Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Uroczyste pożegnanie absolwentów CKZiU w Nowej Wsi

6 maja 2016; 12:20

Grojec24.net

0 komentarzy

Fot. CKZiU w Nowej Wsi Fot. CKZiU w Nowej Wsi

Po czterech latach spędzonych w murach niezwykle przyjaznej szkoły, nadszedł dzień pożegnania absolwentów Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.

News will be here

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016 dla uczniów kształcących się w zawodach: technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu, technik geodeta i technik obsługi turystycznej rozpoczęła się 29 kwietnia o godz. 11.00. Pani Danuta Borowiec –Dyrektor CKZiU w Nowej Wsi – powitała wszystkich gości, zebranych w sali gimnastycznej – panią Małgorzatę Iskrę – inspektora do spraw oświaty Urzędu Miejskiego w Warce, pana Jana Madeja – Delegata na Walne Zgromadzenie Mazowieckiej Izby Rolniczej oraz pana Grzegorza Surmę - zastępcę dyrektora Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych oddział w Radomiu, grono pedagogiczne, absolwentów i ich rodziców, uczniów młodszych klas.

Uroczystość rozpoczęła się od przekazania opieki nad sztandarem przedstawicielom klas trzecich. Od tej pory to oni będą strażnikami tradycji, godnie reprezentującymi całą szkolną społeczność w chwilach podniosłych wydarzeń.

W swoim wystąpieniu Pani Dyrektor gratulowała wszystkim wyników w nauce i innych znaczących osiągnięć, które pozwoliły zapisać się byłym już uczniom w historii szkoły. Najlepsi uhonorowani zostali świadectwami z wyróżnieniem, nagrodami książkowymi oraz stypendiami. Rodzice otrzymali listy gratulacyjne. Na twarzach nagradzanych osób widać było wzruszenie, radość, zadowolenie i dumę.

Grono uhonorowanych uczniów jest niezwykle liczne. Jako pierwsi nagrodzeni zostali uczniowie, którzy najlepiej zdali egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie: w zawodzie technik ogrodnik największą ilość punktów zdobył Sebastian Wrzesiński, natomiast w zawodzie technik architektury krajobrazu - Aleksandra Krawiec. Nagrody dla nich ufundowała Mazowiecka Izba Rolnicza i Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych. Następnie pani Małgorzata Iskra w imieniu Burmistrza Warki wręczyła nagrodę ufundowaną przez Urząd Miejski w Warce dla najlepszego absolwenta – Jakuba Jagiełło, który uzyskał średnią ocen 4,93. Równie wysokie średnie uzyskali: Aleksandra Krawiec – 4,75, Sebastian Wrzesiński – 4,54; Paulina Rzepka – 4,45; Agata Szczygieł – 4,45; Adrianna Mariowska – 4,40. Za dobre wyniki w nauce wyróżnieni zostali uczniowie: Daniel Wysocki ze średnią 4,17; Angelika Zwierzchowska – 4,16; Monika Maliszewska – 4,11. Za godne reprezentowanie szkoły w LX Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych – blok Ogrodnictwo – nagrodzony został Sebastian Wrzesiński, a za udział w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Architekturze Krajobrazu nagrody otrzymały: Aleksandra Krawiec, Adrianna Mariowska, Kinga Jędrzejewska. Za czteroletnie, muzyczne i recytatorskie reprezentowanie szkoły w środowisku lokalnym wyróżniono Aleksandrę Krawiec i Aleksandra Bajoryńskiego. Pamiątkowe dyplomy otrzymali uczniowie, reprezentujący Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi na pozaszkolnych zawodach sportowych. Podobnie uhonorowano liczną grupę honorowych dawców krwi, nagrody dla tych, którzy oddali najwięcej krwi ufundowało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu, a byli to: Łukasz Kozerski, – 3650 ml, Paweł Zawiliński i Radosław Chrzaszcz - po 2700 ml oraz Kamil Górzyński – 2250 ml, Damian Bąk – 1350 ml. Wszyscy krwiodawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego klas czwartych to wydarzenie szczególne w życiu ucznia, bowiem w tym dniu każdy otrzymuje świadectwo z rąk Pani Dyrektor. To symboliczny moment, kiedy, po raz ostatni w szkole, następuje sprawdzenie listy obecności uczniów, którzy właśnie przechodzą do historii.

Przedstawiciele absolwentów serdecznie dziękowali dyrekcji, gronu pedagogicznemu i wszystkim pracownikom szkoły za efektywną współpracę i stworzenie atmosfery życzliwości, wsparcia i wyrozumiałości, ale i motywowanie do pracy oraz nagradzanie wszelkich osiągnięć. Wyrazem wdzięczności były kwiaty i muzyczny upominek – występ Aleksandry Krawiec i Aleksandra Bajoryńskiego.

Za trud, włożony w kształtowanie młodych, często niepokornych jeszcze osobowości, dziękowali rodzice absolwentów. W swoim wystąpieniu podkreślili, że szkoła w Nowej Wsi znacząco wspiera rodziców w wychowywaniu młodzieży, a na szczególny podziw zasługuje atmosfera tu panująca i działania na rzecz dobra ucznia.

Ostatnim elementem uroczystości był program artystyczny, przygotowany przez uczniów klas trzecich, kształcących się w zawodach: technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu, technik geodeta, pod kierunkiem wychowawczyń – pani Marii Kocewiak i pani Ewy Malowaniec. Absolwenci otrzymali od młodszych kolegów pamiątkowe statuetki oraz serdeczne życzenia spełnienia wszystkich marzeń i osiągnięcia sukcesu w każdej dziedzinie życia. Życzenia starszym kolegom przekazał także przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego.

Życzymy wszystkim absolwentom, aby ten nowy etap w swoim życiu rozpoczęli pełni energii i siły do stawienia czoła wszelkim przeciwnościom losu, by wykorzystali jak najlepiej wszystkie wiadomości i umiejętności, jakie zdobyli w ciągu minionych lat nauki, by po słonecznych, ciepłych tygodniach najdłuższych wakacji w swoim życiu pełni zapału realizowali swe życiowe plany.

Anna Dacka, Ewa Malowaniec
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.