Uroczyste zakończenie roku szkolnego w CKZiU w Nowej Wsi

30 czerwca 2022; 13:32

Informacja prasowa

1 komentarz

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Po dziesięciu miesiącach intensywnej pracy nadszedł czas na wakacyjny wypoczynek. Uczniowie Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi zasłużyli na dwa miesiące przerwy.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w naszej szkole rozpoczęło się 24 czerwca o godz. 10.00. Zgromadzonych w sali gimnastycznej gości, grono pedagogiczne, uczniów i rodziców powitała pani Dyrektor Anna Dacka. Swą obecnością zaszczycili nas: pan Mirosław Maliszewski – poseł na Sejm RP i Prezes Związku Sadowników RP, pan Jan Madej – Przewodniczący Powiatowej Rady Mazowieckiej Izby Rolniczej i Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Geodezji Rady Powiatu Grójeckiego, ks. Wojciech Piórko – proboszcz parafii św. Izydora Oracza w Nowej Wsi, pani Iwona Pietrzycka – Przewodnicząca Rady Rodziców.

Pani Dyrektor podsumowała miniony rok szkolny, który mimo pandemicznych obostrzeń obfitował w wiele inicjatyw podnoszących poziom kształcenia w CKZiU w Nowej Wsi i dających wymierne efekty w postaci spektakularnych osiągnięć uczniów. W swoim wystąpieniu pogratulowała uczniom osiągniętych wyników, podziękowała wszystkim wspierającym szkołę instytucjom i osobom za współpracę i życzliwość.

O swej niegasnącej życzliwości dla Centrum zapewniali w swoich wystąpieniach nasi goście. Pan Mirosław Maliszewski, absolwent naszej szkoły, wspominał lata nauki w technikum, dziękował nauczycielom za przekazaną wiedzę, a wszystkim uczniom życzył realizacji życiowych planów z wykorzystaniem umiejętności nabytych w szkole.

Pan Jan Madej życzył uczniom kolejnych satysfakcjonujących lat nauki szkolnej i spełnienia młodzieńczych marzeń. Szczególnie serdeczne gratulacje i okolicznościowe upominki przekazał uczniom reprezentującym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi w etapie Okręgowym XLV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, w blokach „Ogrodnictwo” i „Architektura Krajobrazu” - Mateuszowi Wasilewskiemu z klasy trzeciej w zawodzie technik ogrodnik i Filipowi Zmysłowskiemu z klasy trzeciej w zawodzie technik architektury krajobrazu.

Grono uczniów odbierających świadectwa z wyróżnieniem, nagrody i podziękowania za udział w konkursach było naprawdę liczne.

Pani Dyrektor w towarzystwie wychowawców klas wręczyła nagrody najlepszym. Wzruszeni rodzice odebrali listy gratulacyjne. Wśród naszych uczniów najwyższe średnie w minionym roku szkolnym uzyskały Natalia Cendrowicz z klasy drugiej technikum pięcioletniego w zawodzie technik ekonomista ze średnią 5,47 i Dominika Piotrowska z klasy trzeciej technikum czteroletniego w zawodzie technik architektury krajobrazu ze średnią 5,06. Dziewczęta otrzymały również Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Uczniowie, którzy zajęli wysokie lokaty w zawodach sportowych, konkurach o zasięgu powiatowym oraz konkursach wewnątrzszkolnych, również otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Ilość nagrodzonych uczniów to dowód na to, że zaangażowanie oraz wysiłek wkładany w zdobywanie nowych umiejętności, w poznawanie i rozwijanie swoich zdolności i talentów zajmuje wysokie miejsce w hierarchii wartości naszych uczniów, a dla nauczycieli jest okazją do zadowolenia z codziennej pracy.

Ostatnim punktem piątkowej uroczystości był program artystyczny, przygotowany przez uczniów klas drugich w zawodach technik ekonomista, technik organizacji turystyki, technik spedytor i technik ogrodnik wraz z wychowawcami – panią Elżbietą Kwiatkowską i panią Katarzyną Smolarek, wspieranych przez wokalistów z innych klas.

Pracowity rok za nami. Przed uczniami – ponad dwa miesiące odpoczynku. Mamy nadzieję, że po wakacjach spotkamy się pełni sił do realizacji nowych wyzwań.

Ewa Malowaniec
Nauczyciel CKZiU w Nowej Wsi
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

TAGI:

Komentarze (1):

Mieszkaniec 2; 1 lipca 2022, 03:50

A to w innych szkołach zakończenie roku nie było uroczyste ?

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Grójecka Policja prowadzi sprawę 81-latki i narkotyków wartych 2,4 mln zł Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) udaremniła...
Zmarł wieloletni nauczyciel grójeckiego liceum W wieku 73 lat zmarł Waldemar Sitarski - wieloletni...
Ruszyła rejestracja na konferencję Mama wraca do pracy! Ale jak? Na zarejestrowanych będą czekały gotowe materiały drukowane...
Wiemy, kiedy kierowcy pojadą nowym wiaduktem nad torami w Warce PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. budują w Warce nad linią...
Katarzyna Dowbor spotka się z mieszkańcami Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na...

Najnowsze ogłoszenia

Przyjmę do pracy przy eksploatacji... Przyjmę do pracy przy eksploatacji kontenerów biurowych, socjalnych.
Praca w fermie drobiu Zatrudnię do pomocy przy szczepieniu drobiu w m. Góra Kalwaria, w dniach...
Zatrudnimy opiekunki i opiekunów... "PRM Partner Sp. z o.o., jedna z wiodących firm opiekuńczych w...
Doradca klienta- Grójec Nowa Oferta Pracy dla Doradcy Klienta
Umiejętność postępowania...
Suszarka do Owoców Warzyw Ziół Grzybów... Suszarka do Owoców Warzyw Ziół Grzybów 6 półek Do Suszenia Przemysłowa

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...
Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.