na emeryturę policjantów: podinsp. Jacka Szatanowskiego, mł. asp. Zygmunta Małek, asp. szt. Jana Syrek oraz asp. szt. Cezarego Baranowskiego. Komendant Powiatowy Policji w Grójcu nadkom. Robert Faryna, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grójcu mł. insp. Marek Szewczyk oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grójcu kom. Paweł Kalinowski wręczyli funkcjonariuszom podziękowania za długoletnią służbę. Nie zabrakło licznie zebranych koleżanek i kolegów z pracy, którzy żegnali swoich kolegów odchodzących na emeryturę.

Podinsp. Jacek Szatanowski po blisko 32-letniej służbie zakończył swoją przygodę z mundurem. W ostatnim czasie realizował zadania służbowe na stanowisku eksperta w Wydziale Kryminalnym. Mł. asp. Zygmunt Małek przepracował w Policji 26 lat, od samego początku swojej kariery był związany z pionem prewencji, przez ostatnie miesiące pracy pełnił obowiązki kierownika ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Po 23 latach pracy w mundurze pożegnał się z nami asp. szt. Jan Syrek - wieloletni dzielnicowy KPP Grójec. Asp. szt. Cezary Baranowski pełnił służbę przez ponad 25 realizując zadania pionu kryminalnego, w tym przez ostatnie lata kierownika referatu dochodzeniowo-śledczego.

TAGI:

Komentarze (11):

emerytura; 25 kwietnia 2016, 14:07

Tylko policjanci z wydziałów kryminalnych oraz wydziałów szczególnie narażonych na stres (zabójstwa, porwania, pranie brudnych pieniędzy itp.) powinni przechodzić na emeryturę po 25 latach. Cała reszta to zwykli urzędnicy i gryzipiórkowie, którzy powinni pracować co najmniej do 60 roku życia. Argument, że są mniej sprawni fizycznie mnie nie przekonuje. Drogówka nikogo nie gania za zabójstwa z gnatem w ręce.

cóż, przykre to; 25 kwietnia 2016, 17:45

przykre jest to i to bardzo, że taki policjant właściwie żaden fachowiec, można by rzec bez zawodu, bo policjant to nie zawód i przechodzi taki człowiek po np. 23 latach pracy na emeryturę ???????????, dla mnie jest to chore i bardzo uprzywilejpwana grupa społeczna i później chodzą za przeproszeniem tacy młodzi emeryci po mieście,
zna się ich przecież i opływają w dostatki, żyjąc jak pączki w maśle, uważam, że są oni grupą bardzo wywyższoną przez komunę, jest to wielka niesprawiedliwość społeczna i to bardzo, a emeryturki mają takie, że co niektórzy nie mają nawet pensji takich.
Nie dość, że całe życie właściwie tylko szkodzą ludziom, a nie pomagają, a w mediach narzekają na górmików, tamci to przynajmniej mają zagrożenie życia, kiedy to się zmieni w tym CHORYM KRAJU, TU NIE WARTO BYĆ UCZCIWYM, BO się człowiek dorobi, ale garba na grzbiecie.

policjant; 25 kwietnia 2016, 18:02

A czy wiesz jaki % pensji wynosi emerytura policjanta czy żołnierza po 23 latach pracy? jeśli to taki łatwy kawałek chleba to trzeba wstąpić w szeregi policji czy wojska, a później się wypowiadać. Narzekacie na policje do czasu kiedy was okradną , zostaniecie napadnięci, oszukani..itd wtedy to my musimy użerać się z bandziorami. Żenujące są wypowiedzi powyższe....

Paweł; 25 kwietnia 2016, 22:52

To dlaczego sam nie jesteś policjantem,czy żołnierzem baranie jeden z drugim!? Już nawet nie ma takich wielkich wymagań jeżeli chodzi o kwalifikację do owych służb jak kiedyś, a i tak tylko potraficie nas bluzgać. Weź się jeden z drugim i przyjdźcie oglądać trupy po śmiertelnych wypadkach (policja), albo widzieć rodzinę przez parę nie paręnaście dni w miesiącu i tak co miesiąc przez cały rok(wojsko). Moim zdaniem obaj powinniście się przekonać na własnej skórze jak to jest rzeczywiście w tych służbach,a nie wiedzieć to tylko z propagandowych mediow i stekac.

as; 26 kwietnia 2016, 19:47

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

hm; 26 kwietnia 2016, 23:45

nikt nie stęka, akurat intelektem nie zabłyszczała policja, a pracę cięższą od policji ma niestety górnik, pilot, grabarz, ksiądz, psychiatra itd, itd, a na emeryturę po 15 latach byczenia się w policji nikt nie idzie, tylko jeszcze zwykłym ludziom dołożyli pracy do 67, 67, 67 LAT, LAT, LAT , też bym chciał iść sobie np. po 23 latach na EMERYTURĘ, dalej uważam, że to jest wielce niesprawiedliwe i wstydziłbyś się jeszcze tu odpisywać, kiedy LUDZIE pracować muszą po prawie 42 LATA pracy, co z choinki się urwałeś?, pensji takiej ludzie nie mają w powiecie grójecki jakie wy macie emerytury i nic dziwnego, że ZUS BANKRUTUJE. A co do pójścia do policji, to wiedz, że trupy przenoszą i inni ludzie i nie mają takich przywilejów jak wy. Tam też musi ktoś pracować, więc nie płacz, że wy tak pracujecie, chyba BOKAMI od siedzenia w radiowozach, bo piechotą nie chodzicie po miastach.

emerytura riposta; 27 kwietnia 2016, 09:45

"To dlaczego sam nie jesteś policjantem,czy żołnierzem baranie jeden z drugim!?" - to pokazuje Panie Pawle jaki stan umysłu Pan sobą reprezentuje. Służby mundurowe nie powinny chyba nikogo obrażać. Ja wyraziłem tylko swoją opinię bez zbędnych epitetów. Przytoczę Szanownemu Panu dwa przykłady. Pierwszy: wzorowy policjant, który całe życie poświęcił służbie, najniższy szczeblem w pionie kryminalnym. Setki trupów, akcji narażających życie i pełny szacunek dla prawa i obywateli. Jak dla mnie emerytura i po 15 latach mu się należy. Drugi przykład składający się z kilku podpunktów. Grupa innych policjantów, których znam: 1) jeździ po pijanemu, dzwoniąc i upewniając się tylko, gdzie stoją jego kumple; 2) kolejny uprzykrza życie kierowcom wlepiając im mandaty gdzie się da i za co się da (wszystko byłoby ok, gdyby tę nadgorliwość stosował do wszystkich jednakowo, bez czerpania korzyści materialnych); 3) kolejny przykład to zwykły urzędnik z prewencji, który siedzi za biurkiem i tylko na godzinkę dziennie wyjeżdża w teren - ZA CO TA WCZEŚNIEJSZA EMERYTURA? Panie w urzędach też siedzą w urzędach i pracują zdecydowanie dłużej; 4) ostatni przykład - Pani policjantka podczas zwykłej interwencji boi się wejść do trupa, podczas gdy już pół wsi zdążyło wejść i obejrzeć nieboszczyka. 5) i na sam koniec - wisienka. osoba, która spożywała dzień wcześniej alkohol, chciała zbadać się na jego zawartość w wydychanym powietrzu. Odpowiedź policjantów na komendzie: Panie, idź Pan stąd, mamy ważniejsze sprawy na głowie. Na drugiej komendzie - nie mieli rzekomo alkomatu. Koniec przykładów. Zakończę tylko tym, iż bardzo szanuję policjantów, ale tylko tych, którzy służą ludziom, a nie mają ich za nic.

żołnierz; 27 kwietnia 2016, 16:29

Emerytury dla służb mundurowych nie są wypłacane z budżetu ZUS wiec go nie osłabiają...panie hm

taaaaaa; 27 kwietnia 2016, 20:46

na pewno osłabiają budżet niemiecki, albo ruski.

zuraw_krzysiek; 28 kwietnia 2016, 21:04

Widzę wypowiedzi na tematy nieznane. Natomiast nie widzę partnerów do rozmowy. Chcesz pogadać? to się przedstaw "chłopcze" to Ci "wyjaśnimy-rozjaśnimy" co nieco w temacie Wojska i Policji. Pozdro, narra, pochwa...😆

wyznawca światłości; 29 kwietnia 2016, 12:31

@zuraw_krzysiek; 28 kwietnia 2016, 21:04: przedstaw się pierwszy o nasz najjaśniejszy. Pozdro, nara, pochwa, buziaczki. pl

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.