Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Urząd Gminy Błędów będzie miał nową siedzibę

24 stycznia 2024; 13:02

Informacja prasowa

10 komentarzy

Tak będzie wyglądał nowy budynek Urzędu Gminy Błędów Tak będzie wyglądał nowy budynek Urzędu Gminy Błędów

Nowy obiekt będzie miał powierzchnię 900 mkw i powstanie na działce, gdzie znajduje się obecny Urząd Gminy Błędów.

News will be here

W nowym budynku znajdować się będą pomieszczenia: Rady Gminy, biura wydziałów Urzędu Gminy Błędów, Urząd Stanu Cywilnego, siedziba Wójta i Sekretarza Gminy oraz pomieszczenia sanitarne, techniczne i pomocnicze. Projektowany budynek ze względu na jego funkcje będzie przystosowany również do przebywania w nim osób niepełnosprawnych.

- Wystąpiliśmy już z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Z końcem stycznia lub początkiem lutego sprawa powinna mieć pozytywny finał. Kolejnym krokiem będzie przygotowanie postępowania przetargowego i przystąpienie do prac.  Chcemy rozpocząć budowę w tym roku - zapowiada Mirosław Jakubczak, Wójt Gminy Błędów.

Po zakończeniu prac i przeprowadzce do nowego obiektu, obecny budynek zostanie zburzony, a w jego miejscu powstaną miejsca parkingowe. Z działki znikną również inne budynki - pozostanie tylko jeden obiekt gospodarczy.

Inwestycja zostanie sfinansowana m. in. z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Z tego źródła Urząd Gminy Błędów pozyskał już 5 mln zł. Trwają rozmowy w sprawie pozyskania dodatkowych środków m.in. z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W założeniu nowy Urząd Gminy będzie nie tylko funkcjonalny, ale ma być też budynkiem energooszczędnym (wykorzystane będą m.in. panele fotowoltaiczne, pompy ciepła do ogrzewania, rekuperacji, odzysku wód powierzchniowych). Budynek będzie również doświetlony naturalnym światłem z dużego dachowego świetlika, a na parkingu przez budynkiem ma stanąć stacja do ładowania pojazdów.

TAGI:

Komentarze (10):

Marekb1; 31 stycznia 2024, 21:49

POLSKI Ład. Jak widać Powcy i PSLowcy z Bledowa oraz okolic powinni się wstydzić.

Re Marekb1; 31 stycznia 2024, 22:37

A czego powinni się wstydzić?

Do te; 1 lutego 2024, 12:18

Wstydzić się powinni tego, że za ich czasów zrezygnowano z tarczy antyrakietowej, planowano obronę (de facto poddanie się) na linii Wisły, podniesiono wiek emerytalny, zajumano OFE, podpisano złe kontrakty gazowe z ruskimi (miliardy w plecy) sprzedano po złodziejsku całe gałęzie przemysłu - ponad tysiąc spółek (w tym polskie przetwórnie), że zwijano państwo polskie - wojsko, policję, szkoły i szpitale, że Ch. z tą Polską wschodnią, że polskość to nienormalność, że państwo polskie to ch. d. i kamieni kupa, że uczciwy człowiek klepał biedę a aferzyści vatowscy, paliwowi, papierosowi, alkoholowi wraz ze skorumpowanymi politykami opływali w luksusy, że Niemiec i ruski agent w Polsce byli panami, że skorumpowany brukselski urzędnik dyktował jakie prawo ma obowiązywać Polaków, że nad wszystkim miała czuwać nadzwyczajną kasta prawników.

Do te; 1 lutego 2024, 14:39

W dzisiejszej koalicji - wpuszczanie nielegalnych migrantów - plan jest 4,5 rocznie, rezygnacja z CPK, rezygnacja z portu kontenerowego w Świnoujściu i atomu, bo tego chcà Niemcy i Bruksela.
Jednym słowem wstydzić się powinni za wszystkie patologie UE i III RP bo to firmowali i firmują nadal, bo gotują w ten sposób katastrofę dla Polski.

Re Do te; 1 lutego 2024, 15:17

Ale za to wszystko mają się wstydzić wyłącznie i konkretnie Ci partyjni działacze PO i PSL z Błedowa? Strasznie dużo na nich zrzucasz.

Do te c. d.; 1 lutego 2024, 15:18

W dzisiejszej koalicji - polityka energetyczna i klimatyczna europejskich biurokratów niszcząca gospodarkę - w szczególności rolnictwo, za współpracę z Putinem, za przymuszanie do budowy niemieckich wiatraków (używanych), wpuszczanie nielegalnych migrantów - plan jest 4,5 mln rocznie, rezygnacja z CPK, rezygnacja z portu kontenerowego w Świnoujściu i atomu, bo tego chcą Niemcy i Bruksela.
Jednym słowem wstydzić się powinni za wszystkie patologie UE i III RP, bo to firmowali i firmują nadal, bo gotują w ten sposób katastrofę dla Polski i całej Europy za wyjątkiem tych, którzy mają na tym korzystać - Niemców

Do re; 1 lutego 2024, 18:26

Należą do bandy ? Należą.
Mogą nie należeć ale należą.
Odpowiadają za wszystko.

Re Do te c. d.; 1 lutego 2024, 19:03

A co to ma wspólnego z budową nowego urzędu gminy w Błedowie?

Do re; 2 lutego 2024, 08:37

Pytanie było: czego powinni się wstydzić Powcy i PSLowcy.
Czy z Błędowa i okolic, czy ze szczebla wyższego - nie ma to znaczenia.
Jeśli nie rozumiesz, twój oroblem.

Re Do re; 2 lutego 2024, 12:17

A do której ty bandy należysz?

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rozpoczyna się remont DK7 od Sękocina Starego do Rembertowa Rozpoczyna się ostatni etap realizacji S7 Lesznowola –...
Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.