Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Mieszkaniec alarmuje: wzrosła liczba kradzieży w Grójcu

28 maja 2015; 12:30

Grojec24.net

14 komentarzy

Zdjęcie skradzionego roweru.

Dramatycznie wzrosła liczba kradzieży w Grójcu w ciągu ostatniego czasu - ostrzega za pośrednictwem naszego ALARMU24 internauta "citizen".

News will be here

Nasz czytelnik podaje, iż w przeciągu dwóch dni w bloku na ul. Kasztanowej 1 ukradziono samochód Honda Accord oraz rower PEGASUS. Auto ukradziono w nocy z 25 na 26 maja, natomaist rower również w nocy z 26 na 27 maja.

TAGI:

Komentarze (14):

Ala; 28 maja 2015, 16:46

Tak, to prawda. Okradają też mieszkania i domy jednorodzinne. Codziennie jest ktoś poszkodowany a policja rozkłada ręce. Żenada!!!!

Mira; 28 maja 2015, 20:47

Policja nie rozkład rąk. Słyszałam ze ostrzega okradzionych że jeśli kogoś podejrzewają to ten ktoś może podać ich do sądu. Liczmy na siebie.

abeta; 28 maja 2015, 22:14

Kto przy zdrowych zmysłach zostawia na klatce tak drogi rower?

policja; 29 maja 2015, 09:17

policja za Was wszystkiego nie zrobi. Nie jest w stanie każdemu upilnować rowerku. Odrobina myślenia i dbania o swoje. Policja nie chroni przed bezmyślnością.
Owszem powinna strzec ładu i porządku oraz przestrzegania praworządności, ale policjantów jest 90 000, a obywateli 38 000 000 - delikatna dysproporcja. Do tego policja ma pewne trudności:
-za mało policjantów pracuje, ponieważ za mało przyjmuje się nowych - rząd (z jakiej frakcji by nie był) zawsze oszczędzał i oszczędza na słuzbach mudurowych
-za mało sprzętu i radiowozów itp.- rząd oszczędza (patrz punkt wyżej).
-radiowozy które służą mają przeważnie po kilkanaście lat i przebiegi po 200-300 tys km. - w to miejsce rządzący średnio co dwa lata kupują sobie nowe limuzyny bo przecież poprzednie się wysłużyły i są niebezpieczne
-brakuje papieru i tonerów do drukarek, długopisów itp. BRAKUJE WSZYSTKIEGO.
-kasa z pustych wakatów idzie na bieżące wydatki.

To samo dzieje się w służbie zdrowia.

POZDRO i pilnujmy się sami

żdziwiony; 29 maja 2015, 14:32

Brakuje też umiejętności, motywacji i zaangażowania u naszych szanownych policjantów.

tomy; 29 maja 2015, 15:02

Jak tak pojdzie dalej to komendę nie długo okradną

poinformowany; 29 maja 2015, 21:25

Chyba nie 90000 a ok. 100000, czyli pewnie więcej niż wojska.
Gdzie te kilkunastoletnie samochody np. w komendzie grójeckiej, proszę nie żartować, bo jeżeli chodzi o sprzęt to nie ma co porównywać obecnego stanu do tego sprzed dekady.
Nie wydaje mi się, żeby obecny rząd oszczędzał na służbach mundurowych, tyle tylko, że środki są przeznaczane na zupełnie niepotrzebne rzeczy z punktu widzenia normalnego obywatela.
Rozbudowane do granic absurdu siły prewencji, mają chyba za zadanie nie chronić, a spacyfikować ewentualne niepokoje społeczne.
Przebiegi może będą mniejsze, jak panowie policjanci zaczną czasami z tych samochodów wysiadać, bo obecnie nie bardzo im się chce i absurdalnie wyglądają oznakowane i nieoznakowane radiowozy krążące po mieście jeden za drugim.
Policja jest od tego żeby służyć społeczeństwu, a niestety w Polsce wygląda to inaczej, parasol ochronny pozwala im na wiele i niestety z premedytacją to wykorzystuje. Odnoszę wrażenie, że w obecnej chwili co by nie zrobili zawsze są biedni i niewinni, propagandę w mediach maja na bardzo wysokim poziomie
i nawet z oczywiste winy uchodzą im płazem.
Tak więc Panowie policjanci do pracy, łaski nikomu nie robicie, macie tylko robić to do czego zostaliście powołani.

do poinformowany; 30 maja 2015, 12:49

100 000 to jest ale etatów. Z czego ponad 5-7 tys. jest wakatów - zamiast przyjmować nowych - pieniędzmi z wakatów łata się dziury w budżecie policji.
Skoro rząd nie oszczędza na mundurowych, to czemu nie zapewni pieniędzy na podstawowe wydatki? Mówię ty chociażby o wspomnianym papierze i tonerze do drukarek. Gdyby nie łaska i pomoc samorządów to papier skończył by się już w czerwcu.
Zablokowane telefony w komendach - nie ma nawet wyjść na miasto. Policjanci którzy prowadzą dochodzenia dzwonią z własnych telefonów. Nie mówię o kupowaniu własnych przyborów piśmienniczych i papierniczych.
Co do ciągle jeżdzących radiowozów - to tu masz rację. Przeważnie jest 2 - słownie DWA patrole, które obsługują miasto i gminę Grójec, a także ościenne gminy. Jeżeli do tego zdarza się zgłoszenie za zgłoszeniem, to ich przejazdy są częste, a czemu? bo są też rozliczani z czasu dojazdu.
Propaganda w mediach - owszem jest, ale jest również mnóstwo przypadków negatywnych które są nagłaśniane w mediach

Ala; 30 maja 2015, 22:00

No przepraszam bardzo. Jak to mamy się sami pilnowac. Niech policja zajmie się łapaniem złodziei którzy w naszym miescie i okolicach czują się bezkarni.Nie moze tak byc bo niedlugo nie będzie mozna wyjsc bezpiecznie na ulicę. Wiem co policja mówi:proszę zakladac alarmy. Wszelkie poszlaki bagatelizują. Takie odnoszę wrażenie z pracy grójeckiej policji.

uśmiany; 1 czerwca 2015, 14:07

Jak zwykle biedni, pokrzywdzeni, niedofinansowani. Oczywiście, że jest dużo przypadków negatywnych i wcale nie wszystkie są niestety nagłaśniane. Pomijając już to, że na ogół bez konsekwencji dla policji, bo oni nigdy nie są winni. A ogólnie to o czym ta rozmowa, policja ma wykonywać swoje obowiązki i tyle.
A za gospodarowanie budżetem, który nie jest mały pretensje możecie mieć do swoich przełożonych. Wyższe stanowiska nawet w policji to już są stricte nadania polityczne i mianowani muszą się czasami odwdzięczyć.

Pollack; 8 czerwca 2015, 00:10

Z powyższych komentarzy wynika, że winna jest policja bo nie łapie złodziei, winne są osoby które kupiły sobie drogie rowery i do tego nie pilnują ich całodobowo, winni są politycy, stare radiowozy, brak środków na długopisy i papier na komendzie. NIEWINNY jest tylko złodziej bo biedaczek ukradł gdyż pewnie nie miał na chleb. Świat stoi na głowie

Wojti; 9 czerwca 2015, 21:17

Droga Policjo! Weź się w końcu do roboty, bo znowu będziemy mieli TV w mieści. TVN24 albo Polsat News. Co kto woli :) Będą pokazywać Waszą biedę i bezradność i uzbrojonych mieszkańców, którzy muszą radzić sobie sami, jak to ktoś mądrze poradził powyżej.

xyz; 10 czerwca 2015, 18:50

Oby nie TVN. Oni kłamią już wtedy, kiedy mówią "dzień dobry"!!!

abc; 11 czerwca 2015, 10:31

Każda wiadomość która nie pochodzi od Ojca Dyrektora jest kłamstwem, nawet "W imię Ojca i Ducha ..."

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.