Uroczystości Dnia Edukacji Narodowej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

16 października 2019; 15:07

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. CKZiU w Nowej Wsi

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej świętowany był 10 października w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.

Swą obecnością zaszczycili nas: pan Mirosław Maliszewski – Poseł na Sejm RP, Prezes Zarządu Związku Sadowników RP, pan Leszek Przybytniak – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich, pan Krzysztof Ambroziak - Starosta Powiatu Grójeckiego, pani Jolanta Sitarek – Wicestarosta Powiatu Grójeckiego, pan Andrzej Zaręba – członek Zarządu Powiatu Grójeckiego, pan Jan Madej – Przewodniczący Powiatowej Rady Mazowieckiej Izby Rolniczej oraz Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Geodezji Rady Powiatu Grójeckiego, pani Barbara Orłowska – Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia, pani Barbara Sygitowicz – zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji i Zdrowia, ksiądz Wojciech Piórko – proboszcza parafii św. Izydora Oracza w Nowej Wsi, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych powiatu grójeckiego, pani Iwona Pietrzycka – Przewodnicząca Rady Rodziców oraz pani Beata Skiba – Wiceprzewodniczącą Rady Rodziców w Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się również przedstawiciele firm, które objęły patronatem klasy kształcące się w zawodach technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu, technik ekonomista i technik spedytor: pan Janusz Miecznik – dyrektor marketingu ds. sadowniczych Spółki Agrosimex w Golianach, reprezentujący państwa Wiesławę i Leszka Barańskich – właścicieli Spółki Agrosimex w Golianach, pan Rafał Krzyżanowski – właściciel Plantacji i Szkółki Borówki Amerykańskiej w Nowej Wsi, państwo Katarzyna i Artur Wasiakowie – właściciele Firmy Art Pol w Nowej Wsi.

W uroczystości uczestniczyli także nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji szkoły, emerytowani nauczyciele i pracownicy, uczniowie i rodzice młodzieży uczącej się w Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi. Wszystkich zgromadzonych powitała Pani Dyrektor Anna Dacka.

Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim osobom związanym z oświatą, dziękując im za codzienną, niełatwą pracę. Wiele ciepłych słów podziękowań i życzeń przekazali pracownikom oświaty zaproszeni goście. Podkreślali oni w swoich wystąpieniach, jak odpowiedzialna jest praca nauczyciela, ponieważ edukacja młodych pokoleń wpływa na przyszłość całego społeczeństwa. „To zawód z pasją i misją” - twierdzili, zwracając uwagę na konieczność wdrażania nietuzinkowych rozwiązań dydaktycznych wobec wymagań współczesnego świata.

Jednym ze sposobów doskonalenia jakości pracy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi jest podejmowanie już od wielu lat różnorodnych działań w porozumieniu z lokalnym firmami, które wspierają Centrum w realizacji misji edukacyjnej szkoły. Podczas dzisiejszej uroczystości podpisano kolejne umowy patronackie, nadające moc prawną współpracy Centrum ze Spółką Agrosimex w Golianach, Plantacją i Szkółką Borówki Amerykańskiej w Nowej Wsi oraz Firmą Art Pol w Nowej Wsi. Pozwoli to korzystać z doświadczeń naszych partnerów, by jeszcze efektywniej rozwijać kompetencje uczniów.

A dobro uczniów jest celem nadrzędnym nauczycieli w ich codziennej pracy. I choć nie wszyscy to zawsze dostrzegają i doceniają, dziś uczyniono zadość osobom związanym z oświatą. Skromnym wyrazem wdzięczności są wręczane z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrody finansowe. Pan Krzysztof Ambroziak – Starosta Powiatu Grójeckiego – wręczył nagrody dyrektorom szkół i placówek oświatowych oraz wskazanym przez nich wyróżniającym się nauczycielom. Natomiast nagrodami Dyrektora CKZiU w Nowej Wsi zostali uhonorowani nauczyciele i pracownicy Centrum szczególnie zaangażowani w wypełnianie swoich obowiązków.

Gorące podziękowania za trud wkładany w przekazywanie wiadomości, doskonalenie umiejętności i kształtowanie osobowości młodych podopiecznych złożyli na ręce nauczycieli uczniowie i rodzice.

Wieloletnią tradycją Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi jest ślubowanie uczniów klas pierwszych dla uczczenia Dnia Edukacji Narodowej. Wzruszeni pierwszoklasiści zobowiązali się „mądrze się uczyć, uczciwie i rzetelnie pracować, nigdy nie splamić honoru szkoły”.

Wszystkim ogromną przyjemność sprawił program artystyczny, O jego wysoki poziom zadbali wychowawcy klas czwartych w zawodach technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu, technik ekonomista i technik spedytor – pani Małgorzata Bosak, pani Katarzyna Smolarek i pani Marlena Chustecka oraz opiekun szkolnego chóru – pani Barbara Kaczmarczyk. Nawiązujące do mitologii humorystyczne scenki, przedstawiające powstanie szkoły i poszczególnych dziedzin nauki, ubarwione zostały piosenkami o podobnej tematyce. Całości dopełniała efektowna dekoracja, nietuzinkowe kostiumy i wdzięk występujących na scenie „artystów”. Niebanalnym elementem programu artystycznego był popis dwóch instrumentalistów, którzy brawurowo wykonali wiązankę melodii ludowych i biesiadnych. Nagrodzono ich oczywiści gromkimi brawami.

Pani Dyrektor Anna Dacka podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania dzisiejszej uroczystości, przede wszystkim współorganizatorowi – Starostwu Powiatowemu w Grójcu – oraz instytucjom z naszego regionu: Gminnej Instytucji Dworek na Długiej w Warce, Zakładowi Usług Komunalnych w Warce, Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, wszystkim nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły.

Po uroczystym apelu zaproszeni goście, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji szkoły, emerytowani nauczyciele i pracownicy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi kontynuowali spotkanie w mniej oficjalnej atmosferze, przy kawie i słodkim poczęstunku rozmawiając o blaskach i cieniach pracy w szkole.

Ewa Malowaniec
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

VII Turniej tenisa stołowego w Sułkowicach 17 Listopada na hali sportowej PSP Sułkowice odbył się VII...
Grójecka Policja: Uwaga na leśne zwierzęta na drodze Grójeccy policjanci apelują do kierowców o zwiększenie...
GOS zaprasza na spotkanie z ultra małżeństwem W środę 4 grudnia Grójecki Ośrodek Sportu zaprasza na...
Burmistrz Grójca objął patronat nad Szlachetną Paczką Drodzy Mieszkańcy, z nieukrywaną przyjemnością na prośbę...
Droga powiatowa Trzylatków-Kozietuły już otwarta W czwartek w miejscowości Bielany (gmina Błędów) dokonano...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

kucharz-praca w Niemczech Niemiecka restauracja Restaurant Lahnstuben poszukuje pracowników na...
DLA KAWALERÓW 30 DO 45 LAT PILNE!!! ZAPRASZAM DO ZNAJOMOŚCI OSOBY SZUKAJĄCE MILOSCI CHCĄCE WYZBYC SIE SAMOTNOŚCI...
... Niemiecka piekarnia Bresan Backwaren GmbH poszukuje 4 osób na stanowisko...
... Niemiecka firma Baumann Bau poszukuje pracowników na stanowiska: operator...
MAGAZYNIER W SORTOWNI GLS HR Navigator – Lepsza praca na horyzoncie!

Magazynier...

Firmy z Grójca i okolic

... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
CityBus - przejazd busem do Modlina Profesjonalna firma transportowa, o ugruntowanej pozycji na rynku, CityBus,...
Twój Dzień - organizacja imprez okolicznościowych... Szukasz wodzireja na swoje wesela? Skontaktuj się z agencją Twój Event,...
Take Care Polska sp. zoo. Firma zajmuje się dochodzeniem zaniżonych odszkodowań zarówno z OC sprawcy...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.